bolti lopás? mit tehetek?


Majordomus # 2023.11.10. 21:46

Bizonyitani neked kell.....
Nem lesz könnyű

Luzerfemme # 2023.11.11. 01:36

drbjozsef köszönöm a választ!
A napokban lesz a rendőrségi meghallgatás. Tudom, hogy hibáztam, de nem loptam. Mi a helyes magatartás ilyenkor? Kitartsak az álláspontom mellett? Azt ugye mégsem várhatják el, hogy beismerjek olyat, amit el sem követtem. A riasztó miért nem jelzett? Mivel nem tudom felmutatni a termékeket, eljönnek házkutatásra? Vagy magamtól ajánljam fel, hogy kifizetem a termékek árát? Nagyon szeretnék minél hamarabb túl lenni az egészen.

drbjozsef # 2023.11.11. 15:44

Luzerfemme,

Ha a feljelentő elfogadja, te tevékenyen megbánod a tettedet vádemelés előtt, és kifizeted a kárt, akkor a büntetés korlátlanul enyhíthető (értékhatártól függően, ha még nem voltál ilyenért büntetve, egyedül követted el, etc).

Szerintem, ha te nem tudod bizonyítani, hogy nem vitted el a termékeket, akkor jobb (egyszerűbb) bevallani a lopást, és megegyezni a bolttal.

Majordomus # 2023.11.11. 21:00

Miért kellene elismernie olyat amit nem követett el?

A lopást könnyű ellenőrizni,egyszetűen egy leltárt kell felvenni a boltban. Ennyi.

Ha nem akar foglalkozni vele a továbbakban attól még kifizetheti..

Luzerfemme # 2023.11.12. 20:23

Köszönöm a válaszokat : )

Majordomus # 2023.11.12. 20:35

A duty-ban be sem lehet menni kosár nélkül...

ParisMaxx # 2024.03.15. 06:48

Sziasztok!

Tegnap elkaptak bennünk bolti lopásért, melyet beismertünk, a tételeket kifizettük. Sajnos nem az első alkalom volt, a rendőr is mondta, hogy láttak 3-4 felvételt is a múltról. Büntetlen előéletűek vagyunk, jó munkával, nem tudjuk pontosan megmagyarázni mi az oka a tettünknek, de hihetetlenül megbántuk, hogy ennyire buták és felelőtlenek voltunk.
Azt mondtak, 1-2 héten belül telefonálnak majd. Az összértéket nem tudjuk pontosan, szerintem nem éri el az 50.000 Ft-ot, de többszöri előfordulás okán lehet felette van.

Segítenétek, kérlek, mire számíthatunk? Milyen büntetést kaphatunk? Sérülhet az erkölcsi bizonyítvány? Szabadságvesztés is lehet?

Majordomus # 2024.03.15. 20:28

Olvasd el a topicot az elejétől. Minden kérdésedre választ kapsz.

Szomorú örökös # 2024.03.16. 06:58

ParisMaxx

Sajnos nem az első alkalom volt, a rendőr is mondta, hogy láttak 3-4 felvételt is a múltról. Büntetlen előéletűek vagyunk, jó munkával, nem tudjuk pontosan megmagyarázni mi az oka a tettünknek, de hihetetlenül megbántuk, hogy ennyire buták és felelőtlenek voltunk.

Ilyenkor mindenki olyan rettentően bűnbánó tud lenni, csak hát már késő.

ildikt5 # 2024.04.02. 17:03

A napokban elkaptak a Tescoban bolti lopásért! A próbafülkêbe bevittem néhány használati cikket, élelmiszert a kosárba, amit a hátizsákomba tettem. Egy pár dolgot vásároltam is amit a pénztárnál kifizettem. Majd ahogy mentem kifelé utánam jött a biztonsági őr hogy ő látott valamit a biztonsági kamerában , pakoljam ki a táskámat. Együttműködtem, elismertem a hibábmat, a kár 15 ezer forint volt amit ki is fizettem. Kihívta a rendőröket, mert nem tudtam igazolni magam, jegyzőkönyv készült. Rongálás nem történt, szabàlysértésnek vették. Azt mondták majd értesítenek! A kérdés, hogy kell még nekem mennem a rendőrségre külön meghallgatásra, vagy ez az ügyben a bírósàg dönt és kapok határozatot? Előre is köszönöm a választ!

ildikt5 # 2024.04.02. 17:22

Még annyi hogy büntetlen előéletem van, néznek -e ilyenkor korábbról vissza kamerát? Mi várható az ügyben?

Kovács_Béla_Sándor # 2024.04.02. 17:52

kell még nekem mennem a rendőrségre
Kell. Eljárás alá vonnak, kihallgatnak.
Ha nem volt egyik cuccban sem lopásgátló, amit lefeszegetettél róla, akkor ez így szabálysértés. Olyan szabálysértés ügyében, amelyre elzárás is kiszabható - a lopás ilyen - bíróság hoz döntést.

Kérj közvetítői eljárást, a Tesco hozzá szokott járulni.

ildikt5 # 2024.04.02. 20:07

A közvetítői eljárást magamnak kell intêzni, még a meghallgatás előtt? Úgy tudom az a rendőrség és a bíróságon kívül történik! A jegyzőkönyvet már elvitte a rendőr, tehát hamarosan befognak idézni!

Kovács_Béla_Sándor # 2024.04.03. 07:28

Nem előtte, nem utána; ott. Szólsz, hogy szeretnéd.

ildikt5 # 2024.04.03. 08:52

És akkor, ha ez a szabàlysértés/ vagy bűncselekmény keretein belül engedélyezett, odairányítanak az illetékes személyhez és ott folytatódik tovább az ügy?

Kovács_Béla_Sándor # 2024.04.03. 10:49

Igen. Addig pedig felfüggesztik a szabálysértési eljárást, és ha a közvetítés sikeres, akkor meg is szüntetik.