polgári per áthelyeztetése


rangerboy # 2017.10.26. 21:06

Kedves Ügyvédek!

Abban az égető témában lenne kérdésem, hogy hogyan tudok áthelyeztetni egy polgári pert egy másik bíróságra??

Büntető pert elutasították, majd nagy nehezen tárgyalás lett, ott felmentették, fellebbeztem és másodfok is felmentett.

Polgári per ugyanebben a témában volt. Első fok keresetemet elutasította, törvényszék hatályon kívül helyezte. Visszadobta elsőfokra. Itt újra ugyan az az ítélet lett.

Szerintem lefizetések vannak a háttérben. Mit tehetek. Másik bíróságot akarok. Nekem a fővárosi lenne elvileg illetékes. Hogyan tudom ezt megtenni??
Mit tehetek hogy gyanús, hogyha a bíró le van fizetve.
Csak azért kérdezem mert jogtalan a szerződés, és mégis én vesztem a pert, iratokat sokadjára át sem olvassa a bíró, viszontkereti kérelem mellé papírokat nem kér be a bíró, mellyel jogtalan alperesi költségkövetelést megítél neki, mindenféle papír ellenére. Ingatlan köztartozást semmilyen mértékben nem vizsgálja, nem kér be papírokat.

Kérem segítsenek ebben.

köszönettel
rangerboy

Burn Out # 2017.10.26. 21:10

talán a polgárival elmehettél volna a kúriáig. persze ha az az ítélet sem tetszett volna, akkor most mondhatnád, hogy a kúriai bírókat is lefizették.

gondolom nincs ügyvéded.

rangerboy # 2017.10.26. 21:16

kedves burn out!

ez újboli elso fokú ítélet. Biztos a fellebezés. A kúriával a 2. fok után élhetek, nem?

Burn Out # 2017.10.26. 21:17

ok, úgy értettem az írásod, hogy a megismételt I. fokú eljárás jogerős lett.

rangerboy # 2017.10.26. 21:19

nem jogerős, tegnapi ítélet.

rangerboy # 2017.10.26. 21:23

hogyan helyeztethetek át polgári pert más bíróságra, (elfogultság, lefizetés gyanúja miatt)??
Mit tehetek ha azt gyanítom a bíró lefizetés alatt ál?
Legfelsőbb bíróság? vagy hova?
rendőrségi feljelentés?
Egyáltalán hogyan deríthető ki ez ha ez a gyanúm.

Másik kérdés:
Ha egy bíró jogellenesen hozott ítéletet, az szankcionáltatható?
bíró jogellenes ítéletet hogy hozhat? Kamarából kizárattatható? mit tehetek?

köszönettel

László88 # 2017.10.28. 07:22

Jó napot kívánok.

Kérem, segítsen. Polgári perben állok a szomszédommal, mezsgye per. Ő mérette ki a telket, kérte a földhivataltól a térkép javítást, a földhivatal jóvá hagyta az 1970-es térképet, a földhivatal a szerint kimérette a telkeket. Kiderül amit krb. 1960 ban tettek le kerítést, abban van 2,6 méter a mi javunkra. De ő élt az elbirtoklással, mivel 15 éve szakadatlanul ő birtokolja, de mi 4 éve vettük meg az ingatlant. Mi igényt tartunk, rá, és földmérés után szóban megengedte hogy, a mérési pontoknak megfelelően tegyük át a kerítést. De most ő arra hivatkozik nem engedte meg ezt. A párommal 3x is megkérdeztük, ő egyedül volt. Az itt élőket beadta tanúnak, hogy régebben is ott állt az a kerítés, de más dokumentuma nincs ami az igazát adná. Lesz e perdöntő, a tanúk vallomása, ellenben a földmérő és a földhivatal állas pontja ellen?

alfateam # 2017.10.28. 08:49

De ő élt az elbirtoklással,
Nem élt vele, ha élt volna vele most nem volna vita.
"csak" birtokolta. 15 évi birtoklás alap az elbirtoklásra.
Az elbirtoklást bíróság mondja ki és ennek alapján jegyzi be a földhivatal a tulajdonjogot. Ez nem történt meg és a folyamat megszakadt a tulajdonos változásával,

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.28. 08:53

Nem hivatkozhat elbirtoklásra a jóhiszemű, visszterhes szerzővel szemben az, aki az elbirtoklással szerzett jogát a nyilvántartásba nem jegyeztette be.

Nincs ügyvéded?

László88 # 2017.10.28. 11:41

Köszönöm szépen a segítségét, nagyon kedves és segítőkész, nincs ügyvédünk sajnos még nem tudtunk fogadni.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.28. 12:11

Kéne. Teccik tudni, ez is egy szakma. Vakbelet is kivesztek otthon a konyhaasztalon? Esetleg némi internetes segítséggel?

László88 # 2017.10.28. 12:27

eddig azért nem tartottuk 100% fontosnak, mivel hivatalosan az a terület, a miénk, földhivatalba be van jegyeztetve, hivatalosan földmérő által, sajnos olyan idős szomszéd aki, a rendőrséget és a földmérőt is feljelentette már, mert nem neki volt igaza, ő olyan ember, hogy kényszert érez mindenre, eddig fél év után jött rá, hogy neki mégis kellene az a terület, amit egyébként sosem használt, nem lakik, nem gondoz, ezért mindig ha fel jelent nem akarunk egy kisebb vagyont kifizetni, hogy bebizonyítsuk az igazunkat, ami szemmel és kézzel fogható, nincs igaza, de most már ott tartunk ideje lenne nekünk is kézbe venni az ügyet. De hozzá szeretném tenni nincs szükségem a 160 m2, már volt rá példa a felét felajánlottam neki, csak hagyjon béké, de neki nem kellett, nekem a telkem 6180 m2, nem hiányzott volna a 80 m2, de már építettünk egy garázst is ami sarka az új mezsgyétől van 1,6 méterre, így ha végén oda kerül a sor hogy az övé, akkor krb. 90 cm majdnem az ő telkét érintené, az új építésű garázs. De feltehetőleg, épp az a célja hogy lebontassa, azért tart rá igényt. Sajnos ilyen emberek vannak, a kertben hozzá teszem 1 méteres a gaz, ház tető össze fog borulni idén mert a hó tuti benyomja, alapja süllyed, nem költ rá, csak van. Felmentéseket, meg a bíróságot meg feltehetően, élvezi és szereti. Ezért, nem fogadtunk eddig ügyvédet, csak tanácsot kértünk. Köszönöm megértését. További szép hétvégét. Üdv.

Jutka70 # 2018.05.10. 17:12

Tisztelt Cím.

Kérdésem, az lenne, a földhivatal, miért velem fizetteti ki, az a felperes által kért, perindítás tényének a bejegyzését, és a törlését? Elsőnek, kérték, a bejegyzését, most meg a törlését. Meg, azt szeretné, kérdezni, hányszor játszatják el az én kontómra ezt a be és ki jegyzést? :(

Jutka70 # 2018.05.10. 17:13

még annyit lenne a kérdésem, a vita a kerítés miatt van, amennyiben, fel szedném a kerítést, és nem lenne ott semmi, megszűnne a polgári per?

ObudaFan # 2018.05.16. 04:40

Azért, mert te vagy az érdekelt abban, hogy töröljék. Esetleg magában a perben perköltségként, vagy ha erre a bíróság valamiért nem hajlandó, külön fizetési meghagyással megpróbálhatod rajta behajtani.

Jutka70 # 2018.05.20. 12:25

azt szeretném kérdezni.

Tulajdon jog megállapítás a per tárgya. Jelenleg a felperesek Telekalakítási eljárást indítottak a földhivatalban. A jelen per, a kerítés miatt van. De a kerítés, ott van, ahol az ő földmérőjük kimérte, de előzőleg, kérték a a térkép javítást, mikor rájöttek, a régi kerítés, nem ott van ahol annak lennie kell. Magyarul, ránk, volt téve, 2,6 métert, az ő engedélyükkel, földhivatali végzéssel, és földmérő által kitűzött helyre került a kerítés. Most, a felperesek, rájöttek, mégis szeretnék, azt a területet. Így indítottak, egy polgári pert. A telekalakítási eljárást, ebben az esetben, megkapják a földhivataltól, az engedélyt?

ObudaFan # 2018.05.20. 16:01

Most akkor telekalakítást indítottak vagy a térkép kiigazítását? Mert a kettő nem ugyanaz. A telekalakításhoz pedig minden érintett hozzájárulása szükséges.

Jutka70 # 2018.05.20. 17:27

köszönöm a gyors választ. Most, a jelen perben, telekalakítást indítottak, azelőtt, per nélkül, térkép javítást. Maga szerint, meg kapják az engedélyt?

ObudaFan # 2018.05.21. 17:16

A térképet azt lehet záradékoltatni, de a konkrét telekalakításhoz, ahogy írtam, minden érintett hozzájárulása szükséges. A térkép kiigazítása pedig nem alkalmas az ilyen viták rendezésére.

-petya- # 2019.01.08. 15:24

Üdv mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy peráthelyezési kérelemre van-e valamilyen formanyomtatvány? Tartási pert indítottak ellenem és mivel a lakóhelyemről a szülőnek nem volt tudomása - nem véletlenül - a lakóhelye szerinti járásbíróságnál indította el a keresetét. Mivel én vagyok az alperes, tudtommal az én lakóhelyem szerinti bíróság az illetékes. A keresetben az "egyéb" résznél jeleztem is a kérésemet, de az idézést ugyanúgy a vidéki járásbíróságra kaptam. Áthelyezik ebben az esetben is, ha kérem, vagy ne erőlködjek mert felesleges?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.01.08. 16:04

A gyerek lakóhelye szerinti bíróság is illetékes.

-petya- # 2019.01.08. 16:12

Akkor lehet félre érthető voltam, szülőtartási perről van szó, de ez esetben én, az alperes lennék a gyerek.:D
Szóval nem gyerektartási per.
Ilyen esetben mi a helyzet?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.01.08. 20:43

A tartásra jogosult lakóhelye szerinti bíróság is illetékes.

ObudaFan # 2019.01.09. 13:51

Több illetékes bíróság esetén a felperes választ, tehát nincs esély.

-petya- # 2019.01.09. 16:15

Rendben, köszönöm.