Ingatlan adásvétel külföldön élővel


Oligarcha # 2019.09.16. 19:20

ha ez tényleg úgy van ahogyan írod, amit nem hiszek, akkor mindenképp elvesztenéd az 1%-ot, akár ha te utalod külföldre, akár ha a hitel folyósító bank, akár ha a vevő.

Mit nyernél, ha a bank utalna külföldre, akkor is vesztenéd a 10 ezrenkénti 100 koronát

Olyan sincs, hogy a vevő mindent banki kölcsönből fizet. Ilyen nincs sem itthon sem külföldön. Önrészének mindenhol kell lennie, nem is kevésnek.

Dániából hazajönni nem 300 ezer, hanem 20 ezer vonattal, 100 ezer repülővel, 120 ezer autóval.

Kamu az egész sztori.

Kormi2004 # 2019.09.16. 19:01

Igen, két részből áll, egyszer elutalás a magyar pénzintézetből, másodszor érkezés a külföldi pénzintézetbe, ami a drágább. Ott sajnos levonnak 10 ezer koronánként 100-at, így az egész olyan 400 ezerre jön ki. Én a maradékhoz juthatok csak hozzá. Szomorú...olyan, mintha a farok csóválná a kutyát. Kár, hogy itt erre nincs szabályozás. Köszi a választ.

Oligarcha # 2019.09.16. 18:59

te elmondod a kívánságaidat, hogy te hogyan szeretnéd. A vevő is elmondja, hogy hogyan szeretné, és hogyan nem. Közös nevezőre kell jutnotok, vagy neked, vagy a vevőnek kell engednie.

Olyan nincs, hogy bárki kötelez bárkit bármire!!!!

Amúgy a külföldre utalás általában fix összegű, nem százalékos, és meg sem közelíti a 400 ezer forintot. Általában 20 dollár, és független az átutalt összeg nagyságától. Járj utána.

Oligarcha # 2019.09.16. 18:54

A válasz borzasztóan egyszerű. Úgy, ahogyan megállapodtok a vevővel.

Ha a saját költségeidet soknak tartod, akkor add drágábban a házat a vevőnek. Ha elfogadja, akkor ki van fizetve a magasabb költséged. Ha nem adja meg a magasabb árat, akkor vagy nyeld be a költségeidet, vagy add el másnak, és nem ennek a vevőnek, a magasabb áron. Ha senki nem adja meg a magasabb árat, akkor így jártál.

Kormi2004 # 2019.09.16. 18:47

Külföldön élek hivatalosan is. A magyar házamat adom el. Nincs ügyvédem, magamat képviselem. A Vevőnek van ügyvédje. A vita tárgya az utalási díj. A házon jelzálog van, amit a vevő hitelből fog kiegyenlíteni és a vételár többi részét a pénzintézet fogja utalni a nála kezelt folyószámlára, amit a hitel miatt kötelező volt. A vevő az egész vételárat hitelből kívánja kifizetni. Nála nem lesz pénzmozgás. Előzetesen megegyeztünk, hogy a külföldi bankba fogja utalni, utaltatni a vételár maradékát. A pénzintézet most úgy nyilatkozott, hogy csak magyar számlára utal. Tehát magyar számlára fog érkezni a vételár. Viszont én nem élek Magyarországon, egy-egy hazautazás kb 300 ezer forint, jelentősebb összeg. A vevő 400 ezer forint előleget tett le eddig. A vevő nem hajlandó belejárulni a vételár külföldre utalásának költségeibe, pedig miatta nem lehet közvetlenül külföldre utalni a vételárat. Az ő hitelfelvétele akadályozza meg az egy utalást. Kell még egy utalás, hogy a pénzemhez férhessek. A második utalás költsége kb 400 ezer forintban. Ő ebbe nem akar belejárulni semmi áron. Milyen a szabályozás ebben? Hová köteles teljesíteni a vevő? Megtagadhatja a költségviselést teljesen? Én nem tudom és akarom Magyarországon elkölteni a ház vételárát. Nem élek itt és nem akarok ideutazni pénzkivétel miatt, s nem is szeretnék szabálytalanul készpénzt kivinni. Én az utalás mellett vagyok. Járuljon bele az utalási költségekbe itt is, mivel két menetben lehet csak teljesíteni az utalást az eladó kezeihez. A második menetbe, a magyar pénzintézetből a külföldibe - nem akar belejárulni. Az elsőbe kénytelen, mivel a magyar pénzintézet ráterheli, amikor az eladó magyar számlájára utal. Mi a megoldás ebben az esetben. Az ügyvéd természetesen az ügyfelének segít, az eladónak nem. Szerdán lenne adásvételi aláírás. Ügyvédi letétet nem akarok, mert az még egy plusz kör lenne. Ráadást visszautazunk utána és a vevő szeretné a kulcsot még a teljesítést előtt emiatt. De így hogyan bízhatnék benne?