Megjelenés polgári perben


pixel # 2005.02.03. 01:10

Azthiszem többet nem is tudok elmondani.A cég egy általunk vélt tartozást szeretnének íly módon érvényesíteni.
Aminek a megdöntésére már jónéhány bizonyítékot bemutattam.
Eset ujra irok!

Banyamancs # 2005.02.02. 20:41

Nem adtál elég infót, így nem tudok válaszolni, sajnálom... Ha kéri a távolléte esetén is a tárgyalás megtartását, akkor nem értem, miért döntött a bíró úgy, hogy újabb tárgyalást tűzött ki. Megteheti, de indokolnia kell, miért döntött így. Az viszont tuti, hogy senki sem hátráltathatja a magatartásával a pert és feleslegesen nem húzhatja az időt. Ha megint nem megy el a felperes, ill. a jogi képviselője, akkor erre udvariasan felhívhatod a bíróság figyelmét.

pixel # 2005.02.02. 09:37

2 alkalommal kimentette magát a jogi képviselő és kérte a lebonyolítást.
Holnap lesz a tárgyalás.
Kérhetem még a menszüntetést mint alperes??

Banyamancs # 2005.01.22. 16:01

Mivel mentették ki magukat és mit kértek a kimentésben (vagy ez mulasztás igazolása volt)? Kérték a távollétük esetén is a tárgyalás megtartását? Te, mint alperes, kérted a per megszüntetését? Ugyanis, ha nem kérték, hogy távollét esetén is legyen tárgyalás, akkor ilyen esetben a pert csak az alperes kérésére lehet megszüntetni. Vannak kivételek. Ezért itt megint nem elég az infó... Neked nincs jogi képviselőd (ügyvéded)?

pixel # 2005.01.20. 13:37

Azthiaszem a PP-ben olvastam, hogy a felperesnek, vagy képviselőnek meg kell jelennie az első tárgyaláson.
Ezzel szemben már a harmadik tárgyalásról kimentették magukat, pontosabban a jogi képviselő.
Nemtudom, hogy esetleg vannek-e kivételek.
Legjobb tudomásom szerint a pert meg kellett vona szüntetni.