Ellopták a weboldalunkat


Madar # 2005.02.03. 21:35

400 körül, nem titok

pixel # 2005.02.03. 00:24

Budapesten vagy dunántúlon, lehet, hogy nemsok a 100 érte !
de vidéken a 70-80 e. is soknak számít!
Küld egy e-mailt, amiben beismered mennyiért csinálták NEKED...

Madar # 2005.02.02. 22:20

Pixel, nem értem mit mondasz. Matus a figyelmeztetésünkre levette a honlapot és átalakította. Azaz elismerte, hogy sáros. Ezzel részünkről a dolog el lvan rendezve. Egyébként 100ezerért komoly oldalt már nem csinálnak

pixel # 2005.02.02. 10:49

Mit szólhatnánk a "GNU"
Temlpate-khez?
Hányszáz hasolnó oldal van, ami egy letöltött Designra alapul.
A tartalmi hasollóság már tényleg a pimaszság tetőfoka.
De a két honlap NEM lehet ugyanaz. Mivel az URL-jük is más.
(Mivel azonos nem lehet.)
Talán a másolat hamisitvany témakörében lehetne szétnézni, de én ettől függetlenül nem perelnék senkit ilyenért.
Mert akár ellenpert is hkaphatsz, hisz Õ is mondhatná, hogy TE loptad tőlük.

A holap elkészítése KB 100e!
MIre a per végére érnél Képviselő, "szagértő" már ennek a többszörösét kifizeted.

Matus:
2003.01.25 01:00:05 regisztrált
Te regisztráltad:
2001.10.05 03:00:46

Még ez sem kellő bizonyíték.
Én a honlapjaimat 2-3 havonta átdesignolom.

Keresd meg Matus Mihályt és kérdezz rá mi ez?

glanzj # 2005.01.24. 13:14

Na pont erről írtam, a szerzői jog megsértése topicban. Úgy látszik, kezd ez a pofátlanság is elharapózni. Eddig csak tartalmat loptak, most már designt is.

Madar # 2004.11.18. 20:34

Kedves Kai A. Fenix és Kobor, terészetesen tudom, hogy keletkeznek az "eredeti" webdesignok, de az, hogy a szöveg tökugyanaz, az nagyfokú pimaszságra vall. Stalker, a webdesigner vette észre a matust, tehét nem valószínű, hogy ő csinálta, már csak azért sem, mert ő a sajátjait aláírja, nem úgy mint a matus készítője.

Egyébként meg legyen boldog a kitűnő weboldalával

Kai A. Fenix # 2004.11.10. 17:13

Magam is foglalkozom honlap szerkesztéssel de egyet kell értenem Kobor-al. A két honlap között csak elrendezésben van hasonlóság, ám rengeteg mindenben különböző (már a kezdőoldal kivitelezése is más, valamint alap felépítés, szövegezés is nagy eltéréseket mutat).
Valóban maximum az ötletet vehették tőletek, bár abban se vagyok biztos, hogy a ti honlap szerksztőtök se látta valahol ezt a fajta elrendezést és onnan vette az ötletet.

Kobor # 2004.10.21. 06:57

nekem azért annyira nem tűnik fel hogy "másolták" volna. persze vannak egyezőségek pl háttérszín, szöveg, menüpontok, de egy hotelről mást nagyon nem lehet feltenni a webre. weblapok szerkesztésével foglalkozom, és a különbség elég nagy a két oldal között.
www.matushotel.hu sztem kissé szegényes, az ötleteket lehet hogy vették a ti oldalatokról és megbíztak egy "ismerőst" hogy ahsonlót szeretnének. ilyennel már én is találkoztam.

Stalker # 2004.06.21. 19:56

Most fenn van mindkét weblap. Nyilvánvaló a hasonlóság. Egy esetleges perben minden bizonnyal megállapítanák a hasonlóságot, de ez még nem jelenti azt, hogy a Matus a hunyó. Lehet, hogy a webdesigner akart kevesebbet dolgozni, úgyhogy előbb tájékozódnék.

Leiterjakab # 2004.05.17. 20:41

Javít.: "csődbe" helyett "csőbe". Majdnem ugyanaz, de azért az előbbi rosszabb.:)


Leiterjakab

Leiterjakab # 2004.05.17. 20:40

Szia!

Valóban dekoratív a "pelikános" honlap!:)
Sajna a matust már nem sikerült elérnem. Szerzői jogi úton kléphettek, fel mivel ha megvettétek a webdesigner cégtől a honlapot akkor - feltéve, hogy ez a szerződésben is benne van - kizárólagos jogokot van azt megjeleníteni. Ha más lemásolja akkor az szerzői jogbitorlás, amivel szemben bíróságon lehet fellépni. Kártérítést persze csak akkor lehet követelni, ha van bizonyítható károtok (pl. forgalomcsökkenés, bevétekiesés stb. - voltam már olyan tárgyaláson, ahol szálloda elmaradt hasznának bizonyítására a bíróság bekérette bnem csak az üzelti könyveket is, hanem az adózással kapcsolatos iratokat is, miután szegény ügyvédejlöltet csődbe húzta a bíró).

Kár nélkül is lehet azonban követelni, hogy a bíróság tiltsa el a matust a honlap használatától.
Miután már úy tűnik rájöttek a másik hotelnél is hogy gond van a honlappal, nem elérhető.

Arra tudnék még gondolni, hogy esetleg ugyanaz a cég csinálta mindkét hotelnek a weblapját és itt lehet a bibi...


Leiterjakab

Madar # 2004.05.17. 20:19

Egy cég komplett lelopta a weboldalunkat, még arra sem vette a fáradságot, hogy a szöveget megváltoztassa. Milyen jogi lépéseket tehetünk (természetesen komoly pénzt fizettünk a weblap készítőjének, amit ő az utolsó fillérig megszolgált - egy kitűnő oldalt készített).

Az eredetei: www.hotelpelikan.hu
A lopott: www.matushotel.hu