jogi képviselő nélkül keresetlevél benyújtása


Majordomus # 2023.10.06. 19:48

Csak kellene egy ügyvéd....

osztap # 2023.10.06. 12:58

Alperes léte bizonytalan, legyen elég ennyi, magyarán nincs lakó és tartózkodási helye.
Te tudod. A helyedben azért megpróbálnám a kormányablakban kikérni a címét a népességnyilvántartóból, jogi érdeked alapján, mert a per megindításához kell. Ott az is kibukik, ha már meghalt.

Ebben az esetben az én lakó/tartózkodási helyem a mérvadó
Csak ha az alperesnek nem is volt magyarországi lakóhelye. Ha volt, akkor az. Pp. 25. § (2).
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.06. 06:04

Azért csak kiváncsiságból, miből ítélted meg a jogi "amatőrségemet"

Amikor a Csöngetett Mylordban a dülöngélő komornyik összeakadó nyelvvel kérdezi az ittasságát felrovó lordtól: "mi keltette Önben ezt a benyomást, Uram". :D

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.06. 06:01

És úgy is ügyvédköteles...
Csak ha meghaladja a pertárgyérték a 30 milliót.

Krisztiá_n # 2023.10.05. 20:30

osztap
Köszi, elolvasom
Alperes léte bizonytalan, legyen elég ennyi, magyarán nincs lakó és tartózkodási helye. Ebben az esetben az én lakó/tartózkodási helyem a mérvadó

Krisztiá_n # 2023.10.05. 20:28

Quercus
Lehet hogy keresek ügyvédet, de ameddig amatőr módon eljutok, addig nem
Gondolom házibarkács munkáknál, ti jogértők sem hívtok azonnal szakembert
Azért csak kiváncsiságból, miből ítélted meg a jogi "amatőrségemet" hogy azonnal pálcát törtél felettem
Tanácsadás 3 mondat erejéig nem sikerült? ?

Krisztiá_n # 2023.10.05. 20:20

drbjozsef
Én nem irtam ingatlanról!
Kétféle tulajdonszerzés van, ingó és ingatlan
Mindjkettőt akkor lehet megszerezni ha a bróeág" rábólint+
A kérdésem az volt, hogy törvényszék vagy járásbíróság
Van formanyomtatvány, vagy bla-bla leirom és elküldöm e-papiron?

Majordomus # 2023.10.05. 19:56

És úgy is ügyvédköteles...

osztap # 2023.10.05. 18:38

(Gondoltam, jogvita van a tulajdonjog körül, azért javasoltam a bíróságot. Ha mindenki egyetért, az más.)

drbjozsef # 2023.10.05. 18:24

Tulajdonjog szerzés esetét

Azt nem bíróságra kell beadni, hanem az ingatlan nyilvántartáshoz.

Quercus # 2023.10.05. 17:45

Krisztián

Nekem nagyon komoly fentartásaim vannak az ügyvédekkel kapcsolatban.......de a kommentedet olvasva, szerintem keress egyet.

osztap # 2023.10.05. 17:32

Krisztiá_n,

30 millió Ft alatti ügyekben főszabály szerint az alperes lakóhelye szerinti járásbíróság az illetékes. Ez itt a keresetlevél-nyomtatvány, a végén van részletes útmutató.
https://birosag.hu/…setlevel-pdf

Minden járásbíróságon van ügyfélsegítő, általában hetente egyszer, ahol segítenek kitölteni, ha megakadsz.

Krisztiá_n # 2023.10.05. 16:26

Jó estét
Bocs ha benyomulok ide, de jobbat nem találtam
Végigolvastam a birosag,hu oldalt, milyen ügyek melyik bírósághoz vannak irányítva
Tulajdonjog szerzés esetét nem találtam sehol
Járásbiróság vagy törvényszékre kell beadni? Nyomtatványt nem találtam vonatkozót
Mivel nincs képviselőm/ügyvéd, egyszerűen adjam elő mint egy sztorit, e-papiron, mit szeretnék?
Nem egy kérdés merülhet fel a bíró részéről, ilyenkor hiánypótlást kér?
Elsőre elküldök én mindent

drbjozsef # 2023.08.29. 13:35

Te írtad, hogy a legrosszabb eset a hiánypótlás. Akkor jó hír.
Egyebekben érdemi döntést ez nem jelent, igaz, nem hajtottak el élből. Ha ez neked jó, akkor jó hír.

Lillangen # 2023.08.29. 12:11

Kaptam levelet, hiánypótlást kell benyújtanom.

A keresetkiegészítést eszerint elfogadták, viszont arra kérnek hogy a kártérítési igényemet a másodlagos kereseti kérelmemben számszerűsítsem (ezt nem tettem, kértem a bíróságot hogy ők állapítsák meg az összeget), illetve a különbözet után (ha megszabok egy összeget) fizessem be a 6% illetéket.

Alapvetően ez jó hír, nem?

Majordomus # 2023.07.18. 19:58

Várjuk a híreket.....

Lillangen # 2023.07.18. 16:28

Köszönöm a válaszokat. Beadni ugyan be tudtam, a mellékleteket is le tudtam redukálni, illetéket is befizettem online, kérdés, hogy milyen választ kapok vissza.. Remélem legrosszabb esetben hiánypótlás lesz.

Majordomus # 2023.07.12. 19:30

Ha meg tudod oldani....

Lillangen # 2023.07.12. 16:19

Köszönöm szépen a segítséget, végül elektronikus úton nyújtom be.

Az ügyfélsegítő sajnos csak heti 2 órát van nyitva, esélyem nem volt azon a napon szabaddá tenni magam.

Majordomus # 2023.07.11. 20:05

Van ingyenes jogsegélyszolgálat is....

osztap # 2023.07.11. 19:13

KBS,

Jogos. A kérdezőnek kell eldöntenie, hogy amit pluszban kér, az belefér-e a Pp. 187. vagy 217. §§-nak (azonos/hasonló jogviszony, stb.)

Lillangen,

2: Olvasd el a vonatkozó részt: https://ugyfelcentrum.fovarositorvenyszek.birosag.hu/…port/html/24
3: Feladás, Pp. 149. § (4)
4. Kérdezd meg az ügyfélsegítőt, hogy technikailag mit képesek kezelni. Vagy add be elektronikusan a nyomtatványt, az ahhoz csatolandó elektronikus mellkletekre itt vannak a szabályok
https://birosag.hu/…s-beadvanyok
5. Másolat elegendő, de bekérhetik az eredetit, Pp. 321. §. Annyi példány kell, ahány példányban a keresetet tartalmazó iratot is benyújtod.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.07.11. 05:44

Szerintem nem kérhetsz az FMH-beli követeléseden kívül további dolgokat ebben az ügyben.
De. Az FMH-val indult perekben sem tilos a keresetváltoztatás.

Lillangen # 2023.07.10. 20:28

Köszönöm, osztap, azóta már látom, hogy nekem az irat kell, az külön FMH-s esetekre van. A többi kérdés még érdekelne, ha nem baj, mert én nem látom egyszerűbbnek az FMH-01 nyomtatványt, mint ezt az iratot, és további kérdéseket vetne fel az online kitöltés is (mellékletek mérete meghaladja a 300 megát).

Majordomus, minden bizonnyal egyszerűbb lenne, sajnos okkal nincs rá módom, az FMH tárgya eléggé lecsupaszított, most hirtelen nem tudok ennyi pénzt elővenni, és már az időbe sem férek bele. Viszont az anyagaim, bizonyítékaim jók, abban bízom, hogy ha sikerül áttolni ezt az egyszerűsített keresetlevelet, akkor már sínen leszek. Ha meg nem, hát.. Már mindegy.

Ezek szerint a közjegyző félretájékoztatott, mert azt mondta, hogy sokan kis összeggel indítanak FMH-t, és a keresetben megemelik a követelés összegét. Én is így voltam ezzel, gondoltam ha gyorsan lezavarjuk, megelégszem kis összeggel, de ha pereskedni szeretne a másik fél, akkor nem leszek méltányos, és hát nem is szeretnék ezek után az lenni. :/

Majordomus # 2023.07.10. 20:04

Nem lenne egyszerűbb egy ügyvédet megbízni ezzel?

Sokat lehet bukni ha hibázol.

osztap # 2023.07.10. 18:52

Lillangen,

Neked nem keresetlevél kell, hanem kereset tartalmazó irat, Fmhtv. 37. §

1-5
Használj inkább elektronikus űrlapot, akkor ezek maguktól megoldódnak. Csak ügyfélkapu és a NAV ÁNYK programja kell hozzá.

6-7
Szerintem nem kérhetsz az FMH-beli követeléseden kívül további dolgokat ebben az ügyben. Olvasgasd a a papír alapú nyomtatvány 30. lábjegyzetét, ott részletesen le van írva, mit jelent az.