albérleti szerződés felmondása SOS!!


Kovács_Béla_Sándor # 2006.01.31. 18:57

Más a kettő esetköre. A rendes felmondást nem kell indokolni, ezért - ha egyébként a szerződés ki nem zárta a lehetőségét -lényegében az egyik fél akaratán múlik. A rendkívüli felmondásra viszont csak magában a szerződésben vagy jogszabályban meghatározott esetekben van lehetőség. Esetedben hivatkozási alap lehetne, ha a „bérbeadó nem biztosította volna, hogy a lakás a bérlet egész tartama alatt szerződésszerű használatra alkalmas, és egyébként is megfelel a szerződés előírásainak. ” [Ptk. 424. § (2)] Mivel erről szó sincs, csak a rendes, tehát a kikötött 30 napos felmondási idővel járó felmondásra volt módod.

sagne # 2006.01.31. 18:10

lehet, hogy hülye kérdés, de mi a különbség a rendkívüli és a rendes felmondás között?

ObudaFan # 2006.01.31. 18:04

Egyébként ha randkívüli felmondás lett volna, akkor nem kellene, de ez rendes felmondás volt.

ObudaFan # 2006.01.31. 18:03

Mivel a felmondási idő nem 15 nap, hanem egy hónap, igen. (És még rosszul sem jártál, mert hó végéig kérhetné, ha nem lenne ez a kikötés a szerződésben.)

sagne # 2006.01.31. 17:57

Kedves ObudaFan!

Tehát ha jól értem a válaszodat, hiába telt le a 15 nap arendkívüli (igaz szóbeli) felmondástól nekem kötelességem teljesíteni a februári hónap közepéig a lakbér felét, illetve a rezsit?

sagne # 2006.01.31. 17:57

Kedves ObudaFan!

Tehát ha jól értem a válaszodat, hiába telt le a 15 nap arendkívüli (igaz szóbeli) felmondástól nekem kötelességem teljesíteni a februári hónap közepéig a lakbér felét, illetve a rezsit?

sagne # 2006.01.31. 17:57

Kedves ObudaFan!

Tehát ha jól értem a válaszodat, hiába telt le a 15 nap arendkívüli (igaz szóbeli) felmondástól nekem kötelességem teljesíteni a februári hónap közepéig a lakbér felét, illetve a rezsit?

ObudaFan # 2006.01.31. 17:45

Az, hogy a nagynéni helyett írt valamit alá, nem szép dolog, de csak akkor lesz magánokirat-hamisítás, ha az okiratot valahol fel is használja. Ráadásul ennek semmi köze ahhoz, hogy 30 napos felmondási idői kötöttetek ki, és ezt nem akarod megfizetni, amire viszont semmi alapod nincs. Az óvadékból le fogja ezt vonni, és csak a maradékot adja vissza - azt is csak akkor, ha nincs hiba a lakásban, és igaza lesz.

sagne # 2006.01.31. 17:38

Azzal a kérdéssel fordulok ide, hogy határozatlan idejű megállapodásom volt (nem szerződés) albérletre. A felmondási idő egy hónap, mi január második hetének a végén telefonon bejelentettük, hogy szeretnénk elköltözni. Tehát felmondtuk az albérletet és el is költöztünk onnan. Február 1-jén át is adnánk a kulcsokat (természetesen az addigi számlákat kifizetnénk - januári), amennyiben a tulaj felfáradna Szegedröl. A kéthavi kaukciót visszakapom, rendbehoztam a lakást, de a lakbért, illetve a rezsit ki kell fizetnem február 15.-ig. Ez mennyire törvényes? Arról nem is beszélve, hogy nem ő a tulajdonos, hanem a nagynéni, aki elmegyógyintézetben van, és a megállapodáson a nagynéni aláírását hamisította... A kérdésem lényege, hogy nem szeretném kifizetni a februári hónapot, mivel már január 27-étől nem lakom a lakásban. Válaszoljanak kérném SOS. Köszönettel Simon Ágnes