bolti lopás? mit tehetek?


laeyer # 2010.01.20. 14:56

A fizetésedből fogják megpróbálni behajtani! Ekkor megtudják a főnökeid is, ezért nem ajánlom.

Baj van # 2010.01.20. 16:04

Hy
1 kérdésem lenne.
15 éves fiú vagyok és rajta kaptak 1000ft értékű lopáson.Ez volt életem első és utolsó lopása is.Jegyzőkönyvet hívtak és aláiratták velem az elismerő papírt is.Ezután 1 rendőr is kijött a helyszinre,de ő csak azt ellenőrizte, hogy a rendes nevemet montam meg a bisztonsági őrnek.Természetesen nem hazudtam.
az lenne a kérdésem ,hogy ennek mi lesz a következménye?
(pénzbirság,)
és az iskolával közlik ezt? kirughatnak ezért az iskolából?

Rexor # 2010.01.20. 16:23

Annyira nincs nagy baj. Valószinűleg kapsz egy figyelmeztetést a rendőrségtől, és egy erőteljesebbet a szüleidtől...Iskolád nem fogja megtudni, nem fognak emiatt kirúgni.

Baj van # 2010.01.20. 16:28

Megkönnyebbültem
köszi a választ.:D
de akk nem is lesz pénzbírság "csak" 1 figyelmesztetés ?

Laci87 # 2010.01.21. 21:17

Jó estét.

Kérdésem lenne.
Megbüntettek a hivatal által.
Mennyi idö alatt évül el a büntetés ha nem fizetem be?
Az igaz hogy elzárással fogják le a tartozást?

üdv laci

kékrózsa # 2010.01.22. 18:59

Tisztelt Jogász Ur/Hölgy!

Be ismerem volt egy bolti lopásom mindössze 900 forint érték,amit nagyon megbántam de az már nem tesz semmit.A terméket a későbbiekben,jegyzőkönyv irás után kifizettem.Most kaptam a jegyzőtöl egy határozatot,illetve figyelmeztetést.
Ezt irták:

Határozatommal szemben a közléstől számitott 8 napon belül a hatóságom székhelye szerint illetékes helyi bírósághoz cimzett,hatóságomnál benyújtott,halasztó hatályú kifogásnak van helye.A kifogás illetékmentes,melyet az eljárás alá vont személy,törvényes képviselője,vagy védője,valamint a sértett nyujthat be.A kifogásban elő kell terjeszteni annak okát és célját,illetve uj tényre és uj bizonyitékra is lehet hivatkozni.
Tájékoztatom hogy ha a szabálysértési hatosag a kifogásnak nem ad helyt,az iratokat a tovabbi eljárás lefolytatása céljábol a városi birosághoz teszi át.
A kifogás a biroi határozat meghozataláig visszavonhato.
A mennyiben a jogosult kifogást nem nyujt be,vagy azt visszavonja,a határozat közlésétöl számitott 8dik napon,illetöleg a visszavonasnak a szabálysértési hatósághoz érkezése napjan a határozat jogerőssé válik.
Ezzel kapcsolatban azt akarom kérdezni,nekem most mit kell tennem?Nem értem a lényegét.Most ezt biroságra viszik ezt az ügyet?A terméket kifizettem,el ismertem.Mire számithatok?A hivatalba meg be is kell mennem el beszélgetésre?Mi lesz ez után?Többet soha nem teszek ilyet,nyomorult 900 forintért:((((( Segitsetek

végrehajtó1 # 2010.01.22. 19:06

Ha egyett értesz vele akkor semmit.Majd jogerős lesz aztán ad acta.

Ha nem értesz vele egyett akkor kifogást adhatsz be.Melynek ha nem ad helyt akkor a bíróságra kerül és a bíróság dönti el a jogvitát.

Mi nem érthető??:)

monalisa1 # 2010.01.22. 19:06

Azt gépeld be ami a Határozat első részébe van, az a lényeg! (A többi attól függően az esetleges továbbiakra vonatkozóan hogy mi a rendelkezés, DE mintha a "figyelmeztetés" szót leírtad volna.)

Mert ha csak figyelmeztetésben részesültél akkor gyakorlatilag megúsztad a "szarkulást".

kékrózsa # 2010.01.22. 19:16

határozatot kaptam,és a nevemmel,cimemmel,szül.hely ilyesmi,tulajdon elleni szabálysértés elkövetése miatt a szabálysértésekröl szolo 1999.évi LXIX törvény 13 §(2) bekezdés (d) pontja alapján,Figyelmeztetem
Akkor várnom kell most a végső határozatra?Hogyan döntenek?

monalisa1 # 2010.01.22. 19:25

Amennyiben elfogadod a figyelmeztetést -szerintem nagyon is-, akkor nem kell tenned semmit - ahogy azt lentebb végrehajtó1 már leírta. (Az ügyed magától jogerőre emelkedik, onnan pedig ad-acta megy az iratárba, és ennyi.)

Malacod van, más nemigen ussza meg pénzbüntetés nélkül.

kékrózsa # 2010.01.22. 19:49

KÖSZÖNÖM VÁLASZAITOK!! Meg nyugodtam hogy nem lesz ebböl birosági ugy.Már csak a szégyent kell tul éljem ha ez kiderül,ha az ügyész el mondta valakinek,remélem nem.Ez volt az első és az utolso,hogy el tulajdonitottam valamit.ebböl a szégyen a legrosszabb.

Atezz # 2010.01.22. 21:06

Sziasztok!Egy olyan problémám van, hogy tegnap bolti lopáson kaptak aminek az értéke 3080FT.Ez volt életem első és utolsó lopása is.A Jegyzőkönyvet megírták és aláíratták velem.Kérdésem, hogy kb mekkora összegű bírságra számíthatok,ezért behívhatnak e a rendőrségre,vagy elbeszélésre esetleg az önkormányzathoz, és hogy fel vagyok e jelentve, vagy ez csak a jegyzőhöz kerül?!Előre is köszönöm.:(

ObudaFan # 2010.01.23. 09:12

A jegyzőhöz, de ő tarthat tárgyalást.

Atezz # 2010.01.23. 11:01

Az kicsit para. De mikor ott voltam annyit mondtak, hogy pénzbírságra számíthatok.Olyan 5 és 10 között.Amit heteken belül megkapok.Akkor is lehet belőle tárgyalás?!

h_era # 2010.01.23. 11:19

Kedves Felhasználók! Elég kellemetlen helyzetbe kerültem. Egy nagyáruházban vásároltam, és egy kis értékű, és mellesleg méretre is apró termék folyton kiesett a bevásárló kocsiból. Végül zsebrevágtam. Aztán jött ezer telefon… megfeledkeztem róla. A pánztártól való távozásom után biztonsági őrök kérték ellenőrzésre a blokkot, majd bekísértek egy szobácskába, ahol persze célirányosan a zsebem kiürítését kérték. Elég nonszensz volt a helyzet, mert nagy értékben vásároltam, látszott, hogy nem anyagi megfontolásból követtem el tettem. Szó szó követett. Udvariasak voltak. Nem volt semmi gond. A terméket persze visszaadtam. A lényeg, hogy végül nem vettek fel jegyzőkönyvet, nem írták fel az adataimat sem, csak a nevemet… azt is csak egy cetlire…
De engem aggaszt, hogy egy videó felvétel készült erről az esetről…
Mivel a lakóhelyemen köztiszteletben álló személynek számítok, érdekelne hogy lehet-e ennek bármi további következménye? Ha nincs jegyzőkönyv, tehetnek a jegyző vagy a rendőrség felé később feljelentést, bejelentést, ha meggondolják magukat? Meddig őrizhetnek meg egyáltalán egy ilyen felvételt rólam?
Nagyon fontos lenne, hogy választ kapjak a kérdéseimre, mert aggódom. Nagyon kellemetlen ez az egész a számomra… és pláne az lenne, ha a polgármesteri hivatalba kerülne…
Előre is köszönöm gyors segítségeteket!

monalisa1 # 2010.01.23. 12:37

Ha az esetről nem készült jegyzőkönyv utólag már nem is lesz semmi, mert "A pénztártól való távozás után reklamációnak helye nincs" kitétel visszafelé is érvényes.

A videot valószínűleg nem nézig árgus szemmel egész nap - emberek vagyunk, valamint egyidejűleg x számú kamera monitorját kell/ene/ figyelemmel kisérni.

Szóval ha utólag látnának/találnának is valamit akkor sincs már semmi mert a tettenérés dokumentálása elmaradt! (Szóval simán letagadható, vagyis csak "kotorászás" volt p.zsebkendőért és nem zsebbe pakolás.)

Az esetről a tanulság egy életre szóló legyen!...

"Mona"
laikus hozzászóló

h_era # 2010.01.23. 12:44

Kedves Monalisa1!

Köszönöm válaszod. Én is abban reménykedem, hogy jegyzőkönyv nélkül nem megy tovább a dolog. A nevemen kívül az adataimat sem rögzítették.
A tanulság pedig valóban életre szóló. Nem is tudok napirendre téreni a dolog felett. Néhány percig fel sem fogtam, el sem hittem, hogy mindez velem történik. Ha csak rágondolok, remegni kezd a gyomrom. Ezentúl nem fogom ilyen lazán kezelni a dolgokat.
Még egyszer köszönöm. További szép napot!

monalisa1 # 2010.01.23. 13:28

Ahogy vezetés közben ne (nagyon) telefonáljunk mert elvonja a figyelmet, lám hasonlóan járhatunk bevásárláskor is...

Malacod volt!

Üdv.

Baj van # 2010.02.05. 14:17

15 éves fiú vagyok.
A TESCO-ban 01000 ft értékű lopáson kaptak kb 3 hete.
Jegyzőkönyvet írtak és kijött 1 rendőr is. most érkezett meg a levél amiben ez áll:Tanúit és bizonyítékait hozza magával.Magát meghatalmazottal is képviseltetheti,de vallomást csak Ön tehet.
Felhívom a figyelmét,hogy az igazságügyi és rendészeti miniszter,valamint a pénzügyminiszter bekezdése szerint "Az elővezetés,illetve a hatóság elé állitás költségének megtérítése az elővezetést,illetve a hatóság elé állítás elrendelő határozatban megjelölt személyt kell kötelezni,amelynek mértéke kilométerenként 450 ft,de legalább 7000 ft.

akkor most be kell mennem a megjelölt helyre és kb 10000ft os büntetésre számíthatok?
előre is köszönöm a válaszokat.

delikat # 2010.02.09. 23:17

Üdv emberek!!!!
Nagyon nagy szükségem lenne a segítségetekre!

Az a lényeg 20 éves vagyok!!
18 évesen elkÖvettem egy butaságot loptam egy büféből egy pénzes vödörből 2 haverommal 14.000ft-ot!
Voltak ebből szembesítések 1 targyalás is volt mar de egy tanu nem tudott megjelenni és elnapoltak ,de kihalgattak mar töbször a vallomásom is megvan vagy 100 helyen a rendőrségen!Annyinak utána jártam hogy max fél év felfüggesztettet kaphatok de ezt a legrosszab esetben.

Kérdésem az lenne hogy most lesz a tárgyalás megint (mert akkor nem volt ott egy tanu és elnapolták)
De én a tárgyalás előtt kimennék külföldre hosszú időre mert most van munka lehetőség!Szóval mit kaphatok ha nem jelenek meg a tárgyaláson???Nagyon nagy bűn ez???
ÉS ti mit tenntétek a helyembe kérlek segitsetek mert nem sokára indulnék és szeretnék kimenni!!!Kérlek írjatok !!Köszi mindenkiek
ide is írhattok: laonda1990@citromail.hu

gattaga # 2010.02.10. 05:05

delikat

Annyit tehetsz,hogy még legalább 5-6 topicba beírod!!!!
Nem volna elég egyetlen helyen kapnál választ?

By
gattaga


By
gattaga

istván007 # 2010.02.12. 16:33

SÜRGÖS

18 éves vagyok nyíregyházán lakok a mai napon sikerült elrontanom egy pár dolgot, nem vagyok büszke rá sőt hány ingerem van,
a lényeg a profiban megkiséreltem ellopni egy árút (nem emlékszem pontosan de talán 100 FT értékben, a lényeg h egy snickers csoki volt az) értékben, a pénztár után megállitottak elvezettek, az őr kitöltött egy papírt mondta h kivagyok tiltva, a sulinak ellesz küldve, ki is rúghatnak, büntetést küldenek majd nekem ami akár a 100 000 FT is elérheti

kérdésem mit tegyek ? tényleg ennyire rossz a helyzetem ? most lesz a továbbtanulás fel fognak tudni venni ? UGYE NEM ? NEM TUDOM H MIT TEgyek, kérem segítsenek

websas # 2010.02.12. 16:56

Mi lett itt ?

Tolvajok fóruma ?

istván007 # 2010.02.12. 17:37

websas

kivánom h ne legyen abba részed mint amiben nekem volt
amúgy meg hova írjak, kitől kérjek segítséget ?

a próblémámat már ismertettem lentebb

toprongyos # 2010.02.18. 21:50

Bolti lopást követtem el.Sajnos másfél éven belül 3.Szor. Most egy 190 ft os csokit vettem el és rajtakaptak.60 éves vagyok.Nem tudom miért emeltem el.Borzalmasan megbántam.Elözö pénz büntetést kifizettem Lehet már börtönbe is csuknak?Most már lehet ki sem tudom fizetni a büntetést.Nem tudom mit tegyek.Nem merek már boltba menni sem.És tényleg 100000 ft felett lessz a büntetés? Rokkant nyugdijas vagyok.Ez már sorozatos lopásnak számit?