vízdíj - közös költség


drbjozsef # 2019.09.12. 05:08

(wx18, a "2624000" minden bizonnyal "26 x 24000" akart lenni, csak a fórum kiszűri a csillagokat)

Nangel # 2019.09.11. 18:50

Kedves Fórumozók!

Az alábbi problémával kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni:
Társasházban lakom
2017.04.04 én a vízművekkel vízirát szereltettem,mert vizórás lakásokban a kkg:8600ft,a vízóra nélkülinen 8600+24000ft.Sajnos adninisztrációs hiba miatt a Vízművek 2019.06 hóban küldte ki az első számlát,jelezve,hogy elnézésemet kérik.
Rendszerükben rögzitettek 2017.04 hó óta vízórás felhasználó vagyok,és erre az időszakra állitotta ki az első számlát,melyet befizettem.
Ebben az időszakban végig az emelt kkg et fizettem.
Ez 2624000 ft plusz a 8600 ft.
Az első vízszámla kifizetése után kértem a közös képviselőt,hogy mivel 201704.hó ra visszamenőleg fizettem ki a fizdíjamat legyen kedves a 26
24 000ft ot visszautalni.
De ő ezt megtagadta,ez nekem nem jár vissza.
A költségvetésbe nem fér bele.
A vízművek nem jogszerűen járt el.

Segitséget szeretnék kérni hova fordulhatnék ebben az esetben?

Köszönöm!

mentaldr. # 2015.06.23. 14:58

Sirtos!
köszönöm a választ, bízom a józan észben, hiszen már így is 2x fizettem ki a szerződés felmondásakori 200 m3(átalánnyal számolva) és újraindulása (137m3) közti 63 m3 vizet.
Egyébként a vízművek azt mondja, ezt a többletet nem ő, hanem a lakszöv. tette zsebre. És most még átalányt is fizettetnének
....

Sirtos # 2015.06.19. 21:43

Business Law!
Tapasztalatból mondom sokszor még a bírók sem tudják helyesen értelmezni a Társasházi törvényt.
Az ügyvédek közt is nagyon kevesen vannak az igazán társasházi ügyekre specializáltak.
Akkor hogy várható el, hogy egyszerű civil emberek azt értsék a törvényből, amiről az valóban szól.
Szerintem a Thtv. 90%-a logikusan felépített, jól megalkotott törvény. A maradék viszont tönkrevágja az egészet, mert nem egyértelmű és több hibás ítélet születik miatta, mint a jól értelmezhetőkben.
A közös költség fizetésének alapelveit sokkal érthetőbben kéne leírni, mert így a közös képviselők és egyes parazita tulajdonosok megkeserítik csak 1,5M társasházban élő ember mindennapjait!

Sirtos # 2015.06.19. 18:06

mentaldr.
A társasház nem az egyéni vizfogyasztást mérő vízóra után kér vízdíjat, hanem a közös vízhasználat után!
A fővízóra és a mellékvízórák közt minden évben marad egy bizonyos mennyiség, amiből például a ház közösen fogyaszt.
Mondjuk füvet locsolnak belőle, vagy kukát mosnak, netán nyáron egy frissítő aszfaltmosásra van használva....
Ezt a különbözeti vizet a tulajdonosok tulajdoni hányadaik alapján fizetik meg a közös költségben.
Akinek van mellékvízórája és azt rendezi a Vízművek felé, annak semmi más vízdíj fizetési kötelezettsége nincs, mint a közös víz tulajdoni hányadra jutó összege!!!!!!!!
Ezt, és CSAKIS EZT kérheti a ház!

Sirtos # 2015.06.19. 17:48

Közös költség hátralék esetében elzárathatja a közös képviselő az illető lakásában a hideg vizet? Nem "csurgóra" teszi, hanem totál lezárja! Így sem a konyhai csapból nem lehet vizet inni, sem a wc-t nem lehet lehúzni.
Indok: másképp nem lehet kikényszeríteni, hogy az illető 5 éve felhalmozódott másfél millió Ft hátralékát kifizesse!
Hivatkozási alap még, ha vizet akar vételezni a lakó, akkor fáradjon le a földszinten lévő szmétkuka tárolóba és vödörben vételezzen onnan vizet, vagy használja a melegvizet ivásra és wc öblítésre, mert azt nem zárja el.
A mellékvízórák fogyasztása teljesen rendezett a Vízművek felé.
Megteheti ezt a közös képviselő, vagy azért a nemfizetőnek is van némi joga még akkor is, ha közös költség hátraléka van?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.19. 09:28

Úgy néz ki, hogy igen.

mentaldr. # 2015.06.19. 06:35

Lakásszövetkezet alapszabálya kimondja, hogy ha a vízmű nem számláz a mellékmérőre,havi alapdíjat szednek, X ft/hó/fő.
Kb. másfél hónapig nem volt szerződésem a vízművel, ez idő alatt a lakás üres volt,ezt le is nyilatkoztam, fogyasztás nem volt. Vízmű számlázási szünet 6 hónapig volt, nem igazán értem miért, de ennyi idő után jöttek a vízműtől plombálni.Ekkor olvastak le óraállást,ami kevesebb volt, mint a szerződés felmondásakori (vélelmezett átalány). A mérőóra nem változott, hitelesen mér. A szerződés megszűnése 199m3 óraállásnál,addig fizetve. Új szerződéskor 137m3-ről indul. Vagyis nemhogy fogyasztás nem volt,de még túl is fizettem. Ennek 4 éve, a lakást fél éve eladtam. Most követel a lakásszövetkezet 6 havi elmaradt víz és csatorna díjat, közös klts. gyanánt, ellentmondtam, tárgyalás lesz.
Ha bizonyítom, hogy nem történt vízfogyasztás, akkor is jár nekik a pénz?