Kölcsönszerzödés


figó # 2005.06.22. 17:12

Sziasztok.Svejknek válaszolva:a kölcsönszerzödésben foglalt tartozást igazán egy "egyszemélyes kft" kapta.A jelzálogjogot pedig édesanyja biztositotta a névleg a nevén szereplö ingatlanon,a valóságban az ingatlan a kft-s emberke tulajdonát képezte.Nagyon sajnálom az új tulajdonost, hogy egy ilyen ember miatt fizetheti ki a pénzt esetleg,de úgy látom, hogy mivel ő a házat az édesanyától vette meg, mint eladótól gondolom ezt a pénzt is tőle is követelheti majd.Igy neki van esélye hogy lássa a pénzt.Mivel nekünk "csak" a kft tartozik igy a behajtásunk ,mivel semmie nincs gyakorlatilag reménytelen..Nekünk sajnos az édesanya nem hajlandó fizetni a fia helyett /meg tudom érteni..elég sok mindent kifizetett már helyette/.Azt, hogy a kft-vel mi lett,nem tudom.Szerintem csődbe ment.Nem hittem, hogy vannak ilyen emberek, hogy a barátjukkal /aki jelzálogot vesz az ingatlanára csak hogy őt mentse attól hogy sikkasztás miatt börtönben végezze/ igy ki tudnak babrálni..Lehet, hogy rosszul látom a dolgokat.Mentségemre: én nem értek a joghoz,ha valami sántit remélem a többiek kiigazitanak.

bandika # 2005.06.22. 08:01

A követelésről igazából nem nagyon esett szó eddig. Mi van az adós céggel? Ellenük is kéne lépéseket tenni nem? Azért megnyugtató, hogy legalább a jelzálogjogod megvan.


bandika

figó # 2005.06.17. 11:41

Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat.Elnézést, hogy eddig nem irtam. A fejlemény az, hogy bizony az új tulajdonos a jelzáloggal vette meg az ingatlant...Ma végre eljutottam a földhivatalba /úgy hogy be is jussak../kértem egy szemlét és azon szerepel a 400 000 ft-os jelzálog.A kérdésem az: mit csináljak a továbbiakban, hogy minél elöbb pénzhez jussunk?

Aballister # 2005.06.09. 08:10

Épp ezért írtam, hogy a bejegyzés meglététől függ a dolog.

(figó még nem írta meg, hogy megtörtént e a bejegyzés és ezáltal tehermentes volt e az a szerzés vagy sem...)

:)


Ab.
:->

derill # 2005.06.08. 20:17

Hát nem egészen. Ugyanis aki megvette, az tehermentes ingatlant vett meg, tehát arra már nem jegyezhetik be.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Aballister # 2005.06.08. 12:53

...elnézést az elírásért:
..."címzett bejegyzési engedélyt"...


Ab.
:->

Aballister # 2005.06.08. 12:52

Természtes, hogy a jelzálog földhivatali bejegyzésének meglététől függ a dolog.

Tulajdonképpen már a szerződéskötéskor a Földhivi felé címzettbejegyzési engedélyt kellett volna íratni a kötelezettekkel.

Ha azonban ez elmaradt, még mindíg nyitva áll, hogy a szerződés érvényben van... ergo a bejegyzést követelni lehet. Innentől az engedményezés sem tűnik olyan reménytelennek.

:)


Ab.
:->

derill # 2005.06.06. 14:01

Nem biztos, hogy egyszerübb, mert ki az aki behajthatatlan követelést vesz meg? Ha ugyanis nem volt bejegyezve, és az ingatlant már eladták, és az adósnak nincs más vagyontárgya, akkor ugyebár eléggé behajthatatlan szaga van.

Egyébként szerintem a földhivatali nyilvántartásba nem lett bejegyezve, mondjuk esetleg azért, mert be sem nyujtották a kölcsönszerződést bejegyzésre.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Aballister # 2005.06.06. 12:41

figó:

  1. Mindenképp kell bírósági eljárás a végrehajtás előtt. (Végrehajtásnak jogerős bír. határozattal van helye.) Főleg a Te esetedben, mivelhogy az adós nem fizet, azaz szerződést is szeg. Mivel a követelésedet bizonyítanod sem kell (teljes biz. erejű magánokiratod van), a tárgyalás nem lenne túl nehéz.
  2. Engedményezni csak követelést lehet, nem adósságot (na jó, ez csak kötözködés :))) ...)
  3. Ki az az ember, aki jelzáloggal terhelt ingatlant vesz meg?
  4. A követelésed átruházása tényleg egyszerűbb megoldás, mint a végrehajtás.

Ab.
:->

Sasfioka # 2005.06.06. 08:57

Az adósság engedményezés útján átadható. Az engedményezéshez a kötelezett félnek hozzájárulni nem kell, de tájékoztatni kell arról, hogy az engedményezés létrejött és az engedményezés időpontjától joghatályosan csak az engedményezett felé teljesíthet.

Az engedményezett lehet magánszemély és cég is, nem kell adósságkezelőnek lennie.

SF

figó # 2005.06.05. 20:18

Bocs az elirásért,tehát helyesen :a szerzödésben ez áll....

figó # 2005.06.05. 20:15

Köszönöm az eddigi válaszokat. A szerződésbhivatalbaen ez áll: "XY zálogkötelezett a jelen szerződés aláirásával kifejezett és visszavonhatatlan hozzájárulását adja ahhoz, hogy a jelzálog jogosult javára xxx ingatlan egésze vonatkozásában 400 000 ft tőke és késedelmi kamatai erejéig jelzálog kerüljön bejegyzésre kölcsönszerződés jogcimén, zálogkötelezett és jelzálogjog jogosultja a jelzálogjog ilyen tartalmú földhivatali bejegyzését a jelen szerződés aláirásával is kifejezetten közösen kérik." Azt sajnos még nem tudom be volt-e ténylegesen jegyezve /holnap megyek a földhivatalba/.Egy jelzálogos ingatlan tényleg ilyen simán eladható?Ha el tudom adni az adóságot esetleg ezt megtehetem egy másik magánembernek vagy csak behajtócégnek lehet?Birósági eljárásra nincs szükség ahhoz, hogy az adóságot bizonyitsam,elég ez a papir?Hogy müködik ez a dolog?

derill # 2005.06.05. 12:34

Természetesen eladhatod az adósságot, csak ha nincs bejegyezve a jelzálog, nem lesz aki megveszi, másrészt nézd meg a szerződést, hogy mik szerepelnek benne, szerepel-e pl., hogy nem adhatja el (tehát elidegenitési tilalom), vagy a párod hozzájárulása kell az eladáshoz, amennyiben ugyanis igen, akkor megállhat a büntetőjogi felelőssége is az eladónak. Tehát teljes mértékben attól függ, hogy mi van a szerződésben, és mi van a földhivatalban. Amennyiben nem szerepelt semmi a tulajdoni lapon, a jóhiszemü vevőtől semmit sem követelhettek, akkor sem, ha a szerződésben szerepelt. Esetleg ez utóbbi esetben vizsgálható a földhivatal felelőssége, ha pl. elfelejtette bejegyezni a jelzálogjogot, ill. az elidegenitési és esetleg terhelési tilalmat.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Zoltán György # 2005.06.04. 22:32

A jelzálogot bejegyeztettétek az ingatlanára?

Ha igen, és valaki így megvásárolta, akkor Õ a kötelezett!!!

Mindenképp kérjétek a végrehajtást, az ingatlanra!

figó # 2005.06.04. 20:44

Sziasztok.Az alábbiakban szeretnék segitséget kérni: 2002-ben a párom kötött egy jelzálogjogot alapitó és kölcsönszerzödést.A szerzödést 3 fél kötötte, a párom mint hitelezö és a jelzálog jogosultja, XY mint tulajdonos zálogkötelezett és egy kft képviseletében eljáró XZ ügyvezetö, mint adós.A párom 400000 ft kamatmentes kölcsönt adott az adósnak 2003 júl.ig,amire a zálogkötelezett jelzálogjogot adott bejegyzési joggal az ingatlanára.Az adós persze azóta sem fizetett egy fillért sem,a jelzálogkötelezett eladta az ingatlant/a párom lemondó nyilatkozata, beleegyezése nélkül/.Közben még kapott tölünk egyéb kölcsönöket,papirok nélkül, amit többé-kevésbé visszakaptunk./Ez közben volt,ekkor még biztunk benne../A szerzödés hivatalos, ügyvédi, stb.A kérdésem az, hogy kell-e birosági eljárás az adósság elismertetéséhez,vagy elég ez a papir?Eladható-e az adósság egy "kivülálló"-nak, behajtócégnek pl.?Mi van ilyenkor ha eladták az ingatlant?Esetleg kifizettethetem avval aki igy ,jelzáloggal megvette?Arra hogy nekünk fizessen esély sincs, szóba sem áll velünk az adós...Lefoglalható értékei nincsenek...HELP...