bolti lopás? mit tehetek?


sanda78 # 2009.07.17. 19:02

Köszönöm. Még annyi lenne a kérdésem hogy a boriték alapján kiderül h mi is az valójában?

instantvíz # 2009.07.17. 22:36

A boríték alapján nem. A határozatot azonban tértivevénnyel küldik ki. A tértivevényen szerepel az irat száma a küldemény jellege (pl.határozat), és melléklete (pl. befizetési lap). A küldemény átvételekor az átvevő aláírja és dátumozza, hogy mikor és milyen minőségben vette át (majd ez alapján emelkedik jogerőre a határozat).Ha nem vagy otthon a kézbesítéskor, akkor értesítőt hagynak két alkalommal a postaládádban, és ha ezek után nem mész érte, akkor azt úgy tekintik, hogy megkaptad.

sanda78 # 2009.07.18. 05:33

de ha nem vagyok otthon a családtagjaim átvhetik nem?

instantvíz # 2009.07.18. 07:55

igen ők is átvehetik.

sanda78 # 2009.07.23. 10:32

Megjött az értesítő de elég sok mindent nem értek!
Például az hogy én arra számítottam hogy egyből a büntetést is megkapom,de nem hnem kikell tölteni egy adatlapot és 8 napon belül elküldeni. Most ez azt jelenti h még ezek után fog jönni a befizetendő összegről a csekk vagy ez hogy működik?
Az adatlapon pedig ilyen kérdések vannak hogy egy főre jutó havi jövedelem valamint ingó és ingatlan vagyontárgyaim, de mivel én csk diák vagyok se jövedelemmel se semmi mással nem rendelkezem..akkor oda mit kell hogy írjak? Köszönöm a segítséget

sanda78 # 2009.07.24. 10:54

tudnátok válaszolni nagyon sűrgős lenne köszönöm

sanda78 # 2009.07.24. 10:55

tudnátok válaszolni nagyon sűrgős lenne köszönöm

krisztaa # 2009.07.30. 19:46

korábban irtam ide, de még lenne egy kérdésem.
jött egy levél egy idézésről, hogy be kell mennünk a polgármesteri hivatalba, és lesz egy meghallgatás a védelembe vételről. mit várhatok? mire számítsak?
előre is köszönöm a válaszokat.

Dr.Attika # 2009.07.30. 20:01

Mit tehetek? Ne lopj! A BIBLIÁBAN is szerepel. Ha nem lopás nincs búncselekmény, nincs problémád.

Dr.Attika # 2009.07.30. 20:01

Mit tehetek? Ne lopj! A BIBLIÁBAN is szerepel. Ha nem lopás nincs búncselekmény, nincs problémád.

monalisa1 # 2009.07.30. 21:15

krisztaa

Legyél őszinte és megbánó, és ha van egy kis szerencséd akkor egy alapos fejmosással megúszod a dolgot. Az esetről a tanulság meg egy életre szóló okulás.

Ha esetleg pénzbüntetést szabnak ki, azt is viseld emeld fővel - megérdemelten, aztán valahogy kigazdálkodja majd a család...

"Lisa"
laikus hozzászóló

bebe2 # 2009.07.31. 16:00

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem ezzel és hasonlóval sem találkoztam még a fórumban ezért szeretném a segítségeteket kérni. Történt hogy egy áruházban vásároltunk (nem tesco) ahova kártyával tudsz belépni. A nyomtatónkba akartunk patront venni amit aztán miután levettük a polcról vissza is vittünk mert a bankkártyánkat otthon hagytuk és a készpénz ami nálunk volt nem lett volna elég rá. Szóval a lényeg hogy nem loptuk el. Ez kb 2 hete történt. A mai nap felhívott egy Úr az áruházból hogy találtak egy üres dobozt az édességosztályon és a kamera felvételén nem látszik hogy mi visszavittük volna a festékpatront a polcra. Mi ilyenkor a teendő,mert az úr feljelentést kíván tenni de én nem szeretnék ilyen miatt amit el sem követtem bárhova is járkálni. Gondolok itt rendőrség, jegyző stb…
A pénztárnál akkor nem állítottak meg és nem is szólt akkor senki semmit,csak most jött ez a telefon. Meg lehet variálni a felvételeket. Most arra gondolok hogy lehet törölni róla részeket. Illetve a rendőrség elfogadja ezt bizonyítékkén­t???Kérlek segítsetek,nagyon fontos lenne! Köszönöm előre is.

fodferi # 2009.07.31. 16:50

Sziasztok !
Gázórával kapcsolatban lenne kérdésem ?
Meg próbáltam megállítani,nem sikerült,közben cserélték,
jegyzőkönyvezték a rongálást. A mérő bevizsgálás megtörtént a laborban, csak a próbálkozás tényét állapították meg a jegyző könyvben is így szerepel.
Mire számolhatok,mivel azt mondják a ÉGÁSZ-t nem érdekli a jegyző könyvben mi szerepel minden képen
lopásnak számít és a büntit is így állapítja meg.
Fogadjak ügyvédet ? Hátha tud valaki többet eröl a témáról. Köszönöm előre is Üdv mindenkit fodferi

Dr.Attika # 2009.07.31. 17:35

Azt teheti, hogy nem lopja tovább az áramot.

Feri29 # 2009.07.31. 18:34

Azt mondja, hogy nem lopta, csak megpróbálta lopni!

Ha a jegyzőkönyvben is ez szerepel, hogy az óra működőképes és nem lett megrongálva, akkor szerintem nem szabhatnak ki büntetést.

Ha mégis, akkor meg kell majd kifogásolni a számlát, amin a vitatott tétel szerepel.

fodferi # 2009.07.31. 18:48

Köszi a válaszokat,hátha tud még valaki saját "tapasztalatából" bővebbet. Üdv fodferi

nantosz80 # 2009.10.06. 08:30

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, ha bolti lopáson érnek (1500Ft), be is vallod, sőt ki is fizeted a helyszínen, akkor miért jelentenek fel a polgármesteri hivatalnál - a jegyzőnél? Miért kell ott is fizetni? Ok, hogy bűncselekmény, de beismerted, s megtérítetted az okozott kárt.

Köszi előre is a válaszokat.

Dike83 # 2009.10.06. 09:04

Kedves Nantosz80!
Az oké ,hogy beismerted, kifizetted, de ettől még a szabálysértést elkövetted!Az ,hogy beismerted és kifizetted az csak enyhítő körülmény lehet!

Sz.Márton # 2009.10.06. 09:39

Nantosz80!

A beismerés, még ilyen kisebb összegnél is nem automatikus eltörlése a következményeknek! Egyébként olyan komoly problémád (még!) ebből persze nem származhat, ha nem igazán teszed ezt heti vagy napi gyakorlattá...

Milka22 # 2009.12.30. 20:34

Sziasztok!

Engem 10000 forintot meg nem haladó értékű bolti lopáson értek. Vettek fel róla jegyzőkönyvet, elkérték a címemet, de sikerült elérnem hogy ne csináljanak belőle rendőrségi ügyet. Azt mondták, annyi fog történnni, hogy az önkormányzatnak a G4S (security csapat) ki fogja küldeni a jegyzőkönyvet, majd ez az én címemre fog kipostázódni.
Mik ennek a következményei?
Figyelmeztetés? Pénzbüntetés? Ha igen, mennyi lehet?

Nagyon megköszönném segítségeteket, hiszen egy egyszeri félrelépés volt és szörnyen megbántam.

Köszönöm

hunfrakk # 2009.12.30. 20:43

pénzbüntetés általában - ami megy a helyi önkormányzat "kasszájába"

kb. 10 ezer Ft bünetés...

de ha szerencséd van "megúszhatod" egy figyemeztetés-szerűséggel

(tényezők: ha még nem volt ilyn ügyed, "büntetlen" vagy, életkor, életmód, iskolázottság, munkahely stb. ezek is számíthatnak - személyes elbeszélgetés is van általában)

Laci87 # 2010.01.19. 11:45

Jó napot!

Még augusztusban volt egy ital lopásom lakadalomba voltam és barátaimmal beletettük a kocsimba pár üveg italat.
Fejenként 6eft értékű italat loptunk el.
Kijött 30eft bírság.
A hivatalban fenyegetnek hogy bíróságra adják ha nem fizetem be.
Kérdésem az lenne tényleg bíróságra adhatják az ügyet?
Muszály kifizetni a bírságot?
Köszönöm.

üdv laci

végrehajtó1 # 2010.01.19. 11:49

Szabálysértési bírságot ha nem fizetik be akkor adók módjára kell először megpróbálni behejtani.Ha ez nem vezet eredményre végső esetben kérhetik az elzárásra való átváltoztatását.

Laci87 # 2010.01.19. 21:09

Köszönöm válaszát.
Adók?
Pl?
Fizetés állami támogatás?
Köszönöm.

üdv laci

ObudaFan # 2010.01.20. 10:30

Adóvégrehajtó inkasszál, foglal, letilt, stb.