Járda javítása kinek a kötelezettsége?


Mr. Teddy # 2011.04.28. 10:18

Lyonee:
Sajna a második linkedet nem tudom megnézni, mert nincs jogosultságom. Ha nem tudod ide linkelni, esetleg el tudod küldeni:
mrteddy@citromail.hu
Köszönöm!

Lyonee # 2011.04.26. 11:49

És a végrehajtási rendelete:
http://net.jogtar.hu/…n/getdoc.cgi?…

Lyonee # 2011.04.26. 11:37

Mielőtt nagyon belemerülnétek, a tv. hatályos változata:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Kenderice # 2011.04.26. 09:12

Szerintem a kulcsszó a 3. bekezdésben a "járművek számára". Mivel a járdán járművel közlekedni nem szabad, a bekezdés nem a járdára, hanem az útra vonatkozik.

Mr. Teddy # 2011.04.25. 20:33

Esetleg valaki, aki hozzáértő? Lassan lejár a határidő, és még nem tudom mit tegyek.
Köszönöm!

Mr. Teddy # 2010.12.08. 00:49

Szóval ez alapján nekem kell rendbe hoznom a járdát?
És az Önkormányzat kötelességei hol vannak?

Mr. Teddy # 2010.12.04. 12:47

R. 30. § (1) E rendelet alkalmazásában építménynek minősül a külön jogszabályban
meghatározott építmény, továbbá a nyomvonal jellegű létesítmény, annak műtárgya, szerelvénye
és berendezése.224 225
(2) A közút területén, az alatt vagy felett levő építmények felújítását az út korszerűsítésével vagy
felújításával összehangoltan kell elvégezni. Út felújítása, korszerűsítése esetén a közút kezelője
(építtetője) az építményt, illetőleg az útcsatlakozást érintő munkákat az eredeti műszaki színvonal
mértékéig köteles elvégezni.
(3) Az ingatlan megközelítését szolgáló útcsatlakozás fenntartásáról annak az ingatlannak a
tulajdonosa (kezelője) köteles gondoskodni, amelyre az útcsatlakozás a járművek számára a
közútról való ráhajtást lehetővé teszi.

Én aztán ezt találtam, ebben:
http://www.kiksz.eu/…loads/58.pdf

guba # 2010.12.04. 07:02

30. § Közút építése érdekében - az építtető kérelmére - az érintett ingatlanra belterületen legfeljebb öt évre, külterületen legfeljebb tíz évre építési tilalmat kell elrendelni. Az országos közúthálózat fejlesztési tervébe és a területrendezési terv közlekedésfejlesztési fejezetébe felvett közút esetén az építési tilalom - ha jogszabály másként nem rendelkezik - kivételesen, legfeljebb egy ízben öt, illetőleg tíz évvel meghosszabbítható. Az építési tilalom az ingatlan ideiglenes célú használatát nem akadályozhatja.

Ez ennyi, nincsen (3) bekezdés.

Mr. Teddy # 2010.12.03. 16:45

Nem írtam el, ő is így írta. 30. paragrafus 3. bekezdés.
Megnéztem én is, és végül is megtaláltam, a 30. rendelet 3. bekezdésére gondolt. Az ír olyat, hogy a közterületen levő bekötőutat neked kell gondozni. De itt szerintem merőben más a helyzet.

Itt úgy néz ki, hogy utca, oldalt járda, járdától kifele magán telek. És én csak a járda részét kérvényeztem, hogy csinálják meg, mert a járdát nekik kell rendbe tenni, meg az közhasználatú útfelület is, nem csak miattam van ott, hogy kocsival átmehessek rajta.

Ja és a másik, ha úgy fogjuk fel közterületen levő bekötőút, akkor nem kötelezhetnek (szerintem) arra, hogy bármit is csináljak vele, mivel olyan állapotban tartom ahogy az nekem tetszik, és nincs pénzem rá, akkor max lassabban hajtok fel rá, nem az ő dolguk. Szóval nem értem az egészet.

Mr. Teddy # 2010.12.03. 16:45

Nem írtam el, ő is így írta. 30. paragrafus 3. bekezdés.
Megnéztem én is, és végül is megtaláltam, a 30. rendelet 3. bekezdésére gondolt. Az ír olyat, hogy a közterületen levő bekötőutat neked kell gondozni. De itt szerintem merőben más a helyzet.

Itt úgy néz ki, hogy utca, oldalt járda, járdától kifele magán telek. És én csak a járda részét kérvényeztem, hogy csinálják meg, mert a járdát nekik kell rendbe tenni, meg az közhasználatú útfelület is, nem csak miattam van ott, hogy kocsival átmehessek rajta.

Ja és a másik, ha úgy fogjuk fel közterületen levő bekötőút, akkor nem kötelezhetnek (szerintem) arra, hogy bármit is csináljak vele, mivel olyan állapotban tartom ahogy az nekem tetszik, és nincs pénzem rá, akkor max lassabban hajtok fel rá, nem az ő dolguk. Szóval nem értem az egészet.

guba # 2010.12.03. 16:04

A 30.§ nem erről szól, szerintem elírtad.

végrehajtó1 # 2010.12.03. 15:06

Szerintem ez a társasház feladata.

Mr. Teddy # 2010.12.03. 11:35

Tisztelt Fórumozók!

Úgy egy hónapja bejelentettem a II. kerületi Önkormányzatnak, hogy társasházunk előtti járda igen rossz állapotban van, legyenek szívesek megcsinálni. Igaz a járda maga autógarázsok előtt található, tehát autóval ki-be állunk rajta, de úgy gondolom ez nem befolyásol semmit, az utcában végig állnak autók járdákon, szóval mindenhol igénybe van véve autók általi terhelésnek a közterületi járda.

Mai kaptam választ az illetékes irodától, melyben ők is megállapítják, hogy a járda rossz állapotban van.

A levél további része nem tetszik nekem, inkább idézek:

"Tájékoztatom, hogy a gépkocsi bejáró karbantartási kötelezettsége az ingatlan tulajdonosait terheli (1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről 30. paragrafus), a jelenlegi állapot megszüntetéséről nekik kell gondoskodni. Ezért nyomatékosan kérem, hogy a gépkocsi behajtó közterületi részének felújítását 2011. május 15-ig végezzék el."

Nos ez valahogy visszafelé sült el. Nem az, hogy megcsinálnák, hanem még ultimátumot is szegeznek, hogy a társasház csinálja meg. Én úgy érzem ez a válasz nem korrekt, több sebből vérzik. Először is, a határidő honnan jött? Hasára csapott az irodavezető?
Másik, hogy a gépkocsi bejáró közterületi része az maga a járda. Úgy tudom a járdát az önkormányzatnak kell karban tartania. Pár éve az utca elején megcsinálták a járdát, ahol autóbeálló van, ott rendesen laposan csinálták meg, ám a felújítás hozzánk már nem ért el. Nem értem, hogy az utca egyik részén megcsinálják ingyen és bérmentve a járdát, azt ha én jelentek be kárt, egyből rám terhelnék. Pofátlanságnak tartom.

Mielőtt válaszolnék a levélben, itt a fórumozók véleményét szeretném kikérni, milyen módon/stílusban tudnék eredményt elérni?

Köszönöm szépen a segítséget!