Apród csalás


fcbpetya # 2014.08.22. 23:42

hát,de...!:S

Úgy,hogy mondom 499 pozitív visszajelzése volt,facebook,tényleg Kiss László -é volt a számlaszám....

ez van,már fel is jelentettem,egyből büntetőeljárás,mivel 50 e ft felett van...

polgárjenő # 2014.08.22. 11:55

Nemár fcbpetya hogy a fenébe utalhatsz el egy ekkora összeget egy ismeretlennek?

Remélem nálad csak csúszik a dolog, és nem húztak le pénzel.

fcbpetya # 2014.08.22. 11:34

valaki nem tud okosat mondani?!

lerírom ide a bankszámlaszámát,hátha ezzel is meggátolom a további utalásokat a részére...!

Kiss László Otp
1177-3195-0026-8680

ez a tesz-vesz profilja:
http://www.teszvesz.hu/…g/rating.php?…

fcbpetya # 2014.08.22. 07:45

JAh és még kihagytam,hogy a harderapro.hu-n renilili néven van,és a teszveszen amandaa20 a felh .neve(itt 499 poziívja van)

valaki ha tud tényleg jelezzen!!!

fcbpetya # 2014.08.22. 07:41

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy valaki ismer-e egy Kiss László IND vállalat miskcolci lakost?? Tv-t vettem tőle,vagyis azt mondta,h tud áfa nélküli tvket rendelni és őis rendelt,amelyet kedden kellett volna megkapnom,de azót asem jött meg. Arra hivatkozva ,h előre kell utalni a nagykerbe én 107.000 ft-t elutaltam és aztán tatottuk is kapcsolatot,majd tegnap előtt óta semmi!

Állítólag ez a facebook-ja:

https://www.facebook.com/….horvath.399

érdekes,hogy itt meg horváth milan neve szerepel elérési útban,viszont Kiss László a neve. Amire utaltam OTP-s fiók is Kiss László volt,azt biztos,mert az adatok egyeztek!

valaki tud erről a szélhámosról valamit??! kérem jelezze,bármi is az!

köszönöm.

Agent Cooper # 2014.08.18. 08:43

Kedves csekdisz!

Sajnos ebben az esetben nagyon nehéz lehet a csalást bizonyítani, nem látom értelmét a feljelentés megtételének.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

csekdisz # 2014.08.18. 07:44

Üdv, valaki esetleg tudna segíteni a lenti kérdésemmel kapcsolatban? Köszönöm

csekdisz # 2014.08.11. 15:37

Sziasztok.

Vettem egy telefont (50e Ft), személyes átvétellel, rendes adásvételi szerződéssel (http://www.maxinfo.hu/…erzodes.html).

Mikor hazaértem vele (elég későn), derült ki, hogy a wifi nem működik, nem kapcsolható be. Értelemszerűen az utcán ezt a funkcióját kipróbálni nem tudtam.
Másnap korán jeleztem az eladónak, hogy mi a probléma, és hogy mit tudnánk vele kezdeni, mert így úgymond használhatatlan a készülék. Állítása szerint, ő a wifit sosem használta, így számára ez a probléma ismeretlen, de felajánlotta, hogy beszél a másik érdeklődővel, és ha neki így is megfelel, akkor küldjem el neki, stb. stb, de majd jelentkezik. Ha rajta múlt volna, arra a visszajelzésre a mai napig várhatnék.

A sokadik levél és hívás után elérhetetlenné vált. Bár a többi hirdetése frissült, és az üzeneteimet is elolvasta, nem reagált semmire. Gondoltam jó, lenyelem a keserű pirulát, és saját költségen megjavíttatom (10-15e Ft). A szerviz egy hétig szenvedett vele, minden lehetséges megoldást kipróbáltak, de sajnos nem tudták megjavítani, csak alaplap csere segítenie rajta (40e Ft).

Ekkor kissé "elszomorodtam", és ismét próbáltam hívni (telefonja természetesen továbbra is elérhetetlen), ezért újra üzenet, amiben is felajánlottam, hogy tegyük semmissé az adásvételt, ő a készüléket megkapja az eredeti állapotában, én pedig a kifizetett pénzt, viszont, ha ezzel a lehetőséggel nem él, akkor feljelentést fogok tenni, csalás (Btk. 373) miatt.
Csodák csodájára, erre az üzenetre már kaptam választ, miszerint is "izélhetem" a történetet, mert a szerződés 3. pontjában le van írva, hogy idézem:
"Felek rögzítik, hogy Eladó a Vevőt a mobiltelefon készülék használatáról, műszaki állapotáról részletesen tájékoztatta, aki annak üzemképességéről, rendeltetésszerű használatra alkalmas voltáról próba útján meggyőződött. Rögzítik továbbá, hogy a vétel tárgyát képező készülék jövőben előforduló hibáiért, üzembiztosságáért Eladó szavatosságot nem vállal."

Számomra a hozzáállásából, valamint a szerviz által elmondottak alapján egyértelmű, hogy nem egy új keletű hibáról van szó.

Ebben kérném a segítségeteket, hogy valóban jól gondolom -e, és van -e értelme a feljelentést megtennem?

Köszönöm

karcsi22 # 2014.08.11. 15:01

ha a számla nem is az ő nevén van, akkor is el lehet kapni simán.
eleve minden bankban és ATM-nél van kamera. szóval arcképet sem lenne nehéz szerezni róla.

Továbbra is várom azok levelét akiket ezzel a bankszámlaszámmal vertek át:
12010879 01452411 00100003

elküldöm nekik az összes általam ismert feljelentés számot.
És ha ennek az ügynek a végére jutunk egy közös polgári per ötlete is felmerült. Aki megteszi a feljelentést és nálam jelentkezik, azt ha ez megvalósul, értesíteni fogom és ha akar beléphet.

Eddigi általam ismert nevei:
Motel László, Gaál Lajos, műszakibizi, Pentavill, Hubay László, Hubay Etterem

devnikon # 2014.08.11. 12:05

http://olx.hu/…irdeto/vazf/

http://olx.hu/…ID2rwuP.html#…

Gyanúsan ő a Pentavilles ismét!
Olcsó árak, garancia vállalás, pontos leírások és mindenféle géphez árul.

polgárjenő # 2014.08.11. 09:12

És a bankszámlát is tudja használni, míg a nyomozás le nem zárul......

Te nem úgy fogalmazol mint egy tinédzser, meséld már el mi volt az a bizalomgerjesztő üzenet a részéről, hogy csak úgy egy ismeretlennek elutaltál 40.000-t?

Tamron # 2014.08.08. 21:58

OLX, Tamron f2.8 17-50mm obj.
Pentavill Bt, Raiffeisen....
40500Ft-om bánta, aug. 7-én.
Annyit megtudtam, hogy a bankszámlát itt nyitották:
Raiffeisen Bank Zrt. Arena Corner
1087 Budapest, Hungária krt. 40-44.
A számlát nyilván hamis vagy lopott személyivel nyitotta. A freemail címét nyilvános helyről, vagy lopott wifin használta. Kemény dió lesz, de el lesz kapva, és elhalmozzuk virágokkal.

armin9 # 2014.08.08. 13:43

Enis megtettem a Kovacs Karoly es Mayer Zs. ellen a feljelentest a Komloi RK.-n. Ugyiratszam kesobb lesz, mert az ugyeletes vette fol a vallomasom. Mindenki akit ezek megkarositottak tegyen feljelentest az illetekes kapitanysagon, mert uzletszeruen elkovetett buncseklemeny halmazati bunteteskent fog szerepelni. A penzunket sose fogjuk latni, viszont 1 ev helyett ul 5ot.

tomi73 # 2014.08.08. 10:44

Üdv!
Most kaptam határozatot a rendőrségtől, a KOVÁCS KÁROL, MÁYER ZSUZSANNA ügy átkerült a Gyulai Kapitányságra.
Az ottani ügyszám:
04030/696/2014 bü

Üdv, Tomi

armin9 # 2014.08.08. 08:11

Sziasztok. En is beugrottam neki, nekem 50ezrem banta.
Ma a baratnom felhivta ugyanarra a hirdetesre, es ugyan azt az smst es szamlaszamot elkuldte. Ezzel es a tobbi anyaggal szeretnek bemenni hetfon a rendorsegre es feljelentest tenni.
Kovács Károly
11773078-00205528

Akinek nyomzati szama, barmilyen nyomozati anyaga van, sms-ek, email valtasok, kerem kuldje el: armin@digitaltrip.hu email cimemre, hogy minnel tobb adattal tudjak feljelentest tenni az ugyben.

kicsi89 # 2014.08.07. 14:45

Üdv mindenkinek!

Lacek29-nek üzenem, hogy írjon rám fontos!
Engem is megrövidítettek 28 rugóval!

polgárjenő # 2014.08.07. 14:37

A baj az, hogy ahogy a fogalmazásából látom, nem egy piti bűnöző.

Értelmes, tudja mit kell leírni, ért a dolgokhoz, én majdnem egy 20 éves nagyon ritka horgászorsót vettem meg tőle, tokéletes leírás volt róla.

A fotóscikkeket amit árul, azok is precízen fogalmazva vannak meghirdetve 1/2 áron.

Nehéz lesz megfogni.

szgabor71 # 2014.08.07. 12:27

Üdv!
Ma rábukkantam újra fent van az olx-en.
Most leveleztem vele:László Hubay
FELHASZNÁLÓ:strab68
14:17 (8 perce)

címzett: saját magam
Üdvözlöm!
Van Raiffeisen számlám is, a céges.
Utalás beérkeztekor megrendelem a futárt, onnantól 48-órán belül kézbesítik Önnek.
Várom az utalását és a csomagküldéséhez szükséges adatait!

Hubay Etterem
Raiffeisen
12010879 01452411 00100003!!!!!!!
Hubay László
Mindenki vigyázzon!!!!!

devnikon # 2014.08.07. 10:32

Pentavill BT
Raiffeisen
12010879 01452411 00100003

Nikon F100 fényképezőgép és Nikon 50mm 1.4 objektív. 50.000 forintot csalt ki.

Sándor néven kaptam a válaszokat.

Tegnapi napon feljelentést tettem a debreceni rendőrkapitányságon, a nyomozással kapcsolatos összes adatot be tudom vinni a rendőrségre, kérem akit szintén átvertek ezzel a névvel vagy ezen a számlaszámon juttasson el minden információt email címeket neveket számlatulajdonos neveket hozzám, vagy tegyen feljelentést!
devnikon (kukac) gmail (pont) com

Dió8 # 2014.08.07. 06:54

Üdvözlök mindenkit,
Csaló "SZOMBATHELYI BONTÓS"
az OLX-en és a jófogás.hu-n.
István néven van az oldalakon, de ANDRÁSként mutatkozik be a telefonba (pl. MÁTÉ ANDRÁS).
Bontós (vagy annak vallja magát) és azért kéri előre utalással a pénzt, mert állítása szerint többször volt már problémája a postázás miatt.

  1. Nem küldi el a megegyezés tárgyát képező árut;
  2. Nem küldi el a postai feladásról szóló bizonylatot;
  3. Nem küldi vissza a pénzt.

Arra való hivatkozással nem tudott utánanézni, hogy nem érkezett meg a csomag, hogy nyaraláson van. Egy álhívás buktatta le, amelyről hangfelvétel készült.
A számlaszám (K&H), amire kéri az összeget SZIGETI VERONIKA ESZTER néven van. Szombathelyen az Emlékmű közelében van telke, nincsenek számozások.

i_hope # 2014.08.06. 21:52

Sziasztok! Mi a helyzet a Kovács Károly üggyel kapcsolatban? Én már másodjára voltam a rendőrségen, ott azt mondták, hogy bűnügyre fog kerülni..

xancsurkax # 2014.08.06. 17:09

PENTAVILL BT RAIFFEISEN BANK 12010879-01452411-00100003 26400FT BÁNJA
AZ OLX-EN FŰKASZÁT VÁSÁROLTAM VOLNA DE NEM JÖTT MEG
MOSTMÁR LÁTOM NEM CSAK ÉN LETTEM ÁTVERVE

cuttys # 2014.08.06. 15:03

Tisztelt Motel Lajos által megkárosítottak!

Én is megtettem a feljelentést ellene,engem orsóval vert át. Arra kérek mindenkit, hogy tegyék meg a feljelentést, mert csak így lesz valami is az ügyből. Már rengeteg embert megkárosíthatott.

Üdvözlet

takacs92marton@gmail.com # 2014.08.06. 13:46

Nekem a rendőrségen azt mondták, hogy feljelentést nem, csak bejelentést tehetek, mivel nem haladja meg az 50ezret. Sőt, közölték, hogy ne nagyon reménykedjek. Ergo integethetek a pénzemnek. Akinek ez a számlaszám ismerős, írjon nekem. Hátha összegyűlünk páran. OTP 1177333901141722 Többet sajnos nem tehetek... csak sírok a pénzem után. Egy telefonszám és egy bankszámlaszám simán lenyomozható... hihetetlen h nem tesznek semmit. Bezzeg a bicikliseket, meg aki 5-tel többel megy a kocsijával.. rögtön megbüntetik...

karcsi22 # 2014.08.06. 12:35

Tisztelt takacs92marton@gmail.com!

Minket Motel László, Gaál Lajos és még ki tudja hány neve van, károsított meg.

50e ft alatt voltunk és tudtunk feljelentést tenni, szóval ne hagyd magad.

Ahogy elnézem ennél az úrnál a végösszeg már simán veri csak a fórumról a fél millió Ft-ot, ki tuja hányan vannak még, akik nem találtak ide.

Nekem elég sok új károsult ír, próbálok nekik segíteni és össze hangolni a feljelentéseket, hogy mielőbb rács mögé kerüljön az illető.