Jelenléti ív!


drbjozsef # 2021.01.19. 06:00

Jelenléti ív egyértelműen nem ez, legfeljebb az általános elévülésig kell megőrizni, a keletkezése után 5 évig.

Ugyanakkor ez egyáltalán nem volt kérdés.

Ami kérdés volt : igen, a munkavállalónak van lehetősége, hogy kikérje a jelenléti íveket (nem tilos kérni), nem, a munkáltatónak nincs törvény által előírt kötelezettsége, hogy azokat kiadja. Ha vita van, majd a bíróság beszerzi.

wers # 2021.01.19. 05:44

konkrét szabályt én nem találok rá.

wers # 2021.01.19. 05:41

Nem igazán van ez szabályozva.

99/A. § * (1) * A Tbj. szerinti nyilvántartásra kötelezett a biztosított, volt biztosított biztosítási jogviszonyával összefüggő, a szolgálati időről vagy a nyugellátás megállapítása során figyelembevételre kerülő keresetről, jövedelemről adatot tartalmazó munkaügyi iratokat a biztosítottra, volt biztosítottra irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltését követő öt évig köteles megőrizni.

Nehéz beleérteni a jelenléti ívek őrzését is.

Általános gyakorlat az 5 év, de konkrét szabályt én találok rá.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.01.18. 17:07

Mert megtagadta?
Mihez kellene egyébként?

dormantamas # 2021.01.18. 10:52

Van-e a munkavállalónak lehetősége arra, hogy a munkáltatótól kikérje a korábbi jelenléti íveket. Van-e olyan jogszabály, ami alapján a munkáltató köteles ezeket kiadni a munkavállaló részére?

rigoz # 2020.11.19. 17:21

Mivel e körben a bizonyítás a munkáltatóé, Béla, ezért szerintem 3 évig (elévülési idő) tanácsos megőrizniük.. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.11.19. 16:53

Amíg érdekében áll.

Matróna # 2020.11.19. 16:44

Azt szeretném megtudni ,hogy van -e egységes, minden munkáltatóra érvényes trv. v rendelet arra vonatkozóan hogy a Jelenléti íveket meddig köteles megőrizni.Köszönöm a segítséget!


Azt fontolgatom hogy véget vetek a pereskedéseknek ha más mód is lenne hogy a részemhez juthassak ! -Elegem van a Bíróságokból !

Matróna # 2020.11.19. 16:41

Azt szeretném megtudni ,hogy van -e egységes, minden munkáltatóra érvényes trv. v rendelet arra vonatkozóan hogy a Jelenléti íveket meddig köteles megőrizni.Köszönöm a segítséget!


Azt fontolgatom hogy véget vetek a pereskedéseknek ha más mód is lenne hogy a részemhez juthassak ! -Elegem van a Bíróságokból !

gumisxxx # 2018.11.21. 19:35

Hello! Most volt nálunk ellenőrzés,és sajnos pár napot nem töltöttem a jelenléti ívet. Az ellenőr azt mondta,hogy ezért nem jár büntetés.Ez igaz,vagy kap a munkáltatóm vagy én büntit?

Szomorú örökös # 2018.10.08. 19:18

lizbetty

Hogyne értettem volna meg. Te munkaidő vége előtt akarsz lelépni, hogy elérd a buszt, viszont ha ezt gyakran teszed, akkor ki fognak rúgni. Azonban ugyebár a főnök csakis a munkaidő végén adja ki a jelenléti ívet. Ha ezt megvárod, akkor lekésed a buszt, viszont megmarad a munkahelyed. Ez ilyen egyszerű.

De most úgy őszintén, mit tennél, ha blokkolnod kéne a munkaidő végén egy óránál (én két melóhelyen is csináltam már ezt)? Akkor aztán hiába próbálnál trükközni, szinte lehetetlen lenne.

lizbetty # 2018.10.08. 18:51

Látom nem értettél meg, nem a munkaidővel a gond, hanem a munkaidő végéig nem lehet beirni mert nem is adja ki a jelenléti ívet! Egy perccel sem előtte!

Szomorú örökös # 2018.10.08. 17:55

lizbetty

Hogyne tehetné meg? Ő a főnök, ti pedig a teljes munkaidőre szerződtetek. Ha ez a busz-elérés komoly gond, akkor csoportosan le kell ülni vele megbeszélni, hogy esetleg korábban kezdetek, vagy valami hasonló, azonban valóban ő nyilván arra törekszik, hogy az összes alkalmazottja végig dolgozza a munkaidőt. Ez a legreálisabb elvárása, ami létezhet, nem gondolod?

lizbetty # 2018.10.08. 17:27

Olyan kérdésem lenne hogy a jelenléti ívet mikor kell kitölteni? Én ha bemegyek be írom az érkezést, de a munka végén nem tudom beírni mert nem adja ki a főnök csak a munkaidő végén, de sajnos vagyunk egy páran aki vidéki és ha utána töltjük ki nem érjük el a buszt és a következő egy óra múlva megy, csak így soká érünk haza! Meg teheti e ezt a főnők velünk?
Várom válaszát!

geza84 # 2014.06.03. 15:54

Szerintetek ez a jelenléti ív jó lenne?
http://www.jelenletiiv.hu/

valaki5 # 2013.11.23. 09:17

ésreggel beirtam az érkezésemet,de nem irtam be munkaidő végén. ilyenkor mi van? mert a fönököm ilyen olyan dolgokkal fenyeget.

Mihalickó # 2013.11.20. 20:47

Ez igy nem igaz, ahogy kbs írja...

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.20. 11:39

Akkor aznap nem dolgoztál. Neked kell bizonyítani az ellenkezőjét.

valaki5 # 2013.11.19. 16:51

Munkahelyemen a jelenléti ívet minden nap saját magunk irjuk ( érkezés,távozás ) és szignozzuk. Kérdésem az lenne,ha valamelyik nap elfelejtek beirni,akkor ellenem szankciót tud-e a munkáltatóm alkalmazni? Ha igen,akkor milyet? Előre is köszi a választ

hezsu # 2013.08.14. 10:56

Sziasztok!
Jelenléti ívet ebben az évben még nem írtam alá. Rákérdeztem a könyvelésen, csak a vállukat vonogatták.
Lehet nekem ebből kellemetlenségem? A munkáltatóm hanyagságát hol tudom bejelenteni?
Köszönöm!

dreszterkata # 2013.08.02. 08:04

Vki tudja, hogy a jelenléti ívnek mik a kötelező tartalmi elemei?
Esetlegesen a rugalmas munkaidőben dolgozók, akik nem a cég telephelyén dolgoznak azoknak is kell e a munkaidő kezdő és befejező időpontját a jelenléti íven rögzíteni vagyb csak, h aznap munkát végzett-e vagy nem?.

Köszönöm

doddancsa # 2013.03.20. 18:52

Sziasztok. jelenleg a feleségem önkormányzati dolgozó, szabályos e ha két jelenlétit kell aláirniuk az egyik a tényleges munkaidőt tartalmazza a másikon az ott töltött időt rögzitik. A különmbözetet nyári túlórákkal kívánják behajtani. A segitségeteket előre is köszönöm

Zancsa # 2010.10.25. 09:38

Sziasztok,

140/A. § (1) A munkáltató köteles nyilvántartani a munkavállalók

  1. rendes és rendkívüli munkaidejével, ügyeletével, készenlétével,
  2. szabadságának kiadásával,
  3. egyéb munkaidő-kedvezményével

kapcsolatos adatokat.

Hol kell tartani az Mt. szerinti munkaidő-nyilvántartást? A munkáltató székhelyén? Telephelyén? A "konkrét" munkavégzési helyen?
76/C. § (1) A munkaviszony - a felek megállapodásának megfelelően - állandó vagy változó munkahelyen történő munkavégzésre jön létre.
(2) Ha a munkavállaló a munkáját - a munka természetéből eredően - szokásosan telephelyen kívül végzi, a munkaszerződésben állandó munkavégzési helyként a munkáltató azon telephelyét kell megjelölni, ahonnan a munkavállaló az utasítást kapja.
A 76/C (2) szerinti munkavállaló esetében a munkaidő-nyilvántartást jól értem, hogy a tájékoztatóban megjelölt első munkavégzési helyen kell tartani?


Ancsa

berkibarbara # 2009.12.21. 07:49

Mt. 46. §-ának (2) bekezdése alapján a többműszakos munkaidő-beosztásban,
illetve a megszakítás nélküli munkarendben foglalkoztatottaknak jár
műszakpótlék. Az Mt. 117. §-a (1) bekezdésének e) pontja szerint
többműszakos a munkarend, ha a munkáltató napi üzemelési ideje meghaladja a
munkavállaló napi teljes munkaidejét és a munkavállalók időszakonként
rendszeresen, egy napon belül egymást váltva végzik azonos tevékenységüket.

Ha a 1 alkalmazott 5 hónapig csak délelőtt dolgozik, és utána 2 hétre meg kell változtatnom a beosztásukat (betegség miatt), akkor ez már több műszakor munkarendnek számít és jár neki a délutáni pótlék?
Egy héten 2 napot dolgoznak úgy, hogy egymást váltják, a többi napokon én szoktam menni dolgozni, mint tulajdonos.
Ilyenkor is jár neki a délutáni műszakpótlék?
Nem aki mindig délután dolgozott lány neki nem fizettem 8 hónapig délutáni pótlékot, de ha most ez a felcserélt műszak maradna 8 hónapig akkor a másik lánynak 8 hónapig folyamatosan kell fizetni délutáni műszakpótlékok?
KÖSZI A SEGÍTSÉGET!!
Nagyon fontos, légyszi válaszoljatok, mert nagyon félek,hogy megint bekéri a Munkfelügyelet visszamenőleg a jelenléti íveket és bérpapírokat.

hegemónia # 2009.12.20. 18:43

Szerintem:

  1. Bérpótléknál az egy órára járó személyi alapbérből kell kiindulni; ez egy hatórás havibéresnél úgy jön ki, hogy a havibért osztjuk 130,5-tel. Majd jelen esetben ennek a 15 %-a lesz az egy órára járó délutános műszakpótlék összege.
  2. Az a lány, aki 8 hónapig délutánra járt, remélem nem kapott délutános műszakpótlékot; az csak akkor jár, ha mindegyikük munkarendje változik (hol délelőtt dolgozik, hol délután)