Jogalap nélküli gazdagodás


drbjozsef # 2019.01.11. 13:00

én vagyok az adós

Naná, hogy nálad tilt.
A tartozást az adósnak kell megfizetnie.

Ha ez még mindig a végrehajtás alá vont ingatlan esete, ahol a végrehajtás alatt ajándékozták és örökölték jelzálog mellett, akkor velük szemben egyszer majd lehet igényed.

Aki hitelt vesz fel, és más ingatlanára fordítja, az könnyen így járhat.

Felhőtlen # 2019.01.11. 12:35

Sziasztok!

Adott egy ingatlan, amire hitel lett felvéve, én vagyok az adós.
Az ingatlan az adóstars gyerekeié lett, és a végrehajtó engem talalt meg, tőlem tilt.
Semmi közöm az ingatlanhoz, nem lakom ott, nincs a nevemen.
Most igy más ingatlanára fizetek, hogy ne vegyék el tőlük/ne árverezzék. Ez esetben az akié az ingatlan, jogalap nélkül gazdagodik?

Köszönöm

Nyuszicica # 2015.11.06. 17:55

Kedves Dr.Attika!
A per tárgya a lakáshasználat megváltoztatása és a lakáshasználati díj visszafizetése volt. A lakáshasználat megváltoztatására a kereset beadásának időpontjától van lehetőség.

Dr.Attika # 2015.11.06. 04:58

Kedves Nyuszicica!
Ilyet indokot én nem nagyon ismerek, hogy csak a kereset beadásától jár egy jogtalanul felvett összeg. Itt valami tévedés van.Keresetleszállításnak akkor van értelme, ha azt az alperes elfogadja vita nélkül és így a pert hamarabb le lehet zárni. Ekkor megéri a részbeni pervesztesség is.

Nyuszicica # 2015.11.05. 23:06

Kedves Dr. Attika!
A keresetleszállítást az indokolta, hogy csak a kereset beadásától volt lehetőség a jogtalanul elvett összeg visszakövetelésére. (Csupán azt nem értem, hogy akkor milyen esetben szállítja le valaki is a keresetét, ha e tekintetben mindenképpen pervesztesnek minősül.í9

Nyuszicica # 2015.11.05. 23:06

Kedves Dr. Attika!
A keresetleszállítást az indokolta, hogy csak a kereset beadásától volt lehetőség a jogtalanul elvett összeg visszakövetelésére. (Csupán azt nem értem, hogy akkor milyen esetben szállítja le valaki is a keresetét, ha e tekintetben mindenképpen pervesztesnek minősül.í9

Dr.Attika # 2015.11.02. 12:04

Ezért nem biztos, hogy jó ötlet volt a keresetleszállítás. Lehet, hogy megítélték volna az eredeti összeget, de így a kereseti kérelemhez kötöttség miatt nem ítélhetett többet a bíróság. Mi indokolta a leszállítást?

Nyuszicica # 2015.11.02. 11:14

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Dr.Attika # 2015.11.02. 09:42

Ne fukarkodjunk a jogszabályi-hely meghatározással ha már igény merült fel e vonatkozásban.
Polgári Perrendtartás 1952,évi III. törvény 77-83.§§ A perköltség viselése.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.11.02. 08:12

Miért kell ehhez konkrét jogszabályhely? Logika: 1 milliót kérsz a keresetben, de az ítéletben csak 800 ezret kapsz. 80%-ban nyertél - 20%-ban viselned kell a perköltségeket.
Az ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy magad szállítottad le a kereseti kérelem összegét.

Dr.Attika # 2015.11.02. 05:54

Kedves Nyuszicica!
Itt arról van szó, hogy Ön előterjesztett egy X összeget az eredeti kereseti kérelemben majd ezt önként módosítva Y összegre szállította le, tehát saját maga ismerte be az eredeti összeg alaptalanságát.Ezért a bíróság a különbözet vonatkozásában Önt kötelezte a perköltség viselésére.(Perilleték hányad, a különbség kapcsán az alperes esetleges bizonyítási költsége.)
Pl. Ön állítja, hogy az alperes 1 millióval gazdagodott. Alperes azt mondja, hogy tartozom ugyan, de csak 800 ezerrel és ennek elfogadása miatt hatalmaz meg ügyvédet, szerez be okirati bizonyítékot, szerez be szakvéleményt. Ennek a többletnek a költsége Önt terheli.

Nyuszicica # 2015.11.01. 23:25

Kedves Fórumozók!
Jogtalan meggazdagodással kapcsolatos követelésemet a per folyamán leszállítottam, ezért a bíróság ítéletében pervesztesnek nyilvánított az elsődlegesen előterjesztett és az utóbb fenntartott kereseti kérelem különbségének tekintetében. Az lenne a kérdésem, hogy ez jogszerű-e, és ha igen melyik jogszabály vonatkozik erre.
Előre is köszönök minden választ!

wers # 2015.09.19. 16:03

Az eljárás ingyenes, nincs illetéke. A tulajdoni lapért fizetni kell,
Tulajdoni lapot az okmányiroda hivatalból lekéri, az eljárás része, és ingyenes az is. A problémát nézve ezzel sokkal előrébb nem fogsz jutni. Az csak egy címnyilvántartás, attól nem keletkeznek kötelezettségei.
Nem túl diplomatikus úgy kezdeni a megállapodást az ex-el, hogy fizess kérlek x Ft-ot, én meg kényszer-kijelentelek.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.09.19. 12:37

A Te ingatlanodban éltetek, a közművek tekintetében Te voltál a szerződő fél, szóval teljesen jogos, hogy Tőled hajtsák be.

Bori Bori # 2015.09.19. 12:03

Rajtad biztos, hogy be tudják hajtani a közművek. Az, hogy te be tudod-e hajtani a felét a nőn, az kérdéses.

Helyesbítek, 2013-ban voltam lakcímrendezni, akkor ingyenes volt. Azóta persze változhatott.

Stallone20 # 2015.09.19. 11:17

hát áram 40 ezer körül kommunális adó 50, kb ennyit halmoztunk fel együtt , gáz 60.. kb ennyi... be tudják rajtam hajtani? mi a véleményetek? mert sztem jogos lenne ha minden csekknek a 50%-át ő fizetné...

Bori Bori # 2015.09.19. 10:48

Rosszkor voltál rossz helyen. Az eljárás ingyenes, nincs illetéke. A tulajdoni lapért fizetni kell, legolcsóbb a nem hiteles 1.000,-ft-os, azt is elfogadják.

Bea1 # 2015.09.19. 07:56

hát... nekem nem sikerült megtennem, pláne nem ingyenesen. 2 tanúval kel igazolnom, hogymár nem laknak az ingatlanban, áadásul több ezer forintot kellene fizetnem csak azért,, hogy megmondják, ki van bejelentkezve még...

Bori Bori # 2015.09.18. 20:55

anyagi gyötrelem :)
A fizetés nem a tiéd, utald vissza hamar. A felhalmozott anyagi gyötrelmekről a régi kedveseddel kell megállapodnod, ha nem megy, pereskedhetsz. Szerintem légy férfi, engedd el az egész ügyet a csajjal együtt. Mekkora felhalmozásról van szó? A kijelentést (lakcímrendezés, fiktiválás) megteheted az okmányirodában, ingyenes.
Olyan, mint a villamos, egyik megy, másik jön.

Stallone20 # 2015.09.18. 18:52

Jó napot! Kérem szépen segítségüket! A helyzet a következő a z élettársam 7 évig élt nálam, most úgy döntött elköltözik sajnos albérletbe, másik fiu miatt ahogy az érzéseim megsúgták :-( , na mindegy nálam a 7 év alatt felhalmozódtak a közüzemi számlák, a cége akitől kapja a fizetést 6 hónapig az én számlámra utalt mert oda kérte a fizijét, elvileg most megadott egy új számlaszámot de mégis hozzám jött a pénze, a cég követeli ajánlott levélben a pénzt vissza jogalap nélküli meggazdagodás címen, és ha nem utalom vissza ügyvédjük feljelent- aztán perre adják és ha nyernek az ügyvéd és a per költségét is én fizetem majd ami a fizetésének a többszöröse, mondtam a volt élettársamnak jelentkezzen ki tőlem de mai napig itt az állandó lakcíme, gondolom nem tud sehová bejelentkezni állandóra és hontalan sem lehet.. Mit tudok tenni? Úgy gondoltam a fizetése egy részét a számlába helyezném mivel együtt róttuk fel a házra a közüzemi számlákat, a lakás a saját tulajdonom még annyit hozzáteszek. Vissza tudják tőlem követelni a pénzt? Vagy lehet ebből valami anyagi gyötrelmem?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.29. 09:20

nézessétek át ügyvéddel az iratokat,
De ne azzal, aki elkésetten mondott ellen. :)

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.11.29. 03:20

15 évig dolgoztatni egy végrehajtót, úri mulatság.

ObudaFan # 2014.11.28. 21:51

Aligha. Ha nagyon szeretnétek, nézessétek át ügyvéddel az iratokat, de a leírtak alapján nem nagyon lesz itt már lehetőség.

121333 # 2014.11.27. 17:12

Annak ellenére sem, h folyamatosan vitatta bíróságok előtt a kérelmet, vh kifogásokat terjesztett elő stb. De a bíróságok eljárásjogi hiba miatt (ti. az fmh elleni elentmondás időn túli volt, így jogerős lett a követelés) érdemben sosem foglalkoztak ezekkel a kifogásokkal?
Van-e más fórum ahova fordulni lehetne? Pl. pszáf (egy lízing-pénzügyi szervezetről van szó mint eladó), valami rendkívüli eljárás vagy szerv az ilyen méltánytalan esetek jogon felüli felülbírálására?

ObudaFan # 2014.11.21. 18:56

Nm lehet. 15 év után már perújításnak sincs helye. Ennél azért kicsit korábban kellett volna eszmélni.