Köszönöm! Ez nagy segítség.
Visszatrve az alapító okiratra...az nem egyenlő az alapszabállyal? Illetve azt nem fogadják el?
Mert az az egyesület jellegének, céljának, adatainak elírásával kezdődik.
Csak kérdezem...
egyesület alapítása
„székhely van. Kell papir hogy használhatjuk is az ingatlant?,”
Kell.
„ tisztség elfogadó nyilatkozatok?…)”
Minden tisztségviselőtől. Ebben nyilatkozni kell arról is, hogy a tisztség betöltésének nincs akadálya, és fővárosi gyakorlat szerint a magyar állampolgárságról is.
„Igazábol az is érdekelne, mi a pontos menete a dolognak. (Bp-i egyesületről van szó, esetleg meg tudnátok mondani Bp-en hová kell mennem pontosan?)”
Markó u. 27.
„3 vezető tisztségviselő van: Elnök, titkár, gazdasági felelős. Kinek kell beadnia a kérvényt?”
Bárkinek, aki az alapító okirat szerint a képviseletre jogosult.
„Alapító okirat is szükséges? (ha igen, azt ki állítja ki?,”
Azt kellett volna elfogadni az alakuló közgyűlésen.
„ milyen papirok szükségesek a közjegyzőtől, kiknek az aláírásaikkal?)”
A bíróságnak semmilyenek, nektek fog kelleni a működéshez.
nincs mit, de érdemes gyakorlott jogásszal elkészítettni bizonyos ennyire egyedi, a vadászati tevékenységekhez kapcsolódó okmányokat, mert érdemes megelőzni a problémákat és vannak árban korrekt akár fővárosi ügyvédek is.
Üdv: Sz. Márton
Köszönöm!
Vadásztársaság alapításakor mindenféleképpen úgy is fel kell venni a kapcsolatot az illetékes kamarával, ott minden bizonnyal segíteni fognak ebben is,
http://www.omvk.hu/ gondolom ez is ismerős kell legyen. egyéb kérdésekben a területileg illetékes bíróság szakmai irodája is biztosít egyes alapnyomtatványokat és a munkatársa ad felviágosítást.
Illetve pontosan nem tudom, hogy az Elnöknek, vagy a Titkárnak kell e beadnia a papirokat, és ehhez szükséges e még valami plusz papír, hogy ő a képviselője a társaságnak.
Köszönöm!
Ezt már átolvastam. Csak jobb szeretek rá is kérdezni a dolgokra, hogy minden úgy működik e mondjuk, mint ahogy ott irják.
- elnök és alelnökök tisztség-elfogadó nyilatkozata
- ingatlan használatát biztosító megállapodás
Ezt a két dokumentumot honnan tudom beszerezni?
Vagy találok egy mintát letöltöm a netről és kész, esetleg közjegyzővel kell hitelesíttetnem?
Akkor egy hasonló, de remélhetően a hivataloson túl nem fizetős:
http://www.egyesuletalapitas.info/
Elnézést kimaradt, hogy terület néluli társaságról van szó. Tehát a terület bérléssel kapcsolatos paparok nem kellenek.
Köszönöm a linket. De gondolom fizetős a szolgáltatásuk, ezért inkább magam oldanám meg. (másrészt nem nagypénzű társaságról lenne szó, a megállapított tagdíj is csak a minimális müködésre lesz elég)
Sziasztok!
Egy kis segitséget szeretnék kérni.
Egy nonprofit egyesület, - konkrétan vadásztársaság - alapításhoz kérnék segítséget.
Rám bízták a "nehezét", csak sajnos én nem igazán értek hozzá. Sok dolgot olvastam már a neten ezzel kapcsolatban, de igazábol nem tudom 100%-osan mi az ami szükséges hozzá, mi az ami nem.
Az alakuló közgy. megvolt, van jegyzőkönyv, alapszabály.
Ezek mellé még mire van szükségem, hogy a bíróság bejegyezze az egyesületet? (székhely van. Kell papir hogy használhatjuk is az ingatlant?, tisztség elfogadó nyilatkozatok?...)
Igazábol az is érdekelne, mi a pontos menete a dolognak. (Bp-i egyesületről van szó, esetleg meg tudnátok mondani Bp-en hová kell mennem pontosan?)
3 vezető tisztségviselő van: Elnök, titkár, gazdasági felelős. Kinek kell beadnia a kérvényt?
Alapító okirat is szükséges? (ha igen, azt ki állítja ki?, milyen papirok szükségesek a közjegyzőtől, kiknek az aláírásaikkal?)
Elnézést a sok kérdését, illetve ha kicsit hosszúra sikeredett. De elég sok minden homályos számomra, és ugy szeretnék neki futni, hogy már mindet tudok az üggyel kapcsolatban.
Köszönöm előre is a segítséget.
Üdv!
Köszönöm:-)
A bírói gyakorlat nem egyértelmű. Van olyan bíró, amelyik csak a megállapodást kéri, van, amelyik a tul. lapot is. A Fővárosi Bíróságon pl. vagy 4 alapítvány (amely ebből a szempontból hasonlóan van szabályozva) alapításakor csak a használatra vonatkozó ulajdonosi engedélyt csatoltam, és egy hiánypótlásom sem volt.
Kell.
Ezzel igazolod, hogy kinek a tulajdonában van az az ingatlan, ahová az egyesület székhelyét bejegyzik.
(Tőlem is kérték alapításkor.)
Nem végeztem még el a jogi egyetemet.
Üdvözletem!
Szeretném megkérdezni, hogy egy egyesület bejegyzéséhez valóban szükséges-e csatolni tulajdoni lapot? Ráadásul 30 napnál nem régebbit? Én úgy tudom, hogy kell ugyan ingatlan használatát biztosító megállapodás (telephely, székhely miatt), de a tulajdoni lap számomra nem egyértelmű.
Köszönöm előre is.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02