Perköltség visszatérítése


Majordomus # 2023.06.09. 19:50

"A pert elsö és másod fokon elvesztették és B ezen a ponton kiszállt az eljárásból."

Az eddig felmerült költségek arányos részére gondoltam.

drbjozsef # 2023.06.09. 19:37

Mármint időben?
Gondolhat arra is tőlem, bár abból másodfok is volt, tehát a helyes kifejezés akkor az "eljárások" lett volna, de mindegy.
Önmagában úgy is hülyeség, mert itt az a kérdés, mit tartalmaz EGÉSZEN pontosan az a végzés.

Szomorú örökös # 2023.06.09. 19:31

drbjozsef

Szerintem Majordomus a Kúria eljárását megelőző eljárásokra gondolt.

drbjozsef # 2023.06.09. 19:26

Ha egy kicsit is figyelnél, értenéd, hogy a Kúria előtti eljárás költségeire semmit sem dobtak össze, mert abban "B" részt sem vett.

Majordomus # 2023.06.09. 19:22

Azért a tisztesség úgy kívánja hogy a Kúria előtti eljárás költségeit amit közössen dobtak össze,azt téritsék meg B-nek.

drbjozsef # 2023.06.09. 15:35

szivas,

Azt írtad, a költségeket TI osztottátok meg egymás között.

Ha a rendelkezés a korábbi eljárások költségeinek megtérítését rendeli, akkor abból jár vissza "B"-nek.

Ha a rendelkezés konkrétan a TE költségeid megtérítését rendeli, akkor abból nem jár vissza "B"-nek, de az ő költségeit nem is kell a kötelezettnek megtérítenie.

szivas # 2023.06.09. 15:17

@dbjozsef; a kúria ítélete azonban nem rendelkezik visszatérítésröl B számára; tehát nem úgy szól, hogy X térítse meg A és B korábbi eljárásokból származó költségeit.

drbjozsef # 2023.06.09. 09:08

szivas,

Ha a Kúria ítélete minden költség megtérítésére kötelezte "X" céget, amelyben benne vannak az első és a másodfok költségei is, és ezt "B" ki is fizette, akkor igen, szerintem azok tekintetében jogos a követelése. Hiszen azokat NEM "A" fizette.
A pernyertességgel kapcsolatos térítésekre nyilván nem lehet követelése.

szivas # 2023.06.09. 07:27

A és B pertársakként eljárást indítottak X cég ellen, a költségeket megosztották. A pert elsö és másod fokon elvesztették és B ezen a ponton kiszállt az eljárásból. A immár egyedüli félként saját költségén és kockázatára a kúriához fordult az ügyben és megnyerte a pert. X-t kötelezték az eljárási díjak megtérítésére. B ezen a ponton újra színre lépett és követeli A-tól a vesztes perben megosztott költségek rá esö részének visszatérítését. Jogos-e a követelése?
Köszönöm a válaszokat.