parkolás!!!!!!!


tothvili # 2012.08.15. 18:17

Gerbera, a kérdésed az volt, hogy az AB mióta vizsgál tyúkpereket.
A kérdésed azt jelenti, hogy tyúkpernek gondolod azt az ügyet, amivel az AB-hoz fordultam, és azt befogadták.
Lelked rajta...

gerbera317 # 2012.08.14. 20:02

Totvili, tuggyuk, hogy az AB mi felett őrködik. De te azt írod, hogy az eset az AB előtt van. Erre kérdeztem én rá.

tothvili # 2012.08.14. 17:51

Az Alkotmánybíróságnál nem szempont a perérték.

Az Alkotmánybíróság az alaptörvény felett őrködik.

Gondolom ezt eddig is tudtad, nem gondolom, hogy nekem kellene most felvilágosítsalak.

Ehhez képest eléggé sületlenséget írtál...

Csontikka # 2012.08.14. 16:55

Sziasztok,

a mai napon BP-en a Hermina és a Kós Károly sétány sarkán...(aki jár arra jól ismeri, tipikusan az kap ott bilincset aki felhozza a gyerkőcöt 1 évben egyszer Pestre az állatkertbe és megörül az első szabad parkolóhelynek :) )... közteres barátaink épp miután végigbilincseltek 3-4 parkoló autót dolguk végeztével töltögették a papírokat a kocsijukban. Csakhogy a kocsival nemhogy megállni tilos táblánál, de egyenesen fenn álltak a park résznél egy fa árnyéka alatt. Igazán stílusos! Úgy feldühített a dolog, hogy visszafordultam és készítettem pár fényképet, ahol egyértelműen látszik, hogy a parkban szabálytalanul állnak és a kocsik előtt (amiket végigbilincseltek) ott a szabad, szabályos parkolóhely csak éppen bü*ös volt nekik odaállni, valószínűleg mert odasütött a nap. A képeken egyértelműen látszik a rendszám is. Azt szeretném megkérdezni, hol lehet/érdemes ilyen ügyben panaszt/bejelentést tenni? Egyáltalán érdemes? Van értelme ilyenbe bele kezdeni, vagy csak magamat idegesítem vele és a végén még majd én járok rosszul?

Kíváncsi lennék a véleményetekre, köszi előre is!

Üdv,
Csontikka

gerbera317 # 2012.08.13. 20:35

Nemá, az AB mióta vizsgál tyúkpereket?

Baluka2012 # 2012.08.13. 16:34

Tisztelt Barátim!
Minap - teljesen véletlenül - a fülembe jutott, hogy régi lakcímemen kerestek a végrehajtók...
Három éve elköltöztem 54 év után és a házban lakik egy hasonló vezetéknevű tulaj, aki bérbeadta a lakását. Ezt a lakást kishíjján feltörték, minden előzetes értesítés nélkül ! Nekem a gondnok szólt...
Elballagtam a végrehajtókhoz, akik közölték, hogy az autómat már kivonták a forgalomból...( minderről én természetesen nem tudtam, mint ahogy az OK-ról sem ) És most röviden. Állítólaq 2007-ben volt egy lejárt parkolójegy az autóm ablakában, amiért 2000 ft-ot kellett volna fizetnem. Ebből lett 44 ezer ft.
Nem talált meg sem a parkolási társaság, sem a közjegyző, sem a végrehajtók... Olyan pipa lettem ettől a rettenetesen átlátszó, jogsértő eljárástól, hogy azonnal eladtam az autómat a barátnémnak, a lakásomat a fiamra irattam és hányok a hívatalnak packázásaitól. És a legjobban az bosszant, hogy az ország autós ügyekben legismertebb, legprofibb ügyvédje sem bíztat a pénz visszaszerzésének esélyével.

tothvili # 2012.08.13. 14:51

Ferrke: köszi az együttérzést, nem hagyom magam. Bent van az alkotmánybíróságon az eset.

tothvili # 2012.08.12. 18:26

Óbugafan-nak:
Akkor csak alaptalan szóbeszéd volt.
Ezért jó, ha megosztjuk az információkat egymással.

ObudaFan # 2012.08.12. 17:54

"a Központi Kerületi Bíróságon általában mindig a parkoló társaság nyer...”"

Én meg tapasztalatból tudom, hogy nem így van. A sem a Pesti Központi Kerületi Bíróságon, sem a Budain.

ferrke # 2012.08.12. 16:47

Sajnálom hogy ez történt Veled!!

tothvili # 2012.08.12. 16:06

Igen, ez a jelenlegi szabályozás, de az én ügyem még korábbi volt, 2006-os. Akkoriban még csak gyakorlat volt az, hogy az öt percen belül váltott jegyet elfogadják. Kivétel az FKPT, az perre ment. A per idén zárult, és ezért mondom, hogy a bíróság úgy ítél, ahogyan a kedve tartja.
Például simán hazudik a bíró a bizonyítékról, és még sorolhatnám, hogy mi kell ahhoz, hogy egy ilyen egyszerű ügyet el lehessen veszíteni.
Lutri a bíróság, pont olyan, mint a bíró a fociban, néha nem jól lát...
Hallomásból írom, nem tudhatom pontosan a valóságtartalmát, de az esetem is igazolja:
"a Központi Kerületi Bíróságon általában mindig a parkoló társaság nyer..."

ferrke # 2012.08.12. 15:28

Havonta 1x bemutatható érvényes,
de szabálytalanul elhelyezett parkolójegy esetén

47. §. (4) Amennyiben a gépjármű üzemben tartója az ellenőrzés időpontjában érvényes parkolójeggyel rendelkezett, de azt nem jelen rendelet előírásai szerint helyezte el, vagy a parkolójegy érvényességének kezdő időpontja és az ellenőrzés időpontja között nem telt el 5 percnél hosszabb idő, az ellenőrzés napjától számított 5 naptári napon belül a parkolás üzemeltető ügyfélszolgálati irodájában a parkolójegy bemutatható. Amennyiben a bemutatott parkolójegy az ellenőrzés időpontjában vagy az ellenőrzés időpontjától 5 percnél hosszabb idő nem telt el, a várakozási díjkülönbözet és a pótdíj tartozást a parkolás üzemeltető törli a nyilvántartásból. A parkolójegy bemutatás lehetőségével naptári hónaponként legfeljebb egy alkalommal élhet a gépjármű üzemben tartója, ha a bemutatás időpontjában az adott gépjárműre nincs 30 napnál régebbi jogosulatlan parkolási esemény miatt kiszabott és nem vitatott várakozási díjkülönbözet és pótdíj tartozás.

ferrke # 2012.08.12. 15:26
tothvili # 2012.08.12. 14:42

Természetesen be lett tartva minden:

  • a parkjegy utólagos bemutatása, amit elutasítottak,
  • fizetési meghagyás elleni ellentmondás,
  • és végül a per, amiben a kézdi iroda nyert...

Szóval én nem nagyon bíznék a magyar bíróságokban.
Egész életemben nem volt semmilyen ügyem, de ebben megtanultam azt, ha a bíró, vagy a bíróság úgyakarja, azt végig is tudja vinni.

ferrke # 2012.08.12. 14:10

Igy igaz.
Én pont akkor értem vissza az automhoz amikor rátette a miki csomagot az ellenőr. Szerencsére közel volt az ora, pikk-pakk jegyvétel majd bemutattam az ügyfélszolgálaton amit elfogadtak és törölték a büntit.
Persze nincs "előéletem"...

ObudaFan # 2012.08.12. 12:35

Arra is van szabályozás, legalábbis a Fővárosban. 5 perc, havi egy alkalom, és csak ha nincs hátralék, és határidőben be is kell mutatni.

tothvili # 2012.08.12. 12:34

A pótdíjazás alatt történt a jegyváltás, ezért nem lehetett a fotón a jegy.

ObudaFan # 2012.08.12. 11:52

Ha a fotón látszik, hogy nem volt a jegy kitéve, akkor ez nem elképzelhetetlen, mert azt ki is kell tenni a szélvédőre.

tothvili # 2012.08.12. 11:13

Nem olyan egyértelmű, hogy nyer az ügyfél. Saját pasztalatból mondom, bemutattam a bíróságon a jegyeket, mégis a parkolótársaság nyert.
Még tudnivaló, hogy a kézdi iroda és a pesti közp.ker. bíróságon folyik így az ítélkezés.
Szóval elég nagy lutri a bíróságra kerülni parkolójeggyel a kezedben is...

Gabicsek # 2012.08.08. 08:01

Nyertek azért már pert többen a parkolótársaságokkal szemben, ugyanis a felperesnek kell bizonyítani, hogy nem fizetett.

Meggyvirág!
Ha fizetsz, akkor teljesen mindegy, hogy jogerős, vagy sem. Attól, hogy kifizeted, jogerőre fog emelkedni. Ha megtámadod, akkor perré alakul.

Meggyvirág # 2012.08.08. 06:53

Gerbera! Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál. A tartalmának nem örülök, de ez van. Amúgy mindig szoktam jegyet venni, ezért is furcsállottam ezt.

Még annyit kérdeznék, hogy az fmh nem emelkedik jogerőre, ha fizetek? Vagy így is meg kell támadnom és bemutatni a befizetést igazoló dokumentumot?

gerbera317 # 2012.08.07. 19:48

A fizetési felszólítást bőven időben adták ki, és azért a régi címedre küldték, mert még oda voltál bejelentve. Ilyenkor a központi nyilvántartásból kérik le a címadatot, márpedig ha a régi címedet kapták meg, akkor te vagy, aki mulasztottál. Saját mulasztásodra pedig nem hivatkozhatsz, ugyebár. Az fmh-kérelem időpontja teljesen rendben van. A parkolótársaság minden bizonnyal tudja bizonyítani, hogy ott parkoltál, te pedig nagy valószínűséggel nem tudod az ellenkezőjét bizonyítani. Ha a fizetési felszólításnak be tudják mutatni legalább a feladóvevényét, vagy az "nem kerestével" érkezett vissza, akkor semmi esélyed nincs. Én nem javaslom, hogy ellentmondj. Ha jogerőssé válik, fizess, nehogy még végrehajtásra is adják! Máskor pedig válts parkolójegyet!

Meggyvirág # 2012.08.07. 13:37

Állítólag 2010.12.17-én parkolójegy nélkül parkoltam Budapesten. Most jött egy fmh, melyben leírják, hogy 2011.01.14-én küldtek nekem egy fiz. felszólítást. Azt én nem vehettem át, mert még a parkolás előtt elköltöztem, igaz akkor még az volt a forgalmiba bejegyezve.
Az fmh-n a kérelem benyújtásának időpontja 2012.05.17. (Nem túl sok ez?)
Most 08. 10-én válik jogerőssé.

Én már nem is emlékszem vissza ilyen hosszú időre, ha volt jegyem, már az sincs meg (1 év után selejtezek). Mivel piros csomag nem volt az autón (erre csak emlékeznék), a fiz. felsz-t nem vettem át, így csak most értesültem, hogy tartozásom van.

Mit tudok tenni?

gerbera317 # 2012.08.04. 21:48

Ha eddig működött, akkor most is fog működni. A parkolótársaság a pénzéhez szeretne jutni, ezért kóstolgat téged, hátha sikerül neki. Tegyél róla, hogy ne sikerüljön!

Szabolcs78 # 2012.08.04. 10:18

KevinMcullogh: menj be az Okmányirodába, beszélj az ott lévő ügyintézővel!