ajándékozási szerződés


Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.01. 13:34

Persze. Csak eleve vitás, hogy mi megfelelő tájékoztatás, és a mulasztást bizonyítani is kell tudni.

lajcsó # 2014.10.01. 14:05

Meg a kárt is bizonyítani kell. Meg az okozati összefüggést is bizonyítani kell a mulasztás és a kár bekövetkezése között.

Atizz # 2014.11.10. 19:23

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni:
Adott egy ingatlan melynek 50 % tulajdonrészét az Apósom a férjemnek szeretné ajándékozni.
A szerződés megírásának árára lennék kíváncsi, közjegyző fix díja 90000 forint, az ügyvédi díj 1-1,5% kb ahogy olvasom itt de nem tudjuk az ingatlan értékét mert örökölt és saját építésű ebben az esetben mennyi az érték, vagy értékbecslő is kell hozzá?
Mert így gondolom jóval drágább az ügyvéd mint a közjegyző.

Köszönöm a segítséget

lajcsó # 2014.11.25. 18:40

Atizz!
Az ingatlan értékét a szerződő felek határozzák meg. Nem szükséges értékbecslő, de ha úgy gondoljátok igénybe vehetitek a szolgáltatásait.

Edit22!
Lehet egyben is, meg lehet külön-külön is (külön a telkek, külön a lakás). Ezt a célszerűség vagy a egyéb szempontok alapján kell eldönteni.
Amennyiben a telkek alatt föld ingatlan (pl. zártkert) értendő, abban az estben javasolnám külön a telkekről, külön a lakásról szerződést készíteni.

lajcsó # 2014.11.26. 14:01

A föld illetve a lakás esetében eltérőek a szerzési feltételek, továbbá a szerződés kötelező tartalmi elemei (pl. nyilatkozatok). De ha úgy gondoljátok bele lehet egy szerződésbe is suvasztani, csupán az áttekinthetőség meg az érthetőség szempontjából célszerű külön szerződésbe foglalni.

CITDÖVKE # 2015.02.23. 09:14

Tisztelt Fórumozók!
Ha lehet szeretnék kérni egy egyenesági rokonok közötti készpénz ajándékozási szerződés mintát.
e-mail címem: laci85@gmail.com

Előre is köszönöm a segítségüket!
Üdv

Cs.Reni # 2015.06.08. 06:28

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődnék, hogy ajándékozási szerződés vissza vonható-e, ha igen hogy?
2003-2004 körül páromnak ajándékoztam a házam felét, hogy 2 közös gyermekünkre vállalati kölcsönt tudjunk felvenni. A kölcsönből még van pár év, de én már most vissza szeretném vonni, hogy ne legyen tulajdon része, ez megoldható-e?
Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.

Immaculata # 2015.06.08. 07:59

Perben.

Bea1 # 2015.06.08. 09:23

én úgy tudom, 5 év után nem támadható az ajándékozás... persze, nem biztos, hogy jól tudom.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.08. 12:37

Hát nem. :)

Érvénytelenség miatt általában rövidebb ennél a megtámadási határidő, de a visszakövetelésnek időkorlát nélkül helye lehet.

Cs.Reni # 2015.06.08. 17:16

Akkor marad a visszakövetelés! :( De ahogy olvastam ennek is elég nagy követelménye van, hogy mi alapján lehet elindítani!
Bár, nem értem mi alapján hozták/találták ki ezt a törvényt, miért nem lehet bármikor visszavonni? Az első 5 évben még lehet, hogy nincs semmi probléma utána meg nem lehet már csak úgy visszavonni! :O Nem épp gyerek-centrikus törvény(ek)!

ObudaFan # 2015.06.09. 14:53

5 év után is lehet helye visszakövetelésnek, ha ekkor merülnek fel azok a körülmények, amelyek ezt az igényt megalapozzák.

Icsir # 2015.08.11. 07:03

Tisztelt Fórumozók!
Ajándékozási szerződéssel kapcsolatban kérdezném. Gyermekeimnek ingatlan eladásából származó készpénzt szeretnék ajándékozni.Szükséges az ajándékozáshoz ügyvéd által ellenjegyzet szerződés? Adóhatóságilag a saját készítésű ajándékozási szerződés is igazolásul szolgál a gyeremekeim részére?
Köszönettel várom válaszukat.

lajcsó # 2015.08.11. 09:59

"Adóhatóságilag a saját készítésű ajándékozási szerződés is igazolásul szolgál a gyeremekeim részére?"
Igen.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.11. 16:40

Próbálom érthetően, tömören összefoglalni
Nem sikerült. Sem egyik, sem másik.

klamee # 2016.02.07. 15:10

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni. Készpénz ajándékozási szerződés mintát keresek, de sehol nem találok. Valaki tudna segíteni akinek van ilyen nyomtatványa? kissv7871@gmail.com e-mail címre ha valakinek van ilyen nyomtatványa át tudná küldeni? Köszönöm. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.07. 15:16

Hajaj. Hiszen az borzasztó bonyolult: "Alulírott ajándékozó megajándékozza alulírott megajándékozottat x forinttal. A megajándékozott az ajándékot köszönettel elfogadja, és az átvételt jelen szerződés aláírásával elismeri".

De igazából az is elég, ha az ajándékozó a megajándékozott kezébe nyomja a pénzköteget azzal, hogy "ez a tiéd", az meg azt mondja: "kösz".

klamee # 2016.02.07. 15:24

:) De ezt sajnos válás esetén valamilyen formában bizonyítanom kell. :)De köszönöm szépen a gyors választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.07. 16:09

Válás esetén? Már most, az ajándékozáskor a válásra gondolsz? Esetleg most válsz, az ajándékozásról meg utólag akarsz írásbeli szerződést csinálni? A visszadátumozás szerintem könnyen magánokirat-hamisításhoz vezethet.

kotzo # 2016.02.16. 18:51

Tanácsot kérnék; két hátaslovat ajándékoztunk el, mert betegség folytán úgy láttuk, ismerősünknél jobb helyük lesz, jobban gondjukat tudja majd viselni. De csalódtunk, a lovakat nem gondozta, rossz állapotba kerültek. Csikó koruktól nálunk voltak, szeretjük, sajnáljuk őket, úgy döntöttünk, visszavonjuk az ajándékozási szerződést. Kértük, adja vissza őket. Sokáig nem adta, bíróságra készültünk, most viszont meggondolta magát és kijelentette, az eltelt időre eső tartási költség térítés fejében visszaadja őket. Szeretnénk mielőbb véget vetni az állatok kálváriájának, fizetnénk, hogy mielőbb visszakerüljenek. De jogos ez? Mi kérhetünk-e tőle ellentételezésül valami használati díj-félét?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.16. 19:49

Úgy érted, a tartás megtérítése? Nyilván jogos.

kotzo # 2016.02.16. 20:09

Úgy értem, igen. Tartás címén annyit kér, amennyit nem szégyell (nem szégyenlős), kihasználja, hogy féltjük az állatokat, gyakorlatilag zsarol minket.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.16. 20:25

Ha vitatott a tartás értéke, majd szakértő megmondja.

kotzo # 2016.02.16. 20:36

Köszönöm a gyors válaszokat.
Szóval mi még nem mentünk bíróságra, szeretnénk mielőbb visszakapni a lovakat.
Fizessük ki neki, bármilyen sokat is kér, hogy megkapjuk őket és aztán menjünk bíróságra/szakértőhöz? Ha nem fizetünk, nem adja ki őket, a hosszadalmas bírósági eljárást meg a lovak nagyon megsínylik...

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.17. 06:08

Ha fizettek, és sokalljátok, akkor jogfenntartással fizessetek.