S.O.S.! Lakáshitel felvétele-BAR r.-i nyilvántarás mellett - Feketelistán való szereplés=lakáshitel felvétele lehetetlen?


Lili01 # 2003.07.24. 14:40

Kedves Vanessa!

Kérd el a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelet által kiállított működödési engedélyét a pénzügyi vállakozásnak, mielőtt kapcsolatba lépnél vele, így biztonságban leszel. Ha nem mutatják meg még mindíg felhívhatod a PSZÁF-ot, bár akkor már ne állj velük szóba.

Üdvözlettel:

Lili

Vanessa írta - 2003.07.24 1:37
Kedves Lili

Köszönöm segítségedet. Gondolkodtam én is ilyen jellegű hitelintézetekben, olvasom is a hírdetésekben őket. Csak nem tudom, vajon ugyanolyan megbízhatóak-e mint egy állami bank. Félek attól, nehogy valamilyen becsapás áldozata legyek. Mindenesetre sok választásom nincsen, így 'belevágok', s talán sikerül.
Mégegyszer köszönetem, és hálám.


Lili

Vanessa # 2003.07.23. 23:37

Kedves Lili

Köszönöm segítségedet. Gondolkodtam én is ilyen jellegű hitelintézetekben, olvasom is a hírdetésekben őket. Csak nem tudom, vajon ugyanolyan megbízhatóak-e mint egy állami bank. Félek attól, nehogy valamilyen becsapás áldozata legyek. Mindenesetre sok választásom nincsen, így 'belevágok', s talán sikerül.
Mégegyszer köszönetem, és hálám.


Ez it Vanessa aláírása

Lili01 # 2003.07.21. 12:44

Kedves Vanessa!

A kérdése nem jogi kérdés, hiszen ha BAR listás azaz a Bankközi Adós-információs Rendszerbe felvételt nyert abba benne lesz egy ideig és addig bank nem nagyon ad Önnek hitelelt. Próbálkozzon pénzügyi vállalkozásoktól vagy takarékszövetkezetektől kölcsönt felvenni azok belső szabályzata nem olyan 'szigorú', mint a bankoké. A különböző hirdetési újságokban szokták magukat ezek a PSZÁÛF által bejegyzett és nyilvántartott vállalkozások hirdetni magukat, mint pl. hitelkiváltás stb. címszó alatt.

Üdvözlettel:

Lili

Vanessa írta - 2003.07.21 1:06
Nagy gondban vagyok, kérem aki tud segítsen!
Elvált, két gyerekét egyedül nevelő nő vagyok állandó jövedelemmel rendelkezem. Évek óta albérletben élünk. Anyagi helyzetem mostanra alakult úgy, hogy lakáshitel felvételéhez rendelkezem a szükséges önerővel. Még a szoc.pol kedvezményt is igénybe vehetem. Nagyobbik gyermekem most lesz 4. o. tanuló szakközépiskolában. Így 2004. júniusig tudom csak a 2 gyerek után igénybe venni a kedveznényt.
10 évi takarékoskodás révén most végre eljutottam odáig, hogy saját otthont teremthessek magunknak.
Megdöbbenve , minden reményt elveszítve kérek itt most segítséget.
Sajnos volt egy személyi hitelem, amit késedelmesen ugyan, de  visszafizettem a hitelt nyújtó banknak. Lakáshitel iránti igényemet benyújtottam, s döbbenetemre elutasítottak.  Kiderült szerepelek a BAR rendszerben.
Újabb 5 évig kell így még albérletben élnünk? Így a gyermekek utáni kedvezménytől is elesek addigra, mire ebből a rendszerből törölnek. Kérem aki bármilyen tanáccsal tud, segítsen! Szeretnék 10 kemény év után végre egy saját otthont. S.O.S.!!!!


Lili

Vanessa # 2003.07.20. 23:06

Nagy gondban vagyok, kérem aki tud segítsen!
Elvált, két gyerekét egyedül nevelő nő vagyok állandó jövedelemmel rendelkezem. Évek óta albérletben élünk. Anyagi helyzetem mostanra alakult úgy, hogy lakáshitel felvételéhez rendelkezem a szükséges önerővel. Még a szoc.pol kedvezményt is igénybe vehetem. Nagyobbik gyermekem most lesz 4. o. tanuló szakközépiskolában. Így 2004. júniusig tudom csak a 2 gyerek után igénybe venni a kedveznényt.
10 évi takarékoskodás révén most végre eljutottam odáig, hogy saját otthont teremthessek magunknak.
Megdöbbenve , minden reményt elveszítve kérek itt most segítséget.
Sajnos volt egy személyi hitelem, amit késedelmesen ugyan, de  visszafizettem a hitelt nyújtó banknak. Lakáshitel iránti igényemet benyújtottam, s döbbenetemre elutasítottak.  Kiderült szerepelek a BAR rendszerben.
Újabb 5 évig kell így még albérletben élnünk? Így a gyermekek utáni kedvezménytől is elesek addigra, mire ebből a rendszerből törölnek. Kérem aki bármilyen tanáccsal tud, segítsen! Szeretnék 10 kemény év után végre egy saját otthont. S.O.S.!!!!


Ez it Vanessa aláírása