üzletrész elővásárlási joga


old-guy # 2004.08.29. 18:54

A Kft. üzletrész "pillanatnyi" értéke kiderül a cég könyveléséből.
Ebből kiindulva lehet meghatározni az adás-vétel ellenértékét.
Zsibra hozzászólása a korrekt.

Varsi # 2004.08.23. 14:38

A tagok abban állapodnak meg amiben akarnak. Max. majd az egyik tag megtámadja vmilyen jogcímen.

Zsibra # 2004.08.23. 13:46

Hali! Szerintem a Ptk. alapján nem kötelezhető senki arra, hogy az üzletrészét áron alul eladja. Ha azon az áron, amelyen más megvenné az elővásárlásra jogosult érvényesíteni kívánja a jogát, akkor megveheti:
373. § (1) Ha a tulajdonos meghatározott dologra nézve írásbeli megállapodással elővásárlási jogot enged, és a dolgot el akarja adni, a kapott ajánlatot a szerződés megkötése előtt köteles az elővásárlásra jogosulttal közölni.
(2) Ha az elővásárlásra jogosult a tulajdonoshoz intézett nyilatkozatában az ajánlat tartalmát magáévá teszi, a szerződés közöttük létrejön. Ha a jogosult a szerződési ajánlat elfogadására általában megszabott határidő alatt ilyen nyilatkozatot nem tesz, a tulajdonos a dolgot az ajánlatnak megfelelően vagy annál kedvezőbb feltételek mellett eladhatja.

Varsi # 2004.08.17. 15:21

Hello!

Nem vagyok társasági jogász igaz, de nem látom ennek akadályát.

Varsi

liluka # 2004.08.17. 14:44

Azt elfeljtettem közölni, hogy Kft-ről van szó :))

liluka # 2004.08.17. 14:34

Lehetséges az, hogy a tagok a társasági szerződésben kikötik, hogy amennyiben az egyik tag eladná a részét, akkor köteles a névleges érték 75%-án először felajánlani azt a többi tagnak? Azt tudom, hogy a törvény azt írja elő, hogy a többi tagnak elővásárlási joga van, de megköthető az, hogy mennyi értéken kell felajánlani azt?