Egyéni vállalkozás - mi lehet a neve? - Lehet az egyeni vallalkozas "X.Y vallakozo" helyett mas nevv


Nagy Péter # 2003.07.10. 14:22

Mivel en ebben a cipoben jarok itt a pontos lepessor:

  • kitalani a ceg nevet
  • ha kell leforditatni annyi nyelvre amire akarjuk
  • a vallakozoi igazolvanyban szereplo tevekenysegre alapu
  1. elmegyunk ugyvedhez, visszuk igazolvany, nev, egyeb adatok ha szuksegesnek talaljuk (alaptoke, nyito merleg)
  2. itt elkeszitik az alapito okratot, majd kinyomtatjak a cegbirosagi bejegyzesi kerelmet
  3. kozjegyzo a papirokkal alairasi cimpeldany csinaltatas
  4. befizetni a befizetni valokat (illetek, kozzeteteli dij)
  5. mindennel elbalagni a cegbirosagra es beadni 3 peldanyban 2 ott marad amibol 1 visszakuldenek alairva vegzessel 1 atvetel igazolasara szolgal
  6. evente beadni a merleget vagy ado bevallas ceges reszet. (koltseg)

Elonyok es hatranyok egyeni cegre:

  • egyeni ceg megszunese maceras
  • hasznalhato cegnev
  • jobb elbiralas hiteleknel 10%
  • mindig bekell adni a merleget
  • szekhely valtozas bejegyzesi koteleztseg
  • barmikor atalakulhat RT. KFT-ve igy olcsobb

Nagy P.

Koi Gyula # 2003.05.14. 11:26

Ha jól emlékszem, egy közigazgatási bírósági döntés szerint a 'kamara' elnevezést csak akkor lehet használni, ha az illeto entitás tényleg kamara. Ellenben az idegen nevu elnevezések: chamber, chambre stb. használhatóak. (Majd kikeresem az ügyet a Közigazgatási perek c. csodakönyvbol).


legislator

Lili01 # 2003.05.05. 14:13

Kedves Nokiagame!

Az egyéni céget a cégbíróság nem jegyzi be, mint egy Bt-t, Kft-t stb., csak nyilvántartásba veszi, pont amiatt, mivel a kisvállalkozókra - részben - egyéb adózási szabályok vonatkoznak, mint a vállalkozásokra.
Tehát az egyéni cég bejelentésével csak a 'szabad névválasztás ' hivatalos lehetősége nyílik meg, de a kisvállalkozó ezzel nem alapít a gazdasági társaságokról szóló törvény szerint gazdasági társaságot.

Üdvözlettel:

Lili

Nokiagame írta - 2003.04.28 17:11
Kedves Lili!
Koszonom valaszat, de lenne megegy kerdesem, elore is koszonom ,ha valaszol ra.
Van barmi adozas beli kulonbseg egyeni vallalkozo es egyeni ceg kozott?
Egyeni ceg alapitasa ugyanugy tortenik, mint Bt alapitasa?

Nokiagame


Lili

Két Lotti # 2003.04.30. 08:41

Kedves Nokiagame,

Én erről már írtam egyszer hosszabban egy kérdésre válaszolva.  Meg tudod találni valahol lentebb a topic-ok között.


Ügyvéd - Társasági szakjogász

Nokiagame (törölt felhasználó) # 2003.04.28. 15:11

Kedves Lili!
Koszonom valaszat, de lenne megegy kerdesem, elore is koszonom ,ha valaszol ra.
Van barmi adozas beli kulonbseg egyeni vallalkozo es egyeni ceg kozott?
Egyeni ceg alapitasa ugyanugy tortenik, mint Bt alapitasa?

Nokiagame

Lili01 # 2003.04.28. 11:21

Kedves Nokiagame!

Nem elég, mert az APEH csak okiratok alapján vesz cégnevet stb. nyilvántartásba, illetve ez a bejelentés nem lesz elegendő arra, hogy bélyegzőn, cégtáblán ezt a fantázianevet hivatalosan feltüntesse, ezért a cégbírósági bejelentés a hivatalos útja ennek.

Üdvözlettel:

Lili

Nokiagame írta - 2003.04.24 15:33
Kedves Lili!
Köszön a válaszát, azonban lenne mégegy kérdésem:
Mikor az Apeh-hez bejelentkezik az ember, akkor ott az adatlapon van egy olyan kitöltendő rész, hogy <b>'a vállalkozás neve (fantázianév, ha van)</b>
Most ha én ide beírom, hogy 'xy válalkozás' akkor az nem elég?

Várom válaszát!

Előre is köszönettel!


Lili

Nokiagame (törölt felhasználó) # 2003.04.24. 13:33

Kedves Lili!
Köszön a válaszát, azonban lenne mégegy kérdésem:
Mikor az Apeh-hez bejelentkezik az ember, akkor ott az adatlapon van egy olyan kitöltendő rész, hogy <b>'a vállalkozás neve (fantázianév, ha van)</b>
Most ha én ide beírom, hogy 'xy válalkozás' akkor az nem elég?

Várom válaszát!

Előre is köszönettel!

Lili01 # 2003.04.24. 12:29

Kedves Nokiagame!

Az egyéni vállalkozó egyéni cégként az 1997. évi CXLV. törvény alapján bármilyen fantázianévvel regisztráltathatja magát a cégbíróságon.
Ehhez egy egyéni cég Alapító Okiratot kell becsatolni a fanzácianévvel és egyéb szükséges adattal.

Üdvözlettel:

Lili

Nokiagame írta - 2003.04.22 5:14
Sziasztok!

A kovetkezo lenne a kerdesem:
Egyeni vallakozo szeretnek lenni, szolgaltatassal akarok foglalkozni,a lenyeg az hogy nem lesz uzletem, amolyan hazhozjaros szerviz lesz a dolog. A vallakozoi igazolvanyon ugye a nevem van, de en szeretnek valami fantazia nevet adni a vallalkozasnak (pl 'napsugar zongora szerviz)
A kerdesem: Tehetem ezt hivatalosan, úgy hogy a pecsetemre is ez kerulhessen?Ismetlem, nem az uzletemet akarom elnevezni (pl kiskurta kocsma), mert az nincs, maganak a vallalkozasnak akarok fantazianevet adni.
Ha lehet neki ilyen neve, akkor arra milyen megkotesek vonatkoznak?

Kerem, ha valaki tud, valaszoljon

Elore is koszonom!


Lili

Nokiagame (törölt felhasználó) # 2003.04.22. 03:14

Sziasztok!

A kovetkezo lenne a kerdesem:
Egyeni vallakozo szeretnek lenni, szolgaltatassal akarok foglalkozni,a lenyeg az hogy nem lesz uzletem, amolyan hazhozjaros szerviz lesz a dolog. A vallakozoi igazolvanyon ugye a nevem van, de en szeretnek valami fantazia nevet adni a vallalkozasnak (pl 'napsugar zongora szerviz)
A kerdesem: Tehetem ezt hivatalosan, úgy hogy a pecsetemre is ez kerulhessen?Ismetlem, nem az uzletemet akarom elnevezni (pl kiskurta kocsma), mert az nincs, maganak a vallalkozasnak akarok fantazianevet adni.
Ha lehet neki ilyen neve, akkor arra milyen megkotesek vonatkoznak?

Kerem, ha valaki tud, valaszoljon

Elore is koszonom!