t - home tartozás


drbjozsef # 2021.11.24. 11:56

Elora,

Ha az inkasszóval megtérült a tartozás include végrehajtási költségek, akkor semmit.
Ha nem térült meg, akkor megérdeklődni a különbözetet a végrehajtónál, és befizetni neki. Include végrehajtási költségek.

Elora # 2021.11.24. 10:01

Üdv!
2013-as t-com tartozást incassoztak tegnap. Utso levél amit megtalaltunk a faktorcégtől 2015. Azóta aemmi kézzel.fogható nincyen, vagy nem hozta ki a postás, tudván, a címzett évek óta külföldön élt, vagy nincs. Más levelek megjöttek, így valószínű nincs. Szóval tudunk mit tenni?
Köszönöm!

drbjozsef # 2020.02.09. 10:29

prezso,

"behajtói levelekben"

Ritko jó ötlet a t-home-hoz küldeni, amely nyilván engedményezte már ezt a követelést, ily módon a világon semmi közük nincs már hozzá. Egyezkedni azzal érdemes - ha érdemes -, aki követel.

prezso # 2020.02.08. 20:17

A behajtó céggel nem kell sokat egyezkedned, mivel már elévült a követelésük.
Ha mindenképp rendezni akarod, a t-vel egyezkedj, egyszerűbb és olcsóbb lesz.

richard04 # 2020.01.28. 11:05

Tisztelt Ügyvèd / Fòrumozòk.
Egy sokszorosan visszatèrő problèmàval fordulok hozzàtok mert pàr kèrdèsre nem talàltam a vàlaszt.
T home ill. kèszülèkrèszletes T mobile behajtas..2017 közepèn csődbe mentem ès elhagytam az orszàgot. 3 hònapja voltam otthon làtogatòban ès a bedobott behajtòi  levekben (2018.07-i) mar 150.000 ft os tartozas plusz 300.000 ezres kamat àllt csekken.. mindkèt szolgàltatàsra külön behajtòtol.. A kèrdèsem az hogy ha szeretnèm egyben kifizetni, lehet-e velük eggyezkedni hogy nyilvan sokkal kevesebb kamattal zàrjuk le? Mert ez irreàlisan sok ennyi idő alatt.. Illetve milyen formàban kell a behajtòkkal kommunikalni ùgy hogy, nem tudom hogy mèg folyamatban vannak vagy elèvültek-e màr.. Kizàròlag ügyvèden keresztül vagy èn mint magànszemèly telefonàljak vagy kizàròlag iràsban? Ha esetleg elèvültek ès felhìvom őket èrdeklődni megbeszèlni akkor ujra elindìtjàk az ügyet? Ès jelenleg is külföldön èlek igy a levelezès ès szemelyès megkeresès sajnos nem kivitelezhető de mindenkèpp rendezni szeretnèm.Előre is köszönöm a segìtsègeket. 

nonolet # 2018.01.05. 20:51

egy idegen neve alá érkező levelek alapján nekünk mindenképp fizetnünk kell?

Nem.
Neked akkor kell fizetned, ha a tartozás valós és még nem évült el.
Ekkor behajtható rajtad a jog/állam erejével, ha nem fizetsz önként.

HA valós ugyan, de már elévült elévült.
Akkor már csak illik/lehet fizetni (becsületből), mivel a tartozás egyébként valós.
Azonban az a jog/állam erejével már nem behajtható az elévülés miatt.

nonolet # 2018.01.05. 20:48

A telekom követelés elévülési ideje egy év.

Azaz, ha volt azóta bármikor egy olyan egy éves időszak,
ami alatt nem követelték a tartozást általuk/elődjük által bizonyíthatóan, akkor az már elévült.
Vagyis nem hajtható be!

De persze kérhető az összeg és önként meg is fizetheted.

- -

Első körben, tehát...

Mondd/írd meg az intrumnak, hogy: coki!

Közöld velük, hogy:
mielőtt pénzt akarnának
lesznek szívesek
PER KÉPESEN és ÍRÁSBAN IGAZOLNI számodra
azt, hogy MÉG NEM ÉVÜLT EL az a követelés.

Addig viszont ne is reménykedjenek...

- -

Ha netán "Fizetési meghagyás" (is) érkezne róla,
akkor annak mondj ellent a 15 napon belül.
Mondván: már elévült

Kivéve persze, ha (már) tudod, hogy még nem évült el.

kolja # 2018.01.05. 15:52

Jó napot,

2015 év közepén eladtuk a lakásunkat, és lemondtuk a telekom előfizetést telefonon. Most hívott egy intrum nevű behajtó cég, hogy tartozásunk van. Állítólag ügyvédi levelet is küldtek, beszéltünk a lakás jelenlegi tulajával, aki megerősítette, hogy érkeztek thome-os levelek, de nem a mi nevünkre, de arra a címre. Mivel a név, amire a levelek érkeztek, mindannyiunknak ismeretlen, ezek a levelek nem kerültek felbontásra. Az állítólagos ügyvédi levelet senki nem vette át, azt gondolom, csak úgy nem dobják be a postaládába. Mit lehet tenni ilyenkor, kinek a segítségével lehet ezt tisztázni, egyáltalán van-e erre lehetőség, vagy egy idegen neve alá érkező levelek alapján nekünk mindenképp fizetnünk kell?

Atis77 # 2014.01.14. 08:25

Mikori a tartozás? 60 e ft általában a kötbér összege.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.10.19. 06:59

Háát, felgöngyölítheted, hogy valójában kitől is kaptál hivatalos értesítést, talán érdemes utána járni, hogyan került az Intrum behajtása alá és az előző behajtótól szabolyos volt-e a kiértesítésed.

olorsi # 2013.10.18. 20:52

Sziasztok!

Sajnos a hibámból tartozom a t-home-nak. Rendben is volna. Nyáron kaptam egy papírt a creditexpress-től, hogy tartozom, Kiadta Tóth B. Gábor ügyvédi irodának behajtásra.
Ma pedig ugyanezt a tartozást küldte ki az Intrum Justitia (állítólag már másodszor),hogy átadta behajtásra a Hódosi Ügyvédi iroda felé.
Na most kinek kéne fizetnem?
A T-home-ot egyszerűen nem lehet elérni telefonon.

Ráadásul nem értem, mert leírták a havi tartozást, hogy, 2013.01.01 vajon miért 60.000 ft a tartozás?
Összesen kb 140.000 ft Na ezt sem értem, de ez már az én bajom.

Köszi, ha valaki válaszol, aki szórakozni akar rajtam, az most légyszi kíméljen! Köszi!!!