Tartozik,nem fizet!


Csuklósbusz # 2020.05.15. 19:36

Napra pontosan kellenek adatok?

Én nyertem pert ezek nélkül csak név meg lakcím alapján, de ott ellentmondott, perre ment a dolog, ott meg ugye ezek kiderülnek.

De tulajdoni lapon van születési év és anyja neve, a facebookjáról meg lehet kiderül a többi...

De ha tényleg csak nevet, címet tudok, évszámot, de hónapot, napot nem, akkor hiába lesz jogerős nem lehet majd behajtatni?

Csuklósbusz # 2020.05.15. 19:36

Napra pontosan kellenek adatok?

Én nyertem pert ezek nélkül csak név meg lakcím alapján, de ott ellentmondott, perre ment a dolog, ott meg ugye ezek kiderülnek.

De tulajdoni lapon van születési év és anyja neve, a facebookjáról meg lehet kiderül a többi...

De ha tényleg csak nevet, címet tudok, évszámot, de hónapot, napot nem, akkor hiába lesz jogerős nem lehet majd behajtatni?

drbjozsef # 2020.05.15. 16:47

Bizományba szállítottuk neki kedvezményért cserébe,

Ez feltételezne valamilyen írott szerződést, abban bizony lennének adatok.

Végrehajtóhoz nem fordulhatsz közvetlenül. Kell egy végrehajtható okirat. Esetedben célszerűen és leggyorsabban egy fizetési meghagyással tehetnél szert erre, de ehhez is kellenének adatok.

Szomorú örökös # 2020.05.15. 16:25

lovasAnna

Ez mennyire életszerű? Minden vevőmtől kérjem el a személyes adatait?

Hát azért egy ilyen, viszonylag állandó partnernél nem ártana:

Bizományba szállítottuk neki kedvezményért cserébe, ő átadja a környékbelieknek az árut, havonta elszámolunk és a fogyás alapján számlázok.

lovasAnna # 2020.05.15. 15:39

Sziasztok!

Van egy magánszemély vevőnk, aki nem fizet. 3 rendezettlen számlája van tavaly október óta, a teljesítés bizonyított, átvette az árut, megvan róla a szállítólevél, a rendelés írásban történt, a tartozását nem tagadja. Novemberben kért haladékot, mivel pénzügyi gondja akadtak. Bizományba szállítottuk neki kedvezményért cserébe, ő átadja a környékbelieknek az árut, havonta elszámolunk és a fogyás alapján számlázok. Hónapok óta nem tesz eleget a kötelezettségének, az elszámolásokat sem küldi el. Hazudozik, húzza az időt. Tértivevényes levél is visszajött tőle, kézbesítés akadályozott címen. Az ügyvédünk, kb lerázott, azt mondta, hogy az eljárás vagy bármi indításához, tudnunk kellene legalább az anyja nevét, szültési dátumát. Ez mennyire életszerű? Minden vevőmtől kérjem el a személyes adatait? Szerintem ilyet nem is tárolhatok. Naív voltam, sose volt még ilyennel dolgom. A számlák értéke 600.000 Ft, ráadásul az áfát is befizettük utána. Olyan tanácsot is kaptam, hogy forduljak egyből végrehajtó irodához.
Mi ilyenkor a teendő?

Köszönöm előre is!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.29. 07:30

Ez már eredetileg is hülyeség volt.

zsolt_monostori # 2011.04.28. 14:57

Ez volt az egyik lentebbi hozzaszolasban

"
Ha bármikor is belefutsz egy rutinellenőrzésbe, és nem tudod igazolni a lakás-tartózkodási helyedet, a rendőr akár elő is állíthat - külön meg majd a szabálysértési pénzbírság.
"

Mi a helyzet azzal ha kulfoldon laksz? Hogy kell ezt igazolni?

végrehajtó1 # 2011.01.25. 19:01

Jó akkor próbélj elszakadni az egész témától.

Ha neked van követelésed a ZRT. felé és az bármilyen ürüggyel nem akar fizetni akkor kérj ellene fizetési meghagyást.
Ha nem mond ellent akkor oké.
Ha ellent mond akkor a bíróságon bizonyíthatod hogy neked tartozik.

napersze # 2011.01.25. 13:20

Tényleg nem spilázom tovább már a témát, eddig is sokat segítettetek, de a tények:

  1. a végrehajtó nem kereste meg az adóst
  2. ezáltal az adós nem mondhatott neki olyant hogy van neki egy nyitott követelése a Zrt-nél, hiszen nem is övé a cég, mert csak alkalmazott
  3. Rendben van, hogy a Zrt hibázott, hogy elismerte a vh-nak amit nem kellett volna

Most akkor mégis mit teygek ? Hogyan jutok a pénzemhez ?
A Zrt álláspontját már leírtam. Ők mossák kezeiket,hisz azt mondják, hogy a vh felé nyújtsak be kifogást, amelyre hajlanék is, hisz azért a vh is utánanézhetett volna, hogy milyen cég pénzét foglalja le...

Tehát, akkor mi is teendőm pontosan ?
Kinek írjak felszólítást, és mire hivatkozzak ?

Hálásan köszönöm!

végrehajtó1 # 2011.01.25. 13:04

vagy csak neked ezt mondják

napersze # 2011.01.25. 12:14

De ha végrehajtó nem kereste fel az adóst, aki nem mondott neki olyant, hogy a Zrt fog neki fizetni. Merthogy ilyent nem is mondhatott, hiszen ő csak egy alkalmazott a cégnél, akinek a kiadott számlájára fizet a Zrt.

végrehajtó1 # 2011.01.25. 12:02

Utoljára irom ha nem akarod megérteni ...hát akkor nem..

Ennek amenete: A vh felkeresi az adóst az eljárás során,aki elmondja hogy a ZRT. fog neki fizetni majd a későbbiekben. Ekkor a vh kiadja követeléslefoglalást a ZRT. felé.A ZRT: ezt vagy elismeri vagy nem.Senki nem kényszeríti semmire.
A ZRT: elismerte és visszaküldte az elismerést igazolo nyilatkozatott.
Ez után amikor esedékes lett az utalás akkor ezt a vh-nak utalta.

Ennyi...

A többit már leirtam leirtuk...

napersze # 2011.01.25. 11:54

Dehát éppen ez az! A végrehajtó hogy foglalhatta le az adós követelését két cég közti ügyletben ?
Tehát ez csupán a Zrt hibája ? Aki tévesen nyilatkozott ?

végrehajtó1 # 2011.01.25. 11:43

Láttam azt a papírt, amivel megkereste a Zrt-t, és ott aláírtak egy nyilatkozatot a végrehajtónak, miszerint a Zrt, az adóssal kapcsolatban áll, és tartozik neki.
Ennyi a sztori.

Saját magad le irod és utána még mindig csak a saját hülyeségedhez ragaszkodsz.

A vh-tó az adós késöbbi követelését foglalta le.Ezt ahogy írtad a ZRT. elismerte.
Na itt a bibi számodra.

A ZRT-t nyaggasd hogy miért írta alá és küldte vissza a vh-nak a követelés lefoglalási nyilatkozatot.

Mert ezek után a ZRT. az adósnak nem csak a vh-nak teljesíthet.

De még egy adalék: ahhoz hogy a vh lefoglalhassa ahhoz az adósnak kell nyilatkoznia hogy a ZRT. neki tartozik.

A könyvelésednek ehhez semmi köze...

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.25. 11:19

Mégegyszer mondom: neked a Zrt. tartozik. Követeld tőlük a fizetést! A végrehajtótól meg követeljék vissza ők.

napersze # 2011.01.25. 09:38

No, azért bonyolódik a helyzet:
A Zrt arra az álláspontra helyezkedett, hogy azt tanácsolja, hogy végrehajtási kifogást nyújtsak be a végrehajtó felé. És ha ez esetleg nem lesz alapos, (amit ugye nem is értenék, hogy miért is ne lenne az ? ),akkor meg próbáljam behajtani jogalap nélküli gazdagodás jogcímen a követelésünket a végrehajtással érintett adóstól.
Kérdésem: de akkor mi lesz azzal a pénzzel, amit jogtalanul foglalt le a végrehajtó ? Ezt pl.a könyvelésben hogyan tudom majd szerepeltetni ?
Illetve kérhetem -e a Zrt-től azt a nyilatkozat visszavonását, amelyben elismerték, hogy az adósnak követelése lesz velük szemben ?
Köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.22. 09:27

Nem. A te pénzed a neked adós Zrt-.nél van. Tőlük követeld.

Ugye, hogy mégis volt ott valami "apróság".

napersze # 2011.01.22. 09:05

Értem.
De most akkor az én pénzem most éppen a végrehajtónál pihen.
Hogyan tudom ezt tőle visszaszerezni ?

Illetve ha jól láttam a papírokat, az eddig lefoglalt pénz épp a fele az adós tartozásának. Hogyan kell eljárnom a Zrt felé, hogy ez többet ne fordulhasson elő ? Nyilatkozzanak a végrehajtó felé, hogy sorry, tévedés volt, amit korábban lenyilatkoztak ?
Köszönöm előre is a segítséget!

végrehajtó1 # 2011.01.22. 08:54

Ahogy írtam ez követelés lefoglalás.Ne a vh-t macerálja hanem a zrt. mert ők ismerték el hogy irányukban az adósnak később követelése lesz.

napersze # 2011.01.22. 08:28

Nagyon köszönöm, a kommenteket!
Sajnos pedig ez történt, amit leírtam, de akkor most még pontosítom egy kicsit.
Tehát akkor mégegyszer, a tények:
Van egy alkalmazottam, aki ellen végrehajtás van folyamatban. Az én Kft-mben szakértőként dolgozik a jóember. És van egy üzleti partnerünk (Zrt), akivel van egy érvényes szerződésünk, miszerint az én Kft-m, szakértőként segíti a munkájukat. A szerződésben szerepel, hogy ezt a munkát a részünkról konkrétan az adós végzi el a részükre. De mégegyszer mondom: a szerződés a Kft és a Zrt között jött létre. A Kft amúgy egyszemélyben az én tulajdonom.
No már most: a Kft havonta számláz a Zrt-nek, és a végrehajtó a decemberi esedékes számlánkat magának utaltatta ki. És át is utalták neki. Láttam azt a papírt, amivel megkereste a Zrt-t, és ott aláírtak egy nyilatkozatot a végrehajtónak, miszerint a Zrt, az adóssal kapcsolatban áll, és tartozik neki.
Ennyi a sztori.
Kérdéseim: konkrétan, mit kell most tennem ? Levelezni a végrahatóval, vagy bemenni és ráborítani az asztalt ? (városbeli) Mi alapján tehetek panaszt ?
A könyvelésemmel - a kiadott és nem teljesített számla miatt -mit tegyek ?
Köszönöm, ha megtiszteltek a válaszokkal!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.21. 16:12

Én is azt hiszem, hogy félreértett valamit. Vagy - ami nem egyszer megesett már - valami "apróságot" elhallgat, vagy kissé elferdítve ad elő.
Mert ez így lehetetlen.

végrehajtó1 # 2011.01.21. 16:07

persze .de szerintem a kérdező nem jól irta,vagy értette?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.21. 16:01

De ennek a követelésnek nem az adós a jogosultja. Egy ilyen intézkedés miatt körberöhögnék a végrehajtót.

végrehajtó1 # 2011.01.21. 14:01

szerintem követelés lefoglalásra gondolt a kérdező

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.21. 13:51

Ugyan már! Hogy történhetett volna meg? Hogyan tud bárki is harmadik személyek közötti átutalást "lefoglalni", saját magának átirányítani?