Betegszabadság. S.O.S!!!


intentio # 2020.03.10. 12:08

jelentősége

intentio # 2020.03.10. 12:08

bigdady 2020.03.10. 11:49

Sziasztok
Kórházba kerültem és megműtöttek és 7 napig nem dolgoztam, munkáltatómnak mindent leadtam. Eddig nem voltam beteg idén egy napot sem.
Ha jól tudom ez betegszabadságnak minősül.
Kérdésem, hogy az erre vonatkozó bért kitől kapom meg. Munkáltató fizeti az mit jelent, ő adja oda vagy befizeti TB-be és onnan jön? (vagy az csak a táppénz?) Honnan kell pénzt kapnom majd? Köszi

Fizetési napon a fizetéssel együtt a munkáltató fizeti ki.

126. § (1) A munkáltató a munkavállaló számára a betegség miatti keresőképtelenség tartamára naptári évenként tizenöt munkanap betegszabadságot ad ki.

Mt. 146. § (5) A betegszabadság tartamára a távolléti díj hetven százaléka jár.

(A távolléti díj fizetésére a munkáltató köteles. Fenti szabályok alkalmazásánál nincs jelentésége annak, hogy a keresőképtelenséget a háziorvos, vagy a kórház (fekvőbeteg gyógyintézet/ igazolja.)

bigdady # 2020.03.10. 10:51

Ja és tudtommal nem tb kifizetőhely a cég, mert csak egy kisvállakozás

bigdady # 2020.03.10. 10:49

Sziasztok
Kórházba kerültem és megműtöttek és 7 napig nem dolgoztam, munkáltatómnak mindent leadtam. Eddig nem voltam beteg idén egy napot sem.
Ha jól tudom ez betegszabadságnak minősül.
Kérdésem, hogy az erre vonatkozó bért kitől kapom meg. Munkáltató fizeti az mit jelent, ő adja oda vagy befizeti TB-be és onnan jön? (vagy az csak a táppénz?) Honnan kell pénzt kapnom majd? Köszi

nessi # 2005.09.11. 20:46

És helyesbítek is, mielőtt olvasod...
Nem táppénzes állományba vesz, hanem betegállományba, táppénz ugyanis csak azt követően jár, ha a 15 nap betegszabadságot már igénybevetted.

nessi # 2005.09.09. 22:01

A betegszabadság a betegség miatti keresőképtelenség idejére illeti meg a munkavállalót és a keresőképtelenséget a kezelőorvos igazolja ("magyarul" táppénzes állományba vesz).
Kérdezd meg a kezelőorvosod, hogy ily módon igazolja-e neked a keresőképtelenséget a gyógytorna napjaira.

Ghost # 2005.09.09. 13:55

Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a beteg szabadságot igénybe vehetem e szakaszokra bontva.
Az a helyzet hogy nyaki gerinc sérvvel műtöttek és most fél év elteltével az orvosom heti két alkalommal gyógytornát írt ki de a műszak beosztásom nem teszi lehetővé, hogy az adott időben fel tudjak menni.
A szabadságomat részben már kiadták és nincs is annyi amennyi, kellene az egészségem jobbra fordulására.
Az a kérdésem hogy kérhetem-e a betegszabadságot részekre bontva?

Tisztelettel Zsolt (Ghost)