Társasház biztosítás nélkül, csőtörés a lakásban


Biztosítási1x1 # 2013.07.29. 14:21

kb37

NEM!


biztositasi1x1.hu

kb37 # 2013.07.29. 13:02

Fali csőtörés esetén (nem lakásban, hanem közös helyiségben) kérheti-e a ház, hogy a tulajdonos biztosításából fedezzék a helyreállítást, vagy annak egy részét? Társasháznak van biztosítása, de mivel a biztosító nem fizet 100%-ot, így a ház megosztva szeretné kifizettetné a károkat, mindkét biztosító vállaljon egy részt. Megoldható ez így jogilag? Szerintem jó sok víz lefolyna a Dunán, mire megegyezne egymással a két biztosító, hogy ki mennyit fizet...
Köszönöm a választ.


KB

matthiasi # 2013.07.07. 17:34

Regina29

Az hogy csőtörés elég tág fogalom. Lehet pl. egy a falban elöregedett cső meghibásodása , de lehet egy mosógép csatlakozó meglazulása és leesése is . Mind a kettő beázást okoz, de kárt más és más állja. Fali csőtörésnél a társasház a biztosításával rendezhető a dolog, mosógép cső lazulásnál pedig a lakás használó térit, biztosítással vagy zsebből.

Csaba1986 # 2013.07.07. 16:48

Amennyiben van saját biztosításotok, akkor a felelősségbiztosítás terhére természetesen kártérítik az alattatok lakókat, ki kellene tölteni egy úgynevezett felelősség lismerő nyilatkozatot,amit a Biztosító honlapjáról letölthettek és azt kell benyújtani a kárrendezésre!

Melyik társaságnál van a biztitek?

Üdv:. tudatosbiztositas.hu

monalisa1 # 2013.07.03. 22:41

A tulajdonos meg majd tőletek követeli, jogosan.

Azonban figyelemmel kell lenni az alanti lakás festésének/tapétázásának elhasználódására, mert a bíztosító sem tériti a 10-15 éves autóba beszerelt gyári alkatrész új árát, hanem a 60-70 százalékban leamortizálódott- értékcsökkent árat térít csak meg. Tehát az alanti lakás tulajdonosa vegye meg a festéket/tapétát, ti meg elvégzitek a munkát.
Ha kell hívjaták havert segíteni.

A pasinak muszáj lett volna rendbehoznia a lakást a beázás nélkül is, mert "abban az állapotban" nemigen bérelte volna ki senki sem.

És még annyit: ha beázik egy lakás a biztosító nem az egész lakás felújítási költségét téríti meg, nem, hanem csak az átázott falat, a padlóburkolat-szakaszt.

Jó alkudozást, de figyelemmel arra is, hogy ti az egész lakás festéti- tapétázási munkáját elvégzitek neki.

És végezetül: haladéktalanul kössetek lakásbiztosítást, pl. elektromos zárlat miatt bármikor lehet tűz, ha kiég a lakás- a ház az bizony sok (tíz) milliós kár is lehet...
Havi 2-4e Ft egy lakásbiztosítási költségkiadás.

ragyasdezso # 2013.07.03. 21:14

Ha aláírja, ha nem fizetnie kell, ha nincs biztosítása.

Regina29 # 2013.07.03. 19:27

Tisztelt Szakértő!

Társasház 3. emeletén lakunk, albérleti díjat nem kell fizetnünk, csak a lakásfenntartást. Tehát hivatalosan nem vagyunk albérlők. A tulajdonosnak és a társasháznak sincs lakásbiztosítása.
Történt egy csőtörés a lakásban, a fürdőben, melynek következtében az alattunk lakókat kisebb-nagyobb mértékben eláztattunk. Biztosításuk van, így az lenne a kérdésem, hogy mi ennek az ügynek jelen esetben a menete. Minket milyen terhek érintenek, valamint adott esetben egy kárbecslés mennyire fog valós károkról szólni?! A lakásokban festési károk keletkeztek. Az alattunk lévő lakás üres, épp eladó állapotban van (eléggé lelakott, festés, és az ezer éves tapéta cseréje aktuális). Tartunk attól, hogy esetleg velünk szeretnék eladás előtt felújíttatni majd. Ez a tulajdonos egy Adatközlő nyilatkozatot juttatott el hozzánk, melyben jelentenünk kell a kárt, illetve adott esetben a biztosítás meglétét/nemlétét. A mi lakásunk tulajdonosa ezt nem akarja kitölteni, mi pedig nem tölthetjük ki. Ő attól tart, hogy mivel nincs biztosítása ezért a károsult biztosítója rajta próbálja behajtani a kárösszeget.
Válaszukat köszönöm, üdvözlettel, K. Regina