GDPR. adatvédelmi szabályzat


L. Zoltán # 2023.12.27. 12:26

Tisztelt Fórum!

Társasházunk részére a volt közös képviselő adatvédelmi szabályzatot készíttetett, ügyvéddel. Nem sokkal később lemondott.
Több okból is próbálok -mint jelenlegi közös képviselő- utánanézni az elődöm tevékenységének. Ennek során felfedeztem hogy a 10 oldalas GDPR szabályzatunkat, a vállalkozásában-online értékesítés és szerviz-, sajátjaként használja. Azért állítom, mert szó szerint megegyezik a tartalma. Még a társasház szavak, stb, is szerepelnek benne, de cím nélkül. Helyére a saját nevét és a vállalkozását írta be. Valamint a társasházzal kapcsolatban álló elérhetőségek is benne vannak. Mit keresnek ezek, egy online értékesítés és szerviz oldalán?

Mivel a társasházunk fizette ki a szabályzat és tájékoztató árát, lehet-e valamilyen igényünk a volt közös képviselővel szemben?

A válaszokat előre is köszönöm.
Üdvözlettel
L.Zoltán

drbjozsef # 2023.12.28. 12:12

L. Zoltán,

Érdekes kérdés, de nehéz jó lépést javasolni.
Mi van, ha ő is fizetett érte, ugyanannyit, ugyanannak az ügyvédnek? Csak véletlenül maradt benne a társasház adata, majd kijavítja, kösz hogy szóltál. Persze, nem életszerű ez, de hogy bizonyítanád az ellenkezőjét? (Pláne, hogy feltételezem, ezt a sablon silabuszt az ügyvéd sem írja meg újra meg újra, simán lehet még több tucat cég ugyanolyan szabályzattal, mint a ti társasházatok)

Végülis közvetlen kár nemigen érte a társasházat. Mi miatt, mire hivatkozva pereskednél vele?

Én egyébként a helyedben első körben írnék egy szép cirkalmas tértis levelet annak a cégnek, hogy a társasház X forintot fizetett a GDPR szabályzatáért az ügyvédnek, és ahogy látod ugyanazt használta fel a cég is, ezért kéred, hogy 8 napon belül az X összeg felét utalja át a társasház számlájára, és akkor minden rendben. Ellenkező esetben fizetési meghagyással vagy perrel fogod végrehajtani.
Esetleg lehet ügyvédi levél is, csak hogy érezze a törődést (de ez ugye plusz pénzbe kerülne).
Aztán ha nem is bagózik rá, még mindig eldöntheted, akarsz-e ezzel foglalkozni...

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.28. 13:50

Nem szerzői mű az ilyesmi. Nem fűződnek hozzá szerzői (pláne származékos) jogok sem.

drbjozsef # 2023.12.28. 18:08

Persze, de a társasház fizetett érte.
Egyszerűbb lett volna nekik is nyúlni egyet valahonnan?

Majordomus # 2023.12.28. 20:18

Csak ne tőlem.
.
Valamennyi házamnak én írtam az adatvédelmi szabályzatot. Nem sok különbség van közöttük.

L. Zoltán # 2023.12.29. 13:36

Kedves drbjozsef!

Köszönöm a tanácsot, az szerint fogok eljárni.
Magam részéről megelégszem azzal ha kifizeti a felét és pirul az arca.
Bár egyikre sem vennék mérget, de legalább értésére lesz adva, hogy ne nézze a tulajdonostársait hülyének.

Üdvözlettel,
L.Zoltán

Boldog Új Évet kívánok Önnek, és minden Fórum látogatónak!

drbjozsef # 2023.12.29. 15:57

Tulajdonostárs is ráadásul?
Hát ha nem fizet vagy tesz valami más tevékeny megbánást, én biztos teleplakátolnám a társasházat a dologgal... :)

Majordomus # 2023.12.29. 21:36

És mire menne vele?
Nincs levédve a "mű'.

Ráadásul lesz egy hatékony ellenséged a házban. Nem jön jól egy bizalmi szavazásnál...

Szomorú örökös # 2024.05.02. 16:10

Tudom, hogy erre megint jön majd egy rakás olyan válasz, ami a „józan ész” alapján lesz megítélve, de ma reggel volt egy nagyon jó beszélgetés a titokban készített hangfelvételekkel kapcsolatban a rádióban. Lényegében a feldobott kérdés az volt, hogy ha valaki titokban készített hangfelvétellel akarja bizonyítani mondjuk egy munkahelyi történetben az igazát, miszerint szabálytalanságra vette rá a főnöke, akkor az mennyire jogszerű. Ott az ügyvéd egyértelműen elmagyarázta, hogy a legtöbb esetben akár el is fogadhatja bizonyíték gyanánt - de nagyon nem kötelező neki, simán el is utasíthatja - viszont még ha elfogadásra is kerül, a másik fél ennek ellenére indíthat simán adatvédelmi pert és akár sérelmi díjat is kérhet, amiért az engedélye nélkül készült a hangfelvétel. Nagyon ritka az az eset, amikor annyira fontos komoly köz- vagy magánérdekből készültnek minősíti a felvételt, hogy az adatvédelmi pert szimplán elutasítja.

Nos, kb. ugyanez a helyzet a video és képfelvételekkel is. Ha jogszerűtlenül készültek,
akkor lehet őket felhasználni esetleg peres ügyekben, de a felelősség akkor is ott lesz,
hogy akár meg is büntethetik a készítőjét érte.

efi99 # 2024.05.03. 16:55

Szomorú örökös
Engem nyugodtan megbüntethetnek a titokban készített felvételért, majd kifizetem a részemre megítélt, 10x akkora kártérítésből. Még mindig jobb üzlet, mint a nagy semmi.
Én is minden telefonbeszélgetést felveszek, aki velem beszél, az vállalja később is, ez nem filmforgatás.

Szomorú örökös # 2024.05.04. 03:17

efi99

Én is minden telefonbeszélgetést felveszek, aki velem beszél, az vállalja később is, ez nem filmforgatás.

Érdekes telefonbeszélgetéseid lehetnek. De aki ezt tudja, az lehet, hogy soha többé nem áll veled szóba. Egyébként meg én is írtam már, hogy az ilyen ember egy patkány-kategória számomra. Jól látszik, hogy senkiben nem bízol, csak ezek után hogy várod el ugyanezt másoktól? Szerintem az ilyen söpredéknek, mint te vagy, nincs helye a társadalomban.

Szomorú örökös # 2024.05.04. 03:46

efi99

majd kifizetem a részemre megítélt, 10x akkora kártérítésből
Mindet? Tudod ezek után simán feljelenthetnek olyan felvételért is, ami után te aztán egy ganyi kártérítést nem igényelhetsz.
A végén többe kerül a leves, mint a hús. De a társadalom legalja általában így szokott járni.
De igazából ez a büntetésed azért, hogy előtte rosszul méred fel az esélyeket. ;-)