Érdeklődni szeretnénk hogy 2009 óta dolgozok dajkaként 30éves munka viszonnyal érettségivel egyik oviban besorolás szerint D kat :bruttó: 129 ezer a hogy lehet hogy a szakmunkás kollégák és 40 éve dolgozó hölgynek is ugyanannyi a bruttója szintén érettségivel?Én úgy tudtam számit a végzettség vagy hogy van az aki most fog kezdeni ő is ennyivel lesz felvéve? Köszönöm válaszát
Közalkalmazott, köztisztviselő, közszolgálat
Tisztelt szakértők!
Érdeklődnék azzal kapcsolatban, hogy jelenleg dajkai határozatlan kinevezéssel dolgozom. Jövő évben júniusban meg lesz a diplomám kézben mint végzett Óvodapedagógus. Az lenne a kérdésem, hogy mivel ugyanott marad a munkahelyem, csak a munkaköröm változik, csinálhatnak számomra újra határozott idejű szerződést, vagy a határozatlan marad érvényben? Köszönöm a választ.
Tisztelt Fórumozók!
Én jelenleg állást keresek, és jelentkeztem egy polgármesteri hivatalba iktató és iratkezelő munkakörbe. A foglalkoztatás köztisztviselőként történne, mégpedig E kategóriában. Van ugyan középfokú komplex nyelvvizsgám német nyelvből, amit be kellene számítani egy köztisztviselőnél (nettó 15000 Ft,)de ennek beszámítása után is kiegészítésre szorul az a nyomorúságos bér, amit kapok (E kategóriában bruttó 89 000 Ft, amit bruttó 122 000 Ft-ra egészítenek ki, ami a garantált bérminimum). Ez így jogos? Nem a kiegészítésen felül járna nyelvvizsgapótlék.
Hiába megyek el köztisztviselőnek, E kategóriában ez a nyomorúságos és embertelen bér fog járni mindig is?
Válaszukat előre is köszönöm!
Tisztelt Fórumozók!
Én jelenleg állást keresek, és jelentkeztem egy polgármesteri hivatalba iktató és iratkezelő munkakörbe. A foglalkoztatás köztisztviselőként történne, mégpedig E kategóriában. Van ugyan középfokú komplex nyelvvizsgám német nyelvből, amit be kellene számítani egy köztisztviselőnél (nettó 15000 Ft,)de ennek beszámítása után is kiegészítésre szorul az a nyomorúságos bér, amit kapok (E kategóriában bruttó 89 000 Ft, amit bruttó 122 000 Ft-ra egészítenek ki, ami a garantált bérminimum). Ez így jogos? Nem a kiegészítésen felül járna nyelvvizsgapótlék.
Hiába megyek el köztisztviselőnek, E kategóriában ez a nyomorúságos és embertelen bér fog járni mindig is?
Válaszukat előre is köszönöm!
Tisztelt Szakértők!
Közalkalmazotti szerződéssel foglalkoztatott szimfonikus zenekari munkavállalókra munkaidő elszámolás szempontjából a munkáltató köteles-e alkalmazni az Előadó-művészeti törvény előírásait? Ha igen, akkor leírom a konkrét kérdést: egyharmad státuszt betöltő zenész egy adott hónapban hány db szolgálatot köteles teljesíteni az alapbéréért, figyelemmel az Emtv. 38.§ (9) pontjára:
"(9) A szolgálatokban meghatározott munkaelrendelés száma havonta nem haladhatja meg az (1)-(2) bekezdésben megállapított havi szolgálatszámot, egyebekben a munkáltató a 32. § szerinti munkaidőkeretet alkalmazhatja."
A szövegben az utalás (1) arra vonatkozik, hogy a zenekari tag szolgálatszáma legfeljebb havi 32 szolgálat. Ebből kiindulva, ha egyharmad állásban van a foglalkoztatott, akkor számára az elrendelhető szolgálat havi maximuma legfeljebb 11 lehet, és amit e felett teljesít, azt túlszolgálatként ki kell fizetni. Munkaidőkeret alkalmazása nem lehetséges. Így van ez tényleg?
Előre is köszönöm a válaszokat!!!
Tisztelt Szakértők!
Járási hivatalok időnként átvesznek államigazgatási feladatokat az önkormányzatoktól. Ha a feladattal együtt át kívánják venni az önkormányzatnál dolgozó köztisztviselőt is (aki a feladatot eddig ellátta) köteles-e elfogadni azt?
Ha nem köteles, és nem fogadja el, hogy a járási hivatalnál dolgozzon, megszűnik-e a munkaviszonya, vagy az önkormányzat köteles-e tovább foglalkoztatni?
A köztisztviselő több feladatot lát el.
Előre is köszönöm a választ!
kriberion
Ha jogfolytonos a munkaviszonyod, akkor nem.
csamel
Nem vagy köteles.
vik73
:)1. Követelhetik. A gyermektartás megfizetésére köteles vagy. A fizetés nélküli szabadság kérése a Te döntésed, emiatt a gyermektartással még tartozol.
2. Igen. Általában adnak is.
Harvey Specter
- Nincs formanyomtatvány. Egyszerűen lemondasz, indoklási kötelezettséged sincs.
- Igen.
- A feletteseddel beszéld meg.
kócos166
A közalkalmazotti törvény nem ismeri a túlóra fogalmat. Nem is fizethet utána.
A kérdés az, hogy jogszerűen dolgoztattad-e a beosztottaidat a munkaidő lejártával?
Helyettesítési pótlék jár átmeneti időre, a helyettesítendő személy munkabérének arányos részeként, de külön megbízással.
Rugalmas munkaidőben dolgozol?
„24. §112 (1) Ha a közalkalmazott munkaköre ellátása mellett a munkáltató rendelkezése alapján átmenetileg más munkakörébe tartozó feladatokat is ellát, s ezáltal jelentős többletmunkát végez, illetményén felül a végzett munkával arányos külön díjazás (helyettesítési díj) is megilleti.”
Kedves Fórumozók!
Több mint másfél éve vagyok kormánytisztviselő (határozatlan időre neveztek ki) és elérkezettnek látom az időt, hogy munkahelyet váltsak. Megnéztem a közszolgálati tisztségviselőkről szóló törvényt, az tiszta, hogy a kormányzati jogviszonyomat ezesetben lemondással szüntethetem meg és amennyiben a munkaadóm nem szeretne korábban elengedni akkor a lemondási idő 2 hónap. A kérdésem az lenne, hogy:
1, Hol találok mintát a lemondáshoz? Kerestem, de sehol sem találtam és feltételezem, hogy írásbeli dokumentálás is szükséges.
2, A lemondási időre, esetemben 2 hónapra időarányosan jár a szabadság?
3, Számomra kedvezőbb lenne ha közös megegyezéssel szűnne meg a jogviszonyom? Gondolok itt pl. az álláskeresési járadék jogosultságra.
Előre is köszönöm a segítséget :)
De előfordul. Csak nem mindig érthető a kérdés. (vagy 1200-szor ugyanaz a kérdés, vagy épp nem érnek rá, vagy....)
A te esetedben előre elrendelt, illetékes által aláírt túlóráról van szó?
Tiszteletem!
Előfordul,hogy válaszol valaki a felvetésekre,vagy inkább csak magunknak írogatunk....
Mufurcz1
Rosszul tudod! Már a 6. fizetési fokozatban kellene lenned 2015. jan.1-től. A magasabb végzettséget a diploma bemutatása utáni hónapban már figyelembe kellene venni, jól írtad. Ha valami miatt mégis egybeesne a fokozatváltással, semmi nem tiltja, hogy fizetési osztályt és fokozatot egyszerre lépjen a közalkalmazott. De nálad nem így volt.
Ez a jó besorolás:
- 2000-belépéskori dátum (akár dec.31. is lehet)
- 2003.jan.1.
- 2006.jan.1.
- 2009.jan.1.
- 2012.jan.1.
- 2015.jan.1.
Azonnal korrigáltasd, 3 évre visszamenőleg kérheted a rossz besorolás miatti különbözetet.
Tisztelt Szakértők!
2000 óta dolgozom a jelenlegi munkahelyemen szociális munkásként főiskolai diplomával. 2011. júliusában egyetemi diplomát szereztem. Jelenleg H4-s fizetési kategóriában vagyok. A kérdésem az lenne, hogy mivel 2015. van nem H5-ben kellene lennem? Azt a választ kaptam, hogy 2012-ben soroltak át F3-ból H3-ba és így fizetési kategóriát nem ugorhatok, csak fizetési osztályt. Gyakorlatilag három év munkaviszonyom nincs figyelembe véve? Én úgy tudom, hogy a magasabb végzettséget a diploma bemutatása utáni hónapban már figyelembe kellene venni. Ez nem így van, nem így volt 2011-ben?
Köszönöm válaszát!
Tisztelt Szakértő!
Közalkalmazottként dolgozom. Fizetés nélküli szabadságot kértem és kaptam a munkahelyemtől. Ettől függetlenül 1 hónap múlva a MÁK utalta a fizetésem, pedig már nem dolgoztam. Most követelik vissza az általuk utalt fizetést. A helyzet bonyolódik azzal a tényezővel, hogy nekem a fizetésem 50%-át utalják a volt feleségemnek gyerektartás címén.
Kérdéseim:
- Követelhetik-e rajtam azt az összeget, amit nem is nekem utaltak (fizetésem 50%-a), hanem egy harmadik félnek, aki bár a volt feleségem, de jogilag már semmi közünk egymáshoz?
- Ha mégis fizetnem kell, akkor kérhetek-e részletfizetési lehetőséget? Vagy kérhetem-e azt, hogy kezdjék el levonni a fizetésemből (időközben újra munkába álltam ugyanezen a munkahelyen)?
Tisztelt Szakértő!
A segítségét kérném, az a pedagógusminősítési eljárás/vizsgával kapcsolatban: Ha 1984 szeptembertől dolgozom, óvónőként, akkor én köteles vagyok-e ezen az eljáráson végig menni. 2014. októberben volt a 30 éves jubileumom. Nagyon nem szeretném ezt a hónapokig tartó procedúrát felvállalni. Láttam, hogy a kolleganőim min ment keresztül (irdatlan mennyiségű gyűjtő- és papír munka, na és a vizsgadrukk). Szeretném megtudni, hogy engem kötelezhetnek-e rá (49 évesen), és milyen következménnyel jár, ha én nem mégsem akarom ezt megcsinálni (kirúghatnak? fizetéscsökkentés?)? Jelenleg Ped.1. kategóriában vagyok (Nincs se szakvizsgám, se másod diplomám). Milyen hátrányom lehet abból, ha nem szeretnék Ped.2-be átlépni?
Előre is köszönöm a segítségüket és várom a válaszukat!
Tisztelt Szakértő!
Oktatási intézmény ügyviteli dolgozójaként dolgozom, F3 fizetési fokozatban. Közgazdász diplomámat 2001-ben szereztem, utána versenyszférában is, és közalkalmazottként is dolgoztam. A 1992. évi XXXIII. törvény a közalkalmazottak jogállásáról 87/A (3) a) szerint: "(3) A közalkalmazott fizetési fokozatának megállapításánál az (1)-(2) bekezdésen túlmenően figyelembe kell venni
- a munkaviszonynak azt az időtartamát, amely alatt a közalkalmazott a közalkalmazotti jogviszonyában betöltendő munkaköréhez szükséges iskolai végzettséggel vagy képesítéssel rendelkezett,".
Kérdésem az lenne, hogy ha engem jelenlegi munkáltatóm a diploma alapján sorolt be, akkor a diploma megszerzése után versenyszférában eltöltött időt be kell-e számítani a fizetési fokozat megállapításánál. Előre is köszönöm válaszát!
Tiszteletem!
Közalkalmazottként dolgozok,egy kis létszámú /öt fős / csoportot vezetek.9 hónapja a csoport 4fővel látja el a munkát.jelentős túlóra növekmény keletkezett,melyet a munkáltató nem ismer el,nem fizet ki,a nyári időszakban szabad napok kiadásával kívánja megváltani.Az én túlóráimat 320óra!! sem veszi figyelembe a munkáltató,mondván én vezetői pótlékban részesülök / 20EFT/ nekem nem képződhet túlórám.
Úgy érzem kisemmiznek engem és a munkatársaimat is.
Jogosan járnak el,vagy érdemes külső segítséget kérnünk?
Köszönettel!
Péter
Tisztelt Szakértő !
Köztisztviselő vagyok, egyszerű beosztott... A főnököm aki egy csoportvezető úgy döntött, hogy a 8 emberből engem a legfiatalabbat és legjobban nem fizetett kollégát jelöli ki helyettesnek. Én minimálbéres vagyok a többieknek 30-50 ezer plusz pénzük van,és persze korban és ott töltött időben is sokkal idősebbek.
A feladat sokkal több felelősséggel járna , nulla ellensúlyozással, szóval nekem csak a stressz maradna, egyéb juttatások ezzel nem járnak...
A kérdésem, köteles vagyok én ezt elvállalni, ha "önkéntes alapon" kijelölnek és rám tesznek egy plusz feladatot csak úgy?
Én nem szeretném, távol áll tőlem a dolog, ezt közöltem is a főnökkel, de nagyon nem enged... A héten dől el....
Kérem mielőbbi válaszát !
Köszönettel
Tisztelt Szakértő!
Intézményünk egyházi fenntartásba kerül. Emiatt a 35 éves közalkalmazotti jogviszonyom megszűnik, munkakönyves dolgozó leszek. Kérdezem, jár-e nekem emiatt végkielégítés?
Köszönöm.
Tisztelt Szakértők,
két kérdéssel szeretnék Önökhöz fordulni.
Egyrészt, hogy Milyen viszonyban van az Mt. és a Kjt., (egészen pontosan az érdekelne, hogy az Mt 192. § (2)bekezdése minden munkavállalóra - ezek között a közalkalmazotti jogviszonyban foglalkoztatottakra is- egyaránt vonatkozik)?
Másrészt, hogy a Kjt. 37.§ (4)bekezdése második mondatában
("A közalkalmazott végkielégítésre való jogosultságának megállapításánál - az áthelyezést kivéve - nem lehet beszámítani a korábbi közalkalmazotti jogviszonyban töltött időt.") mit jelent a "korábbi közalkalmazotti jogviszonyban töltött idő"?
Köszönettel:
E.K.
- Nem.
- Alkalmatlanság miatt.
- Nincs végkielégítés, és a felmentési idő is csak 30 nap.
Tisztelt Szakértők!
Valakinek a közalkalmazotti jogviszonya határozatlan időre köttetett, ám egy meghatározott időpontig meg kell szereznie egy bizonyos végzettséget, "ellenkező esetben közalkalmazotti jogviszonya 2015 ..... napjától felmentéssel megszűnik."
Kérdéseim:
1. Jól értem, hogy ez tulajdonképpen tekinthető egy határozott idejű szerződésnek, amely bizonyos feltétel megvalósulásával határozatlan idejűvé módosul?
2.Ha a végzettséget mégsem szerzi meg határidőre, akkor milyen jogcímen menthetik majd fel?
3. Jár-e ebben az esetben is végkielégítés?
Előre is köszönöm a válaszokat!
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02