BSA - felháborító!!!


Tepedt # 2007.11.06. 12:11

Rikki ezzel kapcsolatban van valami személyes tapasztalatod esetleg?

Rikki # 2007.11.06. 10:46

Nem hiszem, hogy túl sok mindent lehetne tenni, különben már tettek volna ellenük lépéseket.
Ami pedig a magányszemélyekhez való kimenetelt illeti, ha van egy kedves szomszéd, vagy ismerős aki feljelent valakit azzal a BSA-nál, hogy illegális szoftvert használ, akkor kimennek kivizsgálni az ügyet, tehát mennek magánszemélyekhez is.

Tepedt # 2007.11.06. 10:39

A legdurvább az, hogy én már hallottam olyat, hogy valakinek irták, hogy kimennek hozzá aki ráadásul megánszemély volt!

Dr.Attika # 2007.11.06. 10:25

A honlapjukból az sem állapítható meg, hogy hol a székhelyük. Ez a fenyegetve levelező társulat Magyarországon nem létezik. Még azt is "megspórolta", hogy Magyarországon nyilvántartásba bejegyeztesse magát.

vjp1978 # 2007.11.06. 10:25

A BSA-ról

A Business Software Alliance (BSA) a biztonságos és jogtiszta digitális világ érdekében tevékenykedő, jelentős világszervezet.

A BSA a világ üzleti szoftver iparát képviseli a kormányok felé és a nemzetközi piacon. Tagjai a világ egyik leggyorsabban növekvő iparágának résztvevői.

A BSA feladata, hogy a fogyasztóknak a szoftvergazdálkodásról, a szerzői jogi védelemről, a kiberbiztonságról, a kereskedelemről, az e-kereskedelemről és az internettel kapcsolatos egyéb témakörökről adjon tájékoztatást.

Az 1988-ban megalapított BSA jelenleg több mint 60 országban képviselteti magát programjaival.

Röviden ennyi, ebből nem derül ki, hogy bármiféle joga lenne, ill. én, pontosabban mi kötelezve lennénk valamivel feléjük.
Milyen jogi lépéseket lehet tenni, ha valki fenyegető levelet kap?

Tokmány # 2007.11.06. 10:20

Valóban hozzánk csak úgy nem törhetnek be, a rendőrség meg szerintem nem adhat ki nekik engedélyt erre.
Akkor ilyenkor mi újság van?

Dr.Attika # 2007.11.06. 10:16

Lehet jogi lépést tenni.

Tepedt # 2007.11.06. 10:15

Az, hogy milyen jogai vannak a BSA-nak nincsen fent a honlapjukon?

vjp1978 # 2007.11.06. 09:58

Nem tartom valószínűnek. Mondhatni még az a szerencs, hogy az adott szoftverhez tartozó PC előtt ülő emberkének a személyes adatait nem kell kiszolgáltatni.
Nem tudom, hogy lehet-e ezzel kapcsolatban bármilyen jogi lépést tenni. Igazság szerint nincs is, olyan jogász ismerősöm aki szellemi termékekkel kapcsolatosan tudna segíteni.

Dr.Attika # 2007.11.06. 09:09

Alant megfogalmazott kérdéseim figyelem felkeltőek voltak. A rendelkezésemre álló információk szerint semmilyen jogosultsága nincs Magyarországon. Nem jogképes, ami azt jelenti jogilag nem létezik. Azt sem értem, hogy önök milyen jogalap figyelembe vételével küldenek nekik bármilyen nyilvántartást, adatot? hogy szemléltessem: Én egy nők jogait védő amerikai szervezet magyarországi jogi képviselőjeként levelet küldenék Önöknek, hogy közöljék velem hány nőt foglalkoztatnak, azok adatait is közöljék. A foglalkoztatott nők esetében betartják e az esélyegyenlőség biztosítására hivatott jogszabályokat.
Válaszolna?

vjp1978 # 2007.11.06. 08:28

A mi cégünknek is küldött a BSA egy fenyegető hangvételű levelet. Én azzal sem vagyok teljesen tisztába, hogy a BSA mint olyan, hogyan fenyegethet meg egy olyan magyarországi székhellyel rendelkező céget, azzal, hoy bepanaszol az APEH-nél, vagy durvább esetben revizót intéz el. Így első olvasatra a levél inkább maffia leszámolásnak hangzik.
Olyan kérdésem lenne, ehhez jobban értöktől, hogy milyen jogosultsága van a BSA-nak ill. nekem, nekünk, milyen kötelezettségünk van feléjük?
Mellesleg a lényeg az, hogy idén év elején beadtunk egy részletes szoftver-nyilvántartást, és ezt ismeretlen hibával MOST visszadobták, de semmi kérés esetleg felszólítás, egyből a lecsóba, fenyegetés. Kérdezem én hol élünk?

Dr.Attika # 2007.10.29. 11:25

Jogiszemély ez a BSA Hungary ? Nem találtam nyomát egy nyilvántartásban sem. Ha nem jogi személy hogyan köt munkaszerződést, hogyan rendel meg plakátokat , hogyan fizet telefon, posta költséget, hogyan fizet adót pláne hogyan köt megállapodást az APEH-al? Tud valaki válaszolni?

Lyonee # 2007.10.28. 20:33

http://mark.hu/…yuttmukodik/
Ne küldj semmit, ne engedd be őket!
Nincs joguk ahhoz, hogy bármit is követeljenek tőled!

pityuka3d # 2007.10.28. 20:16

Nekem egy olyan esetem van éppen, hogy kaptam egy levelet miszerint szolgáltassam be a software nyilvántartásomat.
Mivel hogy nem ajánlott levélbe jött nem igazán foglalkoztam vele. Aztán felhívtak és montam nekik, hogy ha ehez van joguk akkor természetesen szívesen beadom a kért adatokat, de hivatalos formában kérjék (minimum pecsételt, aláírt és ajánlott levélben) nem pedig egy fénymásolt papírlapon, ezt a hölgy rögzítette is.
Most pedig kaptam tőlök egy levelet amiben már burkoltan megfenyegettek, hogy jönnek ha nem adom be a nyilvántartst és hivatkoztak az APEH-el kötött megállapodásukra.
Fel vagyok háborodva, hogy egy BSA-nak mondott szervezet fenyegetőzhet és elvárja hogy olyan felszólításnak tegyek eleget ami mágcsak nem is hivatalos.
Külön megjegyzem hogy a cégem gépein használt programok mind legálisak vagy ingyenesek. Külön bosszant hogy pl. a Microfs rendszert szinte 3 havonta újra kell rakni de csak 3* lehet telepíteni utánna telefonon kell új engedély kéri tőlük.
A kérdésem az, hogy mit tudnak csinálni ha mégsem adom le a kért okmányokat.
Egy ismerősöm leadta és visszadobták neki azzal, hogy csak a saját BSA-s nyilvántartási adatlapot fogadják el.

Pjotr # 2006.05.03. 09:33

Rejtegetett discman, ne haragudj de aki ilyet csinált, annak érdemes lenne pszhilógushoz mennie az üldözési mániája miatt.
Normális ember nem rejtegetett semmit...:))))
Mégis mitől félsz le fog rád csapni a kommandó?
Ilyen hülyeséget, de legalább vicces....
Telsiar ha a program license megengedi, hogy okatási, tanulási céllal használd, vagy jogtiszta mert pl. egy legális 15 napos demo, akkor semmi gond nincs.
De ha elkapnak (amire nem nagyon van esély, mert ritkán megy ki a csendőrség házkutatni diákokhoz, akik egyébként semmi illegáliisat nem tesznek...) és fent vana gépeden pár több millás CAD program, akkor hiába mondod, hogy te csak tanulod.... az már más kérdés, hogy a szoftvercég indít-e ellebned ilyen esetben is kártérítési pert.

Pjotr # 2006.05.03. 09:28

Cesa filmet nem tölthetsz le illegális forrásból az internetről.
Ha van matrica a dvd-n amire írtad, akkor sem, zenét is csak úgy írhatsz cd-re ha azokat nem tárolod a winyódon egy pillanatig sem, mert az már szintén nem törvényes akció.
A 24 órás dolog sem létezik, valamikor egy illegális oldalt üzemeltető kitalálta és azóta irogatják ki az oldalakra.
A cd készítésének dátumát ezért nem is veszik figyelembe, hiszen ha illegális forrásból jött akkor nem lehet ott.
Ha van nálad egy filmel meg progival teli winyó, akkor bizonyítanod kell, hogy az nem a tiéd, nem is tudtad mi van rajta.
Ha már bent van a gépedben, akkor bukta van.

misix (törölt felhasználó) # 2006.04.30. 17:24

Az alól semmi kétség, hogy a másolt cd-vel való kereskedés bűn, de a vásárló részéről már nem iyen egyszerű a helyzet. Mi van ha átverték v. tudta nélkül jut hozzá az illegális tartalomhoz.
Az utcai discmanhez csak annyi, hogy ott hogy bizonyítanák be, hogy az internetről töltötted le? Mivan ha saját eredeti cd-dről grabberelted mondjuk be az mp3-at is tudó lejátszódba? (Tegyük fel, hogy az ID3-tagból is ki vannak írtva a ripperek netes címei!)

Gabszi # 2006.04.21. 22:43

Üdv Mindenkinek!
Sok érdekesség van a jogi dolgok körül manapság ebben az országban... Ami a legérdekesebb számomra az az, hogy egy évvel ezelőtt még a CD másolással voltak elfoglalva BSA-ék úgyanúgy, mint most a DVD másolással. Aki discman-t hallgatott az utcán, rejtegette, hogy ne látszódjon, hogy írott lemez van benne, de a még régebbi időkben, amikor még walkmannal sétálgattunk az utcán, a kutyát sem érdekelte, (még a BSA-t sem) hogy eredeti vagy másolt kazetta van e benne. Szóval ha a kazettákra nem voltak rácuppanva, akkor a CD/DVD miért olyan "érdekes" számukra...?

telsiar # 2005.01.06. 00:46

Egyébként ha valaki használ egy programot tanulási célzattal az most bűn?Trial verzióra gondolok?

telsiar # 2005.01.06. 00:44

Sziasztok !Az lenne a kérdésem,azt hallottam hogy ha valaki MP3 vagy Avi fileokat tárol a gépén ,vagy önmaga számára kiírja CD re az még nem bűn,csak ha kereskedik is vele.Igaz ez?Vagy ez egy naív elképzelés.
Soha egy CD-t sem írtam pénzért vagy bármi más jutalomért,volt hogy még a Cd t is én adtam és ez is annyiszor volt hogy a két kezemen megtudnám számolni,no most ez bűn vagy sem.Pl?a TVről felvett filmek bűncselekmény áldozatai?Vagy az mehet?
Magánszemélyek ellen akik nem Businneselnek azokkal szemben is kemény fellépés várható?Csak mert annyi börtön és fegyház nincs ebben az országban hogy az összes "elvetemült felhasználót " csak akár pár napra is bekasznizzák. Annak idején a videó másolást nem büntette senki,pedig TVről vették a népek keményen.
Ezek érdekelnének,ha valaki tudna váklaszolni és meg is tenné.

Shoemaker # 2005.01.04. 07:42

Most ha vki bejelentést szeretne tenni illegális sw használatáról a BSA-nak annak a úgy látom a web oldalon meg kell adni az adatait. Ez jár-e vmilyen felelőséggel a bejelentő számára?

Cesa # 2004.01.29. 02:13

Az alábbiakban egyik esetben sem a kereskedelmre értem a kérdéseimet és példáimat, hanem csak magáncél... pl. tanulás!

Mi az ami bűntetendő?
Mi van akkor:
1.) ha én pl. 3 évvel ezelőtt vettem cd-t (akkor még nem igazán volt alapból ARTISJUS matrica a cd-ken) és azon van a netről letöltött film?

2.) És ARTISJUS vagy sem, ha nem film és nem zene, hanem egy a netről letöltött program?

3.) ha van gépem, de nincs benne wincsi... pl szervízben van éppen, vagy most tervezek újat venni?

4.) Pl. ha már nézegetnek vmi cd-t, akkor mennyire veszik figyelembe a cd készítési (írási) dátumát és az azon található fájlok dátumát? Csak azért kérdezem mert azok elég egyszerűen manipulálhatók és sztem elég kevés valaki ellen bizonyítéknak.

Gondolok itt arra, hogy elméletileg ha tudod, hogy amit letöltöttél az internetről az illegális és 24órán belül letörlöd (megsemmisíted) akkor nem vagy bűnös. Ezt ugye jól tudom?
És most kapcsolódnék az előző bekezdésemhez (4-es pont):
lehetséges azzal védekezni, hogy még nem telt le a 24óra (hiszen mint mondtam a dátumok manipulálhatóak!)?

Persze az hogy cd-n van gondolom bonyolítja az esetet, de manapság egy cd 150-200 Ft.
Na és ha én pl. letöltök vmit, ami legyen 600 mega, akkor nem feltétlenül szeretném azt (pl. 12 órán belül) letörölni, csak mert elsül az agyam, hogy újra rakom az operációs rendszert (és pl. még újra is akarok particionálni, stb...). Ezért gyorsan, kb. 10 perc alatt cd-re írom a letöltött adatokat, hogy később ne kelljen majd újra több órán keresztül letölteni azokat és ezek után 1 óra alatt újra rakom a rendszert. Majd éppen kopogtatnak :)
Ilyenkor mi a teendő, hiszen ott figyeg a cd-n az adat?

És mi van akkor, ha a fájlok írási dátuma pl. 1999-re esik, én meg azt magyarázgatom, hogy pedig tényleg 1 órája írtam cd-re és éppen 2004-et írunk? (pl. nem manipuláltam, csak az előző rendszerem hibás beállításaiból adódóan vagy a cd író program hibájából szerepelnek az adathorozón a fájlok a '99-es év dátumával)

És ezt sztem még mindig lehet tovább fokozni, hiszen ha kölcsönben van nálam egy 120 Gb-os winyó!? :)

napoleon # 2003.12.20. 16:13

Ha jól tudom, a felhasználói környezetett veszik alapul. Ha te hálózaton dolgozol és a gépedbe nincs wincsi akkor nyilvánvalóan a hálózat után fizetel. Ha van és külön álló gép akkor, értelem szerűen mindenért fizetsz, ha olyan hülye vagy :).

old-guy # 2003.12.03. 20:29

Most már csak azt volna jó tisztázni, hogy az 1 licensz az 1 gépre vagy 1 winchesterre vonatkozik-e?

the big cat # 2003.12.03. 18:41

A BSA jogi személy, büntetőeljárás pedig csak természetes személy ellen indulhat, tehát jogosulatlan adatkezelés vagy valamilyen titoksértés miatt kell feljelentést tenni ismeretlen tettes ellen, és elmondani az ügyet a BSA-val. Aztán a rendőrség majd megkeresi ki volt a hunyó a BSA-n belül.

Azután, ha egy magánszemélyhez jutnak be valahogy a számítógépét ellenőrizni, lehet feljelentést tenni magánlaksértés miatt, még akkor is ha ő maga engedte be őket, mivel nyilván azért teszi ezt bárki, mert hivatalos eljárás látszatát kelti a BSA.

Egyéb esetekben pedig a hivatalos eljárás látszatának keltése csalásnak minősülhet.