Domain név eladás -átutalási problémával


Geek # 2004.11.24. 10:24

Köszönöm a segítséget!

szajbertattila # 2004.11.24. 01:24

Hello,

a tévesen átutalt pénzt jogosan követeli vissza a cég, ezzel az összeggel jogalap nélkül gazdagodnál, ha megtartanád, így az visszajár.

Az arányos részét (vagy az egészet is) azonban visszatartanám addig, amíg a linket nem teszik ki - a visszatratás a visszafizetési kötelezettséget nem érinti, legfeljebb azt, hogy mikor esedékes a fizetés.

Az egész összeg megtartása a szerződés utolső pontjára hivatkozva erősen vitatható, mert azon tól, hogy valamiféle biztosítékként próbál szolgálni, nem világos, hogy miféle biztosíték (foglaló, meghiusulási kötbér vagy mi), és ehhez képest az sem, hogy milyen szabályok szerint kell elbírálni. Ha pl ez egy meghiúsulási kötbér, akkor azért nem tarthatod meg, mert a szerződés nem hiusúlt meg - a nevet átadtad, a pénzt megkaptad, a link még feltehető - tehát részleges szerződésszegés és késedelm van, de meghiuúsulás nincs.

Geek # 2004.11.24. 00:03

Segítséget szeretnék kérni!

Egy domain név regisztrációjáról mondtam le egy szervezet többszöri megkeresése.
A lemondásról szerződés is köttetett és számlát is adtam.

A szerződésben a vevő vállalta, hogy:

  • kifizeti a vétel összegét

(A kifizetés az üzlet megkötésekor sikeresen megtörtént.
Azonban 2 héttel később (állítólag könyvelői hibából) újra átutalák számlámra a pénzt.
Ezt a saját, téves átutalásuk összegét most kérnék vissza.)

  • és a vásárolt domain honlapján elhelyezi egy linkemet a honlap indulásától 2 évig.

(Ez nem történt meg. Sem korábban, sem most hónapokkal később nincs feltüntetve internetes elérhetőségem a honlapon és annak aloldalain.
A szerződésben vállalt kötelezettségeket nem teljesítő félnek a szerződésben foglalt összeg dupláját kell megfizetnie a szerződés utolsó pontja szerint.)

Én a domainről való lemondással vállaltam a rám vonatkozó kötelezettséget.

Két kérdésem lenne:

  • Köteles vagyok-e visszafizetni a hibásan a számlaszámomra érkezett összeget?
  • A szerződés egyik pontjának megszegésére hivatkozva követelhetem-e a szerződésben foglalt összeget újra?

Esetleg a szerződésszegésre hivatkozva tartsam meg az ismételten átutalt összeget?

Kérem, ha tudnak segítsenek!