jogi képviselő nélkül keresetlevél benyújtása


Lillangen # 2024.01.19. 09:43

Igen, remélhetőleg be is fog folyni ez az összeg. A bíró 5 havi részletet javasolt, én beleegyeztem 20-ba is... nem a rosszindulat volt a célom, és így talán képes is lesz rá. De önmagában már nekem sokat segített ez is. Nem állítom hogy boldog vagyok, mert az ember ilyen helyre nem szeret menni, de helyére kerültek a dolgok.

Majordomus # 2024.01.18. 20:47

Hurrá. Itélettel már könnyebb lesz....

osztap # 2024.01.18. 17:06

Végül megkaptam amit szerettem volna, a kezdeti FMH-ban írt összeg több mint kétszeresét, és ezt részletfizetéssel fogom megkapni.
Ítélet(tel egyenértékű, bíróság által jóváhagyott egyezség)ed már van. Most már csak fizetnie kell a másik félnek. Reméljük, fog! :)

Lillangen # 2024.01.18. 10:17

Kedves Fórumozók!

Én indítottam a topikot annak idején, utoljára akkor írtam amikor kértek hiánypótlást. Ígértem, hogy beszámolok.
Megvolt a perfelvételi tárgyalás. Igazatok volt abban, hogy nem egyszerű kitölteni egy ilyen keresetet JÓL, de a bíró nagyon jóindulatú volt. Mondta, hogy tekintettel arra hogy egyedül írtam, nem utasította el, szeretett volna személyesen is meghallgatni inkább, de a perfelvételi tárgyaláson kifejtette hogy mit és hogyan kellene módosítanom ahhoz, hogy jó legyen, ezért ha folytatjuk, akkor még van vele dolgom (voltak rosszul kiválasztott jogalapok, ezeket átbeszéltük hogy mit mire módosítsak, stb.).

A másik félnek viszont kifejtette, hogy milyen kimenetelek lehetségesek, amik lehetséges hogy neki sokkal kedvezőtlenebbek lesznek végeredményben mint amit itt kérelmeztem, mert szakértő bevonása szükséges, ami további költségeket jelent, és nem áll jól a szénája, így elősegítette hogy ott helyben megállapodjunk peren kívül. Úgy éreztem, hogy neki is segíteni akar, nyilván van gyakorlata ebben, és ha ezt a kisebb összeget sem akarja kifizetni, akkor ez csak tovább eszkalálódhat. Kicsit mintha mediátor lenne, tényleg hálás voltam érte.

Végül megkaptam amit szerettem volna, a kezdeti FMH-ban írt összeg több mint kétszeresét, és ezt részletfizetéssel fogom megkapni. Köszönöm ismét a segítségeteket!

Krisztiá_n # 2023.10.12. 15:30

Majordomus
Nem kétlem a szakértelmed, nem is arra vonatkozott a korábbi kommentem
Ismered bizonyára az ing és tulajdonosa mondást :)
Azért választottam ezt az ügyvédet, mert elég kimerítő magyarázata volt a honlapján az engem érdekelt témában
Aztán online megbeszélésben beláttam hogy bármilyen "ügyes" vagyok, nem tudnám végigvinni az ügyet, de ő is azt mondta hogy bár nincs a saját pénze ellen, de nem sok esély a nyerésre, sőt...
Fájó szívvel, de beláttam.

Megjegyezném a vigyorgóknak, hogy épen nyertem a NAV pénzkövetelése ellen, visszautalták a fellebbezési összeget és törölték a kivetett pénzt, jogtudós nélkül

Majordomus # 2023.10.11. 20:35

Hátha nem. Pár évtizedes tapasztalattal...

Krisztiá_n # 2023.10.11. 15:27

gerbera317 és más rohigcsélők
Hallottál ügyvédi titoktartásról? Nalátod, most megtudtad mi az
Nektek amúgyis bonyolult lett volna az ügy

Krisztiá_n # 2023.10.11. 15:21

osztap

Majdnem jó lett volna két másik is úrlap is
Végigbeszéltem az ügyet ma az ügyvéddel. Rendes volt!
Bizonyos szintig eljuthatok, de onnan ugyancsak neki kellene átvenni az ügyet és aránytalanűul több lenne a költség mint amit nyernék rajta
Szoval nem jött össze
Köszi a segítőkészséged!

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.09. 07:44

+1

(De az már a bíróság gondja, nem a mienk :D )

gerbera317 # 2023.10.09. 06:55

Édesmindegy, hogyan adja be, mert ahogy itt nem tudta közölni, mit akar, úgy a bírósággal sem fogja tudni közölni.

Majordomus # 2023.10.08. 20:55

Ahhoz nem kell windows

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.08. 19:35

Vagy adja be papíron. :D

osztap # 2023.10.08. 14:10

Krisztiá_n,

Miért nem jó Neked a NP01 polgári nemperes eljárást megindító nyomtatvány? (Biztos, hogy nemperes? Mert az előbb még keresetlevelet kerestél, amihez a P01-es nyomtatvány a polgári peres elektronikus űrlapok között van.)
Letöltöd a JAR file-t, aztán telepíted az ÁNYK-ból (Szerviz -> Telepítés).

Egyébként az ÁNYK eredetileg a NAV nyomtatványkitöltő programja. Könyvelők tízezrei használják napi szinten. A program húsz-huszonöt éve létezik, azalatt hozzászoktak. Szokj hozzá Te is.

Krisztiá_n # 2023.10.08. 13:37

A hulyeség lemaradt
https://birosag.hu/…ikus-urlapok
Leginkább a Windowsra kell kattintani a továbbiakhoz
Tehát töltsek le egy büntetőügyi űrlapot, hogy tulajdonjogot kérjek nem peres eljárásban stbstb.

Krisztiá_n # 2023.10.08. 13:32

Szomorú örökös
Nem aggódom hanem dühöngök, mert az egyik programozó web-lapot ismeri csak, a másik a Chrome-ot, a negyedik meg hogy lehet ezt a kettőt összehozni
Mari néni a tanyán biztos megértené ezt
Amikor még a DOD/Dbase/Clipper világban programozgattam, a főnököm akár egy napot is eltöltött a részletek tesztelésével
Ma megveszed a WIN10-t és jönnek a frissitések. Mintha kerék nélkül adnák el az autót aztán később leszállitanak még néhány alkatrészt hozzá

Lényeg a fentiekhez, hogy pl. keresetlevelet jogi képviselő nélküli részére nem találtam. Más témákat is nézegettem, elektronikus űrlap alig van. XXI.sz.

Szomorú örökös # 2023.10.08. 13:18

Krisztiá_n

Ne aggódd túl a dolgokat, jó lesz az a bírósági oldalról is.
Ki lehet kapcsolni a windows aggódását is. :-)

Krisztiá_n # 2023.10.08. 12:57

Krisztiá_n
Azért haladok!
Sikerült majdnem egy *JAR fájlt letölteni, de tiltakozott a gép hogy nem megbízható bár https olédalrol jön. Keressek máshol ilyen nyomtatványt
Hogyne, bíróságról letöltöm de a hülyének nem biztonságos

Krisztiá_n # 2023.10.08. 12:44

osztap
Ja WIN10 jó neki de az se volt mindegy honnan töltöm le, sőt a Java letöltés is leállt félúton
Kezét verném aki ezt kitalálta

Az új lap letöltését rendesen eldugtákl, de rájöttem a net segitségével
Aztán most feladtam
Bíróság birosag hu
https://birosag.hu/…yomtatvanyok?…
Mikor fog illeszkedni egy pdf vagy DOCX az ANYK-ba?

Mutassatok rá hol vagyok hülye hogy egy 1xszerű dolgot nem tudok megoldani!

Majordomus # 2023.10.07. 20:46

Az ügyvéd tanácsadó tudni fogja...

osztap # 2023.10.07. 19:42

Elektronikus úton csak ezzel a programmal lehet bíróságozni?
Igen. Win10-en biztosan fut.

Majordomus # 2023.10.07. 19:27

Azért majd ird le a lényeget...

Krisztiá_n # 2023.10.07. 17:55

osztap
Olvasgattam ezt is, de nem tárgyalja külön a címét sem, csak pl. Egri Törvényszék, aztán tájékoztatás és semmi lényeges
Úgy tűnik, az esetem a járásbiróságra tartozik/ja jól értelmeztem/ mert 30millió alatti az összeg
Még egy ha már itt vagyok
Azt olvastam valahol , a bíróságokkal az ÁNYK programmal lehet elektronikusan a kapcsolatot tartani
XP,WIN7, WIN10 egyikre sem települ elöször is a Java, majd az ÁNYK
Persze, tutira megoldom, de most felrúgtam az egészet. Elektronikus úton csak ezzel a programmal lehet bíróságozni?
Lesz ügyvéd tanácsadó, de ha elakadok fogok kérdezni. Az is lehet ügyvédre bízom az egész ügyet, kezd az egészségem erősen leromlani

osztap # 2023.10.07. 10:10

Krisztiá_n,

Olvasgasd a hatásköri szabályokat: https://ugyfelcentrum.fovarositorvenyszek.birosag.hu/…port/html/23

Vagy adj egy tényállást.

Krisztiá_n # 2023.10.07. 09:37

osztap
Hosszú szövegemet elnyelte az űr
Törványszéket és járásbiróságot nem tárgyalja külön a https://birosag.hu/…orvenyszekek
Akkormost hova küldjek beadványt?

Az alperesnem nem volt mo- lakcime soha

Krisztiá_n # 2023.10.07. 09:19

Majordomus
Tanácsadásra van , de teljes ügyvitelre nincs pénz