SOS


lujza # 2002.10.02. 08:49

Köszönöm mindenkinek a tanácsot és segítséget, az ügy megoldódott!( legalább is számomra véget ért)
Az OTP felvilágosított, hogy lehet?sége van a kezesnek (az édesanyának)a felel?sségét megsz?ntetni, ha másik kezest neveznek meg, vagy igazolják, hogy a férj tud fizetni. Mint az kiderült, a férjnek is már van új feleségjelöltje, de ezt persze el?ttem, amikor el?ször találkoztunk titkolta: tehát azért mind a ketten 'ludasok'
Nincs más teend?, mint fizetni, aztán válásnál jöhet a feketeleves, hogy kinek mennyi jut és jár.
Köszi mégegyszer


Üdv

emese # 2002.10.01. 19:45

Lujza, értem én, de akkor is, ha tud is valaki, jó lenne tudni, hogy az merrefelé van ez az ügy, nem mindegy, hogy Bp-en, Sopronban, v. máshol...


Emese

lujza # 2002.10.01. 11:42

Emese!
Köszi, de igazából olyan ügyvéd lett volna jó, aki már 'bevált' és tényleg nem kerül sokba.


Üdv

emese # 2002.10.01. 09:50

Lujza!
Én mondjuk nem tudok ügyvédet, de aki tud is, annak jó lenne tudnia, hogy az ország mely területére kellene...

Egyébként ugyanezen a lapon van ügyvédi adatbázis (Szaknévsor menüpont), amelyben területileg is lehet szűkíteni, fel kell hívni 1-2 (3-4-5...) ügyvédet és megkérdezni, hogy mibe kerül.


Emese

lujza # 2002.10.01. 06:23

Köszönöm a részletes tanácsodat, tolmácsolom a férjnek.
Esetleg valaki nem tud ajánlani olyan válóperes ügyvédet, aki nem kér túl sokat!


Üdv

Béres-Deák Attila # 2002.09.30. 16:13

A lakás részleteit valakinek fizetnie kell, mert különben a bank viszi az egészet. Osztatlan közös tulajdonról lévén szó a férjet nem lehet kisemmizni. A Csjt. /1952. évi IV. tv./31/C § /1/ bek. értelmében a lakást elhagyó házastárs a lakáshasználati jog ellenértékének ráeső részére jogosult. természetesen csak ha a lakás elhagyására önhibáján kívüli ok miatt kényszerült. / A zárat lecserélte a feleség, nem engedi be őt stb./ Mivel a házassági vagyon közösség megszünt , ezért kérni kell a vagyon megosztást. Ha a vagyon megosztás megtörtént feltehetőleg 50-50 %-os tulajdoni illetőség jön létre. Ezt követően lehet kérni a közös tulajdon megszüntetését a bíróságtól. A megszüntetés valószínűleg közös értékesítés és a vételár megosztással fog zárulni. A fentiek jó hosszú procedúrát jelentenek, de a férj elébb-utóbb kielégítést nyer, tehát ha fizeti a részleteket nem az ablakon dobálja ki. Ha nem fizeti elvész a lakás. Egyébként szerintem a lakás szempontjából nem a legjobb megoldás albérletbe költözni. Vissza kellene menni és, megkellene osztani a lakást. Az albérleti díj mehetne törlesztésre. A feleséggel meg kellene egyezni a közös használatba.  Azt nem javaslom, hogy olyan körülményeket kellene teremteni, hogy a feleség hagyja el a közös lakást, mert az nem helyénvaló. Természetesen jogi képviselő igénybevétele az ügy jelen szakaszában sem mellőzhető.


attika

lujza # 2002.09.30. 13:50

Emese!
Örök hála a válaszodért! Nagyon köszönöm, hogy fogalkoztál velem!
Sajnálom tényleg az embert( ráadásul 3 gyerekük van és 2 ott maradt a n?nél).
Tehát a kezes( aki mellesleg a férj édesanyja) alacsony nyugdíjjal fizessen, a feleség meg éli életét a házikóban, a férj meg még pluszban fizeti az albérlatet, ahova költözött. Tudom, hogy jogilag nem tehet mást, de rossz a helyzete!


Üdv

lujza # 2002.09.30. 13:45

Egyik párján sem állok. Ügyfelem az úr és szeretnék neki segíteni. Sajnálom, mert ? fizeti a sok pénzt a hiteltörlesztésre, de a felesége az, aki élvezi annak minden kényelmét az új barátjával. Ez egy kicsit igazságtalan, nem?
Én szerintem a férfinak sajnos be kell fizenie a pénzt, de valaki adhatna valami tanácsot!
SOS


Üdv

emese # 2002.09.30. 13:44

Szerintem Lujza a kezes lehet... v. mégsem? Nem ez a lényeg.

A lényeg, hogy a férjnek fizetnie kell, mert ő is szerződéses fél, ha nem fizet, akkor a készfizető kezesen (ha készfizető a kezes) akár a tényleges adósok értesítése nélkül is behajtható az összeg, nincs sorrendiség, az OTP dönti el, hogy ki neki a 'szimpi', hogy minél hamarabb a pénzéhez jusson.

Aztán gondolom odáig fog fajulni a dolog, hogy mégiscsak fel lesz bontva a házasság, s majd akkor kell egy vagyonmegosztást 'csinálni' (vagy a felek közös egyezségével v. külön peres eljrásban), melyben a férj bizonyíthatja, hogy a különválás (elköltözés) után ő fizette egyedül a részleteket és ezért neki majd több jár a közösből.


Emese

Béres-Deák Attila # 2002.09.30. 09:33

Szerintem a válasz attól függ, hogy a férj vagy a feleség pártján álló vagy?


attika

lujza # 2002.09.30. 06:31

Mi a teend? akkor, ha egy házaspár lakáshitelt vesz fel az OTP-nél, megkapják a pénzt, amit aztán folyamatosan törleszteniük kell. A szerz?désre a férj bankszámlaszáma kerül, mert a feleség f?állású anyaként sokkal kevesebbet kap. A házasfelek között aztán megromlik a viszony( a feleség megcsalja a férjét) és a férj ezért albérletbe költözik. Már 2 havi tartozásuk van az OTP felé. A férj kezesét és adóstársát felszólítják 2 héten belüli teljesítésre.(azért ?t, mert a férj is kapott valószín?leg felszólítást, de asszony 'lenyelte')
Kérdésem: Mit tehet a férj, ha neki kell fizetni, de nem is él már a lakásban?
A házasfelek egyébként még nem váltak el.
Van lehet?sége mentesülni a befizetési kötelezettség alól, vagy fizessen.
Minél el?bbi válaszotokat el?re is köszönöm!


Üdv