Jogi tanács kérése


monalisa1 # 2010.03.11. 17:32

30.000 Ft-ot írtál, így én ezt az összeget idéztem vissza.

A bank magas éves késedelmi kamatot számol (ca 30%) valamint a végrehajtás ingyen.

"Lisa"
laikus hozzászóló

vagtam # 2010.03.11. 16:36

Tisztelt Monalisa!

Az ismerősöm tartozása nem 30 e Ft, hanem már millió felett van. Anno 600eFt-ot vett fel az OTP-től, az duzzadt fel ennyire.
A tartozás nagysága változtat az eljáráson?

Köszönettel:

vagtam

vagtam@gmail.com

monalisa1 # 2010.03.10. 22:45

vagtam

Nincs adósok börtöne (...) pedig biztosan csurdig tele lenne...

30e Ft tartozás miatt még nemigen zargat egy bank, ennyi még alatta van a minimálbérnek.

A sima behajtót nem kell beengedni, még akkor sem ha netán kétszekrényhátú a muksi. (Nem hatósági személy!)

"Lisa"
laikus hozzászóló

MajorDomus # 2010.03.10. 22:37

Becsukják az-adósok börtönébe.

A-blöfföt nem kell-komolyan venni.
A-szülő lakásának-semmi köze-az-ő- tatozásához.
Maximum ingóságot a tv-t, hűtőt-tudnak tőle lefoglalni , a háziaknak legyen annyi- eszük hogy azt mondják az-az övék.

Ha lesz-jövedelme,arra kiadják a -letiltást.ennyi.

vagtam # 2010.03.10. 20:25

Üdvözlök mindenkit!

Segítséget szeretnék kérni!
Ismerősöm személyi kölcsönt vett fel az OTP-nél. Mivel nem rendezte a tartozást, adósságbehajtóknak adták át az ügyét. A behajtók egy ügyvédi irodán keresztül vették fel velük a kapcsolatot. Kapott egy felszólító levelet, ha 25-ig nem fizet be 30 000 Ft-ot, elárverezik a lakást amelyben él.
Viszont egyrészt nem jelzálogot vett fel, hanem "sima" személyi kölcsönt, másrészt a lakás a szülei nevén van, neki abban tulajdona nincs! Sajna most már munkája sincs, tehát nem lesz miből lefogni az adósságát.
Kérdéseim a következőek:

  1. tényleg elárverezhetik a lakást a fejük felől, vagy csak fenyegetőznek vele?
  2. Mit tudnak vele csinálni, ha sem tulajdona, sem jövedelme nincs? Elviszik az utolsó zokniját is?
  3. Van-e még lehetőség megállapodni a behajtókkal, vagy már mindenképpen bíróságra kerül az ügy?

Köszönettel:

vagtam

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.10. 17:33

Úgy gondoltad, hogy határozott időre, ugye? :-)
Úgy. Szorri vagyok.

ObudaFan # 2010.03.10. 09:44

Az ő ráépítésének az értéknövelő hatása valóban őt illeti.

ohazi # 2010.03.10. 08:15

Tisztelt Jogi Fórum!
Lakóingatlani tulajdonközösségben a bennlakó tulajdonostárs tudtomon kívül átalakításokat végzett.
Ezek lehetetlenné tette, hogy a tulajdonrészemet - az eredetileg megosztható, különbejáratos ingatlanban - birtokba vehessem. Zárcserével fizikailag is kizárt. Ezek után tulajdonközösség megszüntető pert indított, melyben az átalakításokat (melyeket megkérdezésem nélkül végzett) ráépítésként kezeli, ezek értéknövelő hatását levonná a jelenlegi értékből, és a maradékot osztaná. Ennek eredményeképpen a tulajdonrészem jelentősen csökkent. Álláspontom szerint a (számlával) igazolt költségeinek megtérítését kérheti. Számlát nem kíván felmutatni, helyette szakértő véleményét kérte az értéknövelés igazolására.
Hivatkoztam a http://www.fovarosi.birosag.hu/…oll_1_27.htm linken elérhető állásfoglalásra, mely hasonló esetet tárgyal -azzal az eltéréssel, hogy ott volt lehetőség a fennmaradási engedély megtagadására, itt pedig ez nem áll fenn.
Ezt nem méltányolták, ide nem illőként kezelik.
Igényüket egyetlen jogszabály említésével sem támasztották alá. Én a Ptk.140§ - sal kezdődő részeivel érveltem- eredménytelenül.
Az ingatlanra lenne potenciális vásárló, aki vételi ajánlatot tenne - az ingatlan megtekintésétől - hivatalos megkeresésem ellenére - elzárkóztak. Véleményük szerint a szakértő értékbecslése a mérvadó.
Tisztelettel kérem a segítségüket.

guba # 2010.03.09. 09:20

Úgy gondoltad, hogy határozott időre, ugye? :-)
Jogszerűen nem lehet felmondani, de ha a bérlő a jogszerűtlen felmondás ellenére sem kívánja magát kitenni annak frusztrációnak, amit a volt és az aktuális tulajdonos nyomásgyakorlása jelent, akkor esetleg kiköltözik inkább és máris jogosult lesz kártérítésre. A szerződés felróható nemteljesítése okán.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.09. 08:48

Ha valóban hatűrozatlan időre szól az a bérlet, akkor egyáltalán nem mondhatja fel - nincs miért kártérítést kérni.

guba # 2010.03.09. 07:46

Ha két évre kötötted, akkor az nyilván nem határozatlan időre szóló szerződés. Eladhatja a bérleti viszony folytatására való kötelezettséggel együtt, vagy ha felmondja a szerződést, akkor kártérítést követelhetsz.

guba # 2010.03.09. 07:43

Igen. Az ügyfél saját jogán fellebbez.

Erás36 # 2010.03.09. 07:26

Tisztelt jogi fórum!Két hónapja kibéreltem egy családi házat határozatlan időre minden rendbe zajlott.a szerződés két évre szól.két hónap kaúkciot kért a tulajdonos előre amit meg is fizettem elmaradott tartozásom nincs. véletlenül itt a neten bukkantam rá hogy a tulajdonos apróhirdetést adott fel a ház eladásáról ilyen esetbe mit tegyek én kiskorú gyermekekkel költőztem ide ráadásul olyan állapotba vettem át hogy festésre szorult amit jeleztem is a tulajdonosnak aki nem volt hajlandó észre venni.kérdésem felmondhat-e a két év alatt?vagy mit tegyek ha eladja? elővásárlási jogom van-e a két év alatt?köszönettel Nné Erika

solvit # 2010.03.08. 18:37

Szabályos, illetve elutasítható-e a másodfokra való fellebbezés, ha ügyvédi képviselet esetén a peres fél azt maga adja be és nem iratja alá az ügyvéddel, és az ügyvédi megbízást a fellebbezési határidő lejárta után mondja fel.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.08. 07:42

Ki vett meg mit kitől?

guba # 2010.03.08. 06:06

A pénzkölcsönből hogyan lett adásvétel?

Teréz Anya # 2010.03.08. 05:34

Tisztelt Jogi Fórum!
Kérdésem a következő lenne.2004-be kiköltöztem külföldre egy új párkapcsolat reményében.Elötte egy fél évet itt élt velem a Drága Magyarországon.A kint tarkozkodás első hónapjában kiderült,hogy a fiatalember nem áll fényesen anyagilag(itthon egy szó nem esett erről)felhalmozott kb 2 millió ft adósságot.Szerettünk volna kint élni így megoldást kerestünk az anyagiak rendezésére.Mivel az itthoni ingatlanom tehermentes volt,kölcsönt vettem fel,amit a bankból kihozva a kezébe adtam.Itthon semmiféle kezességet nem vállalt,(nem volt bejelentett lakcíme,ez volt a kifogás)csak igéret volt hogy ezt az összeget 9 hónapon belül megkapom.A párkapcsolat megszakadt,de mielött haza költöztem aláírtunk egy magánszemélyek közötti adás-vételi szerződést,amit nem irták alá tanuk.Csk az ő és az én adatai szerepelnek a "szerződésen".Élő tanuként az egész családja tudta,hogy mekkora összeget kapott kölcsön tőllem.Körülbelül még fél évig fizette kintről a hitelt azóta semmi.Én idő közben nem tudtam itthon folytatni azt a munkát mint elötte,így munkanélküli lettem.Ez sajnos tartós állapot.A kérdésem a következő:Be lehet-e hajtani rajta ezt az összeget,ha nem szerepelnek tanuk a szerződésen?A kifizetés legkésöbbi dátuma a szerződésen 2011.

Attilaxxxv # 2010.03.07. 06:53

Köszönöm!
Remélem ilyenre nem kerül sor.

monalisa1 # 2010.03.06. 19:54

Szívesen.

A későbbiekben ha netán az egyiknek-másiknak kellene az örökölt vagyonrészből a pénze, ha a megváltásra nincs mód akkor marad a közös értékesítés. Vagy pedig bírósághoz lehet fordulni a közös tulajdon megszüntetése végett mely általában bírósági árverezést jelent, de ebből még senki sem jött ki jól...

Attilaxxxv # 2010.03.06. 19:47

Köszönöm!
Remélem pontos volt a válasz.

monalisa1 # 2010.03.06. 17:53

Javítom: az unoka 6% illetéket kell hogy fizessen majd.

monalisa1 # 2010.03.06. 17:51

A még élő gyermek és a kiesett (= meghalt) testvérének gyermeke (= unoka) is örököl, egymásközt fele-fele arányban.

Ha lakóingatlan az örökség tárgya akkor a még élő gyermek 20 M Ft-ig nem fizet örökösödési illetéket, ezzel szemben az unoka 18 M Ft-ig 5% illetéket.

Azaz az ingatlan vagyoni értéke feleződik, azon belül az egyik nagy valószínűséggel nem fizet illetéket míg a másik a saját örökrésze után 5%-ot.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Attilaxxxv # 2010.03.06. 14:49

Tisztelt Jogi Fórum!

Egy vitás kérdésben kérném tanácsukat.

Történet:
Nagyszülő (özvegy) két gyermeke közül az egyik elhunyt és halála után csak az egyik gyermek örököl vagy az elhunyt testvér gyermeke is (unoka) ?
Milyen arányban?

Válaszukat előre is köszönöm.

Üdv: Attila.

ObudaFan # 2010.03.04. 20:46

Ez nem igaz. De nem ott, hanem a rendőrségen kellett volna leadnod.

jenna # 2010.03.04. 09:59

2008 szeptemberében a munkahelyemen találtam 140000- forintot.Nem pénztárca, nem táska, csak pénz. Leadtam a biztonsági vezetőnek,és vártam hogy jelentkezzen érte a tulajdonos. De nem jött érte a mai napig senki.Meg kérdeztem, hogy ilyenkor mi van? Meg kaphatom-e én? Erre azt a választ kaptam hogy jogszabály van arra hogy ők ezt elnyelhetik!Igaz ez?