Elfogultság?


Kenderice # 2002.11.28. 20:15

Mit lehet tenni egy alperesnek, ha az elvesztett per után kiderül, hogy a felperes ügyvédje és a bírónő házastársak?

Elfogultság esete fenn áll?

Kenderice # 2002.11.28. 20:17

Mit lehet tenni egy alperesnek, ha az elvesztett per után kiderül, hogy a felperes ügyvédje és a bírónö házastársak?

Elfogultság esete fenn áll?

Béres-Deák Attila # 2002.11.29. 05:18

Tulajdonképpen a bírónő a házastársa ügyében ítélkezett / képviselő az akit képvisel./ Ez súlyos összeférhetetlenség. Remélem ez nem magyar bíróságon történt, hanem Tanganyikában


attika

Rexor # 2002.11.29. 12:22

Szerintem ez nem Tanganyikán történt, hanem virágzó jogállamunkban:) Én is hallottam már hasonló esetről. Úgytudom, hogy a másodfokú bírósághoz kell fordulni, amely, mievel ebben az esetben súlyos eljárási hiba áll fenn, új eljárásra szólítja fel az elsőfokú bíróságot (persze egy másik tanács fogaj tárgyalni az ügyet valószínüleg).

Béres-Deák Attila # 2002.11.29. 17:58

Belátom én is, hogy nem Tanganyikában történt, mert ott a törzsfőnök ismeri az összes feleségét, illetve a feleségek a törzsfőnök férjet. Tehát valószínű el tudják dönteni, hogy ki van a bírói pulpituson illetve a peres oldalon. Egyébként érdekelne, hogy mit mond ilyenkor a bíró?

  1. Nem tudtam, hogy a férjem az ügyvéd?
  2. Nem tudtam, hogy a férjem ügyvéd?
  3. Nem tudtam, hogy bíró vagyok?
  4. Nem tudtam, hogy én vagyok a bíró a perben?

Mégegy: Ügyvédet megilleti az ügyvédi munkadíj. Ügy elvesztve, ügyfél nem fizet. Ügyvéd haza, feleség pénzt kér nerc bundára.. Férj: Anyukám, ha nem így ítéltél volna, most nerc bundád volna.


attika

Kovács Jozsi # 2002.11.29. 18:17

A helyzet hasonló:valakit megerőszakoltak, az elkövetőt elkapták, bíróság ítélkezett, az ügy másodfokra került olyan bírónőhöz akit pár évvel ezelőtt szintén megerőszakoltak...
(Az ügyről sajnos többet hirtelenjében nem tudok mondani de ha érdekel valakit utánanézhetek)


bausan

Kenderice # 2002.11.29. 18:20

Igen, ez itt nálunk történt!
A Siófoki városi bíróságon. Igaz nem most, hanem 6-7 évvel ezelőtt.
Az ügyvéd Dr Filiszár Tibor.
A bírónö: (ki nem találnátok!) Dr Filiszár Tiborné.

Két Lotti # 2002.12.03. 10:45

Ezt már mintha valaki kérdezte volna.  Mindegy, szerintem Pp. alapján egyértelműen kizárt bíró járt el, amit a bírónak hivatalból kellett volna észlelnie.  Szerintem perújításnak van helye, ha az ítélet már jogerőre emelkedett.


Ügyvéd - Társasági szakjogász

Béres-Deák Attila # 2002.12.12. 16:58

Egyébként szerintetek miért tárgyal egy bíró olyan ügyet, amelyikben ennyire egyértelmű az összeférhetelenség? Törvényen kívül érzi magát? A bíróság elnöke nem észleli ezeket az esetekeT?


attika