Ha ugyanarról a követelésről van szó, akkor ez magától értetődik.
Készfizető kezesség SOS
T.Kovács Béla Sándor!
A jogerős ítélet 2009-ben csak a 2000-ben elhunyt édesapám ellen indított végrehajtást szüntette meg. Ez jelentheti azt is, hogy már a leszármazói ellen 2013-ban indult végrehajtás is okafogyott,jogszerűtlen, elévült?
Ha jogerős ítélet van a végrehajtás megszüntetéséről, akkor az már ítélt dolog.
Alighanem elévült az igény, ha jogos volt, ha nem.
Segítséget szeretnék kérni a következő témában:
Apukám a 80-as években lakásépítési kölcsönhöz készfizető kezességet vállalt. Apukám sajnos 2000-ben meghalt. A kölcsön fizetésével nem is volt semmi probléma. Egyszecsak 2009-ben "apukám" kapott egy végrehajtói értesítést, hogy fizessen a kölcsönfelvevő helyett, mert az nem tud. Megkifogásoltuk, mondván Ő már meghalt. A bíróság ennek alapján még ebben az évben /2009/ megszüntette a végrehajtást. Mit ad isten, 2013 végén és és a testvérem egy felszólítást kaptunk egy követeléskezelőtől, hogy fizessünk fejenként 600.000.-Ft-ot. Megjegyzem apukámtól 2009-ben még csak 200.000.-Ft-ot követeltek. Tőlünk pedig már 1.200.000.-Ft-ot. Jogos vagy jogtalan? No és az összeg? Ehhez kérnék hozzáértőktől, vagy hasonló cipőben járóktól segítséget! Köszönöm!
Valószínűleg közös az az ingatlan is meg a kölcsön is.
Ez a kezesség lényege, hogy olyanért fizet, ami nem az övé. Viszont kérheti a lóvét a tulajdonostól, amit kifizetett, illetve ő lesz a jelzálog jogosultja is abban az értékben.
www.klaw.hu - Jogról, érthetöen.
https://www.facebook.com/kovacslaw/
Segítséget szeretnék kérni a következő témát illetően:
Testvérem házassága alatt kezességet vállalt az új lakásuk hitelét illetően.A lakásban viszont tulajdoni része nincs semmi.Jelenleg válnak,de az elmúlt évek alatt ő fizette a hitelt,nem a hitel felvevője,hanem Ő,mint kezes..a felesége kérésére,mert a vezérbanknál a testvéremnek volt folyószámlája.Most,hogy válnak is Ő fizeti,a feleségnek nincs bankszámlája és a bankban a testvérem nem tudja a sajátját megszüntetni,mert arról vonják neki a hitelt.
Jogos ez?Mit lehetne tenni?
Illetve,ha nincs tulajdonrésze,akkor is ez így lehetséges?
Köszönöm a választ!
A barátnő akár a pucér fenekét bemutatva is kaphat kölcsönt, ha a kezese megfelelően jóképű és vastag. Mi a baja a családtagodnak azon kívül, hogy kissé hirtelen módon ír alá?
Kedves Hozzáértők!
Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy GYED jövedelemre valóban nem adhatott volna a bank hitelt, még kézfizető kezesség mellett sem?
Olvastam,hogy a Gyed/gyes/csp nem tartozik az önállóan elfogadható jövedelemhez..
Egyik csaádtagom régi barátnője kapott gyedre hitelt, amit persze nem fizet, így a családtagom kezessége lépett érvénybe...
Köszönöm a segítséget.
Erre biztosan nem. Esetleg arra, hogy a kezes felszabadul, amennyiben a jogosult lemond a követelést biztosító olyan jogról, amelynek alapján a kezes a reá átszálló követelésre kielégítést kaphatott volna, vagy amennyiben a követelés a jogosult hibájából egyébként behajthatatlanná vált, ha a bank lemond az autóról, mint fedezetről. De nem valószínű, hogy lemondana.
Köszönöm a választ!
Ezek szerint ha még tovább adják az autót minden egyes használóért nekem kell felelni,ha nem fizet? Pedig én egy emberért vállaltam kezességet. A bank ezzel nem ismerte be,hogy már más fizeti a hitelt?Ha végrehajtásra kerül a dolog nem is hivatkozhatom erre?
„A kezes helytállási kötelezettsége megszűnik ha a tartozást harmadik személy vállalja át, és hiányzik a kezes hozzájárulása?”
Igen, de itt valószínűleg nincs tartozásátvállalás. Amit te annak hiszel, az nem az.
Semennyiben. (Egyébként a jelzálogjog nem mellékszolgáltatás, hanem biztosíték.)
Tisztelt Fórumozók!
Abban kérném segítségeteket,ha van egy fő (kölcsönszerződés) és egy azt biztosító mellékszolgáltatás(pl.jelzálog alapítása a kölcsön összegéért cserébe a kölcsönbevevő ingatlanán) és a mellékszolgáltatás érvénytelen akkor az mennyiben érinti a főszolgáltatást?
Tisztelt Szakértő! Kezes lettem egy autóhitelnél.Az lenne a kérdésem,hogy az autó már nincs náluk,mert üzembentartóival átvette tőlük valaki,viszont a hitel még az ő nevükön van.A hitelező bank erről tud mert az üzembentartó nevére és címére mennek a csekkek.Akkor innentől nem tartozom kezességgel feléjük? A kezes helytállási kötelezettsége megszűnik ha a tartozást harmadik személy vállalja át, és hiányzik a kezes hozzájárulása?
ivane
A kezességi szerződés megkötésénél nem kötelező ügyvédnek jelen lennie. Ha arra hivatkoznak a kezesek, hogy megtévesztették őket, ezt nekik kell igazolniuk. Ha arra hivatkoznak, hogy nem ők írták alá a szerződést, akkor majd írásszakértő megmondja, hogy ki írta alá, az pedig nem kis plusz költség lesz, ha mégis ők írták alá, és bírság is könnyen lehet belőle.
iner28
Szerepelhet. Akkor is.
Tessék már tudomásul venni, hogy a Fórumnak megvannak a maga korlátai! Konkrét peres ügyeket - ahol az iratanyag simán meglehet vagy 30-40 oldal - senki nem fog neked megoldani itt.
M.Zrt - garantőr - Kft részére nyújtott vállalkozási hitel - készfizető kezesség a kft tagjai mint magánszemélyek
Tisztelt Fórumozók, segítséget kérnék, korábban aktívan müködő kft a Zrt. által nyújtott vállalkozási hitelt felvette. A hitelszerződéshez kapcsolódóan X. alapítvány garanciát vállalt a hitelt felvevő kft-ért. Járulékos szerződésben a Kft tagjainak - ügyvezető igazgató, tagtársak, mint magánszemélyek aláírták a készfizető kezességi szerződést. A kft-vel szemben felszámolási eljárás indult, a hitelt nyújtó zrt bejelentette igényét a felszámolási eljárásban. A garantőr az általa vállalt összeget átutalta a Zrt-nek. a felszámolás jelenleg is folyamatban van. A Zrt és a garantőr mint pertársak felperesként keresetet nyújtottak be a kft tagjaival szemben - mint készfizető kezesek -. A készfizető kezesektől több összeget kérnek mint amit a kezességi szerződés aláírasakor vállaltak. A felszámolás előtt még az ügyvezető igazgató a két tagtól a kft. tulajdonrészét megvette. Mivel kötelezettségei vannak a készfizető kezeseknek, mivel tudnak védekezni. Fontos a szerződések aláírásakor nem tájékoztatták a hitelszerződés részleteiről, a szerződés aláírásakor nem volt jelen ügyvéd,nem kaptak a szerződés aláírásakor pld-t a készfizető kezesek, utólag került rá az ellen jegyzés. A bírósághoz benyújtott hitelszerződési pld. és a készfizető kezesnél lévő szerződési pld-kon nem ugyanaz az aláírás az egyes készfizető kezeseknél, nem minden oldal van szignálva. Milyen védekezést terjeszthetnek elő az alperesként szereplő készfizető kezesek? mivel ez járulákos jelleg, a felszámolás alatt lévő kft-t képviselő felszámolónak van-e szerepe ebben a perben. Köszönöm a segítséget.
Kedves Jogi Fórum,
Azt szeretném megkérdezni,hogy hitel szerződésben szerepelhet e a zálogkötelezett készfizető kezesként,ilyen esetben ha a bank nem kér jövedelem igazolást akkor is az egész vagyonával felel a készfizető kezes a hitelért?
Köszönettel.
S nekem linkelnéd, ha megkérlek rá?
Köszönöm a válaszokat,
egyébként nem hitelszerződésről van szó.
egy kft és egy egyéni vállalkozó közötti szerződésről,
melyben azért kellett kezeséget vállalnom, hogy
egy előre megfizetett díjazás ellenértéket nem teljesítem a megjelölt időn belül akkor köteles vagyok visszafizetni!
Végül is az lett a vége, hogy kezességet vállaltam,
melyből kizártuk az említett ingatlant!
Nem lesz rá szükség, de kíváncsi lennék mit szólna hozzá a bíróság!
Még egyszer köszönöm
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02