Ajándékpénzből kölcsönpénz...


maria valeria # 2024.01.29. 18:00

Hamarosan megkapja..
Feljelentem ha nem.hagy békét a NAV- hoz.

drbjozsef # 2024.01.29. 17:18

Próbálkozik.
Hajtsd el a picsába.

maria valeria # 2024.01.29. 15:38

Nem tilós, tudom.
De 2000 litert? Csak úgy otthon főz ez nem büncselekmény? És még irja is hogy 2500Ft adja literenként...
80 éves, hiba van a kézi készülékében.
És még a nyilvános fenyegetés ami nekem szól
/ vannak emberei akik lerendeznek/...

drbjozsef # 2024.01.29. 14:45

Persze hogy követelhet.
Követelni egyáltalán nem tilos.

maria valeria # 2024.01.29. 12:34

T. Szakértők!
Barátom.követelését megváltoztatná,ha hajlandó lennék,az általa nekem adott 2000 liter pálinka árának 60 % megfizetésére. Akkor elálna a birósági feljelentéstől..2.2 millió Ft
Én valóban kaptam pálinkát tőle de nem értékesitettem,mivel otthon főzte és hallottam már olyat is hogy megittàk és attól.haltak meg. Igy minden alkalommal hozott pálinkát a csapban kiöntöttem.. Ha nem fizetek akkor vannak emberei akik ezt rajtam behozzák. Ezeket a szavakat irta emailban. . Követelhet tőlem ilyet egyáltalán?

Majordomus # 2024.01.27. 21:30

Nem lesz abból semmi....

maria valeria # 2024.01.27. 11:44

Igen,azzal én is tisztában vagyok.
Csak a kölcsön szót sehol sem tudja bizonyitani.
Már belenyugodtam, mivel nem egy nagy összegről van szó,esetleg a nyugdijam 33% lesz vonható..
Kapcsolatunk 2023 02 08 ig volt, tehát 2021-2023 ig már nem potólt semmiben sem,de legyen neki, én nem.sajnálom tőle.
Én nem vagyok kárörvendő,majd a karma valahol vissza üt neki....( ha lehet benne hinni ) még dolgozom igy megérezni sem fogom azt a 33 % levonást.
Nagyon szépen köszönöm a választ.
Kivánok nagyon szép napot önnek.

drbjozsef # 2024.01.27. 11:17

maria valeria,

Az 5 évnél régebbi része feltehetőleg elévült.
De a 2019-2023 közötti még nem. Hiába elég gyenge a jogalapja, nem kizárható, hogy érvényesíthesse.

maria valeria # 2024.01.27. 09:40

Nincs neki vagyona, a hegyen lakik egy kis borház féle helységben.
Menni nem bir már szegény,cukorbetegségtől kezdve minden betegség utólérte már.
Én őzvegy vagyok,nem szerettem volna házasságot kötni.
Reménykedem az 5 éven túli követelés elévülésében.. Neki bankszámla a bizonyitéka,nekem meg a tanúim..
Köszönöm szépen a hozzászólásokat,kivánok mindenkinek erőt egészséget,és további szép napot.

Majordomus # 2024.01.26. 20:57

80 évesen más dolga nincs, mint pereskedni???
.
Elég birka ötlet volt tőled hogy nemet mondtál,most nem albérlrtben élnél....

Még örökölnél is a barátodtól....

Habár az ilyen nyugdíjasok 100 évig élnek.

drbjozsef # 2024.01.26. 19:44

maria valeria,

Nézd, ő pedig arra fog hivatkozni feltételezem, hogy élettársak voltatok (esetleg arra, hogy tévedésbe ejtetted, házasságot ígértél), és a leírásod alapján nem lennék benne biztos, hogy nem az. Önmagában sem a közös kassza hiánya, sem a nem közös lakásban életvitel hiánya nem zárja ki az élettársi kapcsolatot. Minden körülményt egyszerre, egymással is összevetve kell azt megállapítani.

Persze, tegyük fel, hogy élettársak voltatok. Akkor sem teljesen látom a jogalapot a követelésére, mert akkor meg közösen fizettétek a közös életvitelt, legfeljebb a közös vagyont kellene megosztani, ha lenne. Igaz, ő feltehetőleg bizonyítani tudja, hogy fizette az albérletedet, te meg kevésbe tudod, hogy te fizetted a háztartási kiadásokat...

Ez mindig nehéz ügy.
Mindenesetre, a kérdéseidre megvolt a válasz.

maria valeria # 2024.01.26. 13:53

Az én albèrletem volt, én màr ott laktam egy ideje amikor a barátommal megismerkedtem. Én nem kértem hogy fizesse ő saját maga kérte hogy hadd fizesse ö.,én meg a többi kiadást fedeztem,amit egy háztartásban kell,sütés fözés ,mosás, stb.
Nem voltunk oda bejelentkezve,csak én éltem ott èletvitelszerűen..barátom heti 2- 4 napot töltött nálam..2014-2021 augusztusig. Az után még 2023 fedruár 8 -ig voltunk barátok. Most kezdet el perelni, ez idáig nem kért tőlem semmit vissza. Barátságunknak azért lett vége,mert házasságot szeretett volna kötni velem,én pedig nemet mondtam.

drbjozsef # 2024.01.26. 13:16

maria valeria,

Egy olyan albérletet fizetett, ahol vagy Te, vagy Ő nem is élt életvitelszerűen?
Ez a bérlemény volt mindkettőtök lakcíme (állandó, vagy tartózkodási, mindegy) ?

maria valeria # 2024.01.26. 12:06

Én 70, volt barátom 80, éves.

maria valeria # 2024.01.26. 12:05

Nem voltunk élettársak, heti 3 alkalommal találkoztunk,a kaját és a rezsit én álltam,barátom pedig az albérletet fizette havi 35.000Ft. Mivel bankszámlán kúldte nekem, igy igazolni tudja az utalásokat,amiért most perel.

Alapos # 2024.01.25. 09:02

=évalatt 7 azaz hetes év alatt

Alapos # 2024.01.25. 08:59

Barátom fizette az albérletet,én a rezsit

Írja mv.
Nagy valószínűséggel a bérleti díj legalább a kétszerese a rezsinek./ Vagy több /
=évalatt ez aránytalanul több hozzájárulást jelenthet. Nyilván a volt barát ezt elégelte meg.
Habár egy közös háztartásban nem szokás a költségek méricskélése.
Most feljelentett hogy ö a pénzt...”..

Nem feljelentés az hanem csak egy panasz,amit lehet sok felé küldeni.

A bíróság csak a szabály szerűen benyújtott keresetekkel foglakozik.
De ezt még megelőgezhetisokegyéb procedura.

mv,mond a volt barátodnak,hogy ez egy veszett fejsze....nem eszik a kását olyan forrón.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.25. 08:19

Mit kell a "barát" alatt érteni? Esetleg élettársat?

drbjozsef # 2024.01.25. 05:43

maria valeria,

Kérdésem hogy a biróság az email üzeneteket elfogadja bizonyitéknak?
A bíróságon szabad bizonyítás van, a bíró bármit elfogadhat bizonyítéknak, és bármit elutasíthat. A bíró értékeli a bizonyítékokat, és egyedül ő dönt arról, hogy miként veszi azt figyelembe az ítélete meghozatalakor.

Elévúlésre lehet hivatkozni?
Lehet. Mert nem tilos. Esetedben érdemes is, mert a követelés, amelyet nem követelt vissza időben, azt már nem tudja érvényesíteni 5 év után. De erre akkor érdemes hivatkozi, ha egyébként a jogalapot nem vitatod. Ezek szerint szerinted is kölcsön volt az.

Barátom fizette az albérletet,én a rezsit.
Ki volt a bérleti szerződésben a bérlő?

Pár üzenetet váltottunk ez ügyben.
Mármint még az együtt élés alatt arról, hogy ez kölcsön?

maria valeria # 2024.01.24. 18:11

Barátom fizette az albérletet,én a rezsit.
Most feljelentett hogy ö a pénzt nekem kölcsön adta nem ajándékba.
Pár üzenetet váltottunk ez ügyben.
Kérdésem hogy a biróság az email üzeneteket elfogadja bizonyitéknak?
2014-2021 ig voltunk barátok..
Elévúlésre lehet hivatkozni?