Hazvasarlas elado jelenlete nelkul - milyen egy megfelelo meghatalmazas?


Két Lotti # 2003.03.17. 10:02

Tulajdoni lap.  Ha pedig még nem bejegyzett tulajdonos, akkor a széljegy alapját képező okiratot (adásvételi szerződés) szoktam kérni az ügyfelektől.

üdv.

Két Lotti


Ügyvéd - Társasági szakjogász

Eve # 2003.03.13. 18:44

Szeretnék segítséget kérni, használt házat szeretnénk venni egy nagyobb telken. Szerződéskötéskor milyen ház ill. telekpapíroknak kell ott lenni?


Eve

Ginger # 2003.01.23. 18:49

Koszonom szepen a tajekoztatast.

Ginger

Két Lotti # 2003.01.23. 17:15

A meghatalmazásra ugyanazon az alakszerűségek vonatkoznak, mint a szerződésre, magyarul ha nem tud Magyarországra jönni az eladó, akkor közokirati formába kell foglalni.

Ez németek esetében azt jelenti, hogy (1) elmegy egy német közjegyzőhöz, előtt aláírja a meghatalamzást és utána ezt az okiratot egy ottani bíróság felülhitelesíti vagy (2) elmegy a németországi magyar konzulátusra és ott írja alá a meghatalmazást.

Célszerű a meghatalmazást az okiratot egyébként szerkesztő ügyvéddel megiratni, egyébként gáz lehet belőle.

üdv.

Két Lotti


Ügyvéd - Társasági szakjogász

Ginger # 2003.01.23. 13:53

A tualjdonos kozeli rokona arulja a hazat, mert a tulaj nincs itthon.
A tulajnak haza kell jonnie mindenkepp a szerzodeskoteshez, vagy meghatalmazhatja az itthoniakat, hogy a neveben eljarjanak?

Ginger

lujza # 2003.01.23. 13:13

Ginger!
Tulajdonképpen kivel szeretnéd megkötni a szerz?dést, ha nem a tulajdonossal?
Az ? aláírása mindenképpen kelleni fog.


Üdv

Ginger # 2003.01.23. 11:16

Tiszteletem,

Egy kis segitsere lenne szuksegem.
Parommal vennenk egy hazat, de a tulajdonosa allitolag Nemetorszagban van.
Nem tudom mi lesz a dolog vege, itt az elobb egy topicban olvastam, hogy elado nelkul nem lehet szerzodest kotni. Meghatalmazassal sem? Vagy milyen kell legyen az a meghatalmazás?

Minden esetre megprobaljuk utolerni majd a tulajdonost, és ragaszkodni ahhoz, hogy a szerzodeskoteshez jojjon haza.

Meg semmi visszafordithatatlant nem tettunk, nem szeretnenk porul jarni, nagyon ovatosak vagyunk.
De mi van ha tenyleg Nemetorszagban van, tenyleg rendben van a tulajdoni lap? Milyen egy rendes meghatalmazas?

Koszonettel
Ginger