szembesítés


Kovács_Béla_Sándor # 2021.04.19. 17:27

Túl sok filmet nézel...

Napoly # 2021.04.19. 15:04

Szembesítésre megyek hónap végén. Egy olyan kérdésem lehet, hogy ha van olyan dolog amit nem mondtam el a vallomásomban és azt felhozom szembesítésen abból nem lehet probléma? Vagy tökéletesen pontosan azt kell elmondanom ami az írásos vallomásban van?
Én vagyok a sértett így ha netán új bűncselekményről van tudomásom azt felhozhatom a szembesítésen? Azzal a dologgal kitudnam zökkenteni talán a magabiztosságából az egyént.

Anonymus19 # 2019.02.14. 12:27

Igazából annyira tudatlanok voltunk akkor ilyen téren,hogy nem tudtuk,hogy mi is tehetünk feljelentést.

Anonymus19 # 2019.02.14. 12:22

Édesapám akkor nem tette meg a feljelentést ellene.

Vadsuhanc # 2019.02.13. 14:51

A sértettnek és tanúnak a szembesítésen történő megjelenés kötelező, azt nem tagadhatja meg. Édesapád ha gyanúsított a szembesítésre nem kötelezhető. A Ti feljelentésetekkel mi lett?

Anonymus19 # 2019.02.13. 13:30

Üdvözletem!
Kérdésem lenne a következő:
Beidéztek tanúnak édesanyámat és engem szmbesítésre. Édesapám ellen tett volt párom feljelentést még tavaly augusztusban.
A probléma forrása az volt,hogy a fiamat nem akarta visszaadni, telefonon elhordott minket mindennek, majd mondta menjünk el. Elmentünk,ekkor kirontott a házból és neki esett édesapámnak. Dulakodtak. Elindultunk a kórházba látlelet vezetni,csak ő közben meg is tette a feljelentést édesapám ellen. Szeptemberben bekellett mennünk tanu vallomást tenni. A rendőrfőhadnagy lezárta az ügyet, édesapám nem kapott semmit. Ma hívta a rendőrfőhadnagy,hogy márciusban menjünk szwmbesítésre,mert fellebbezett. Kérdésem lenne a következő. Kötelező ezen részt vennünk vagy ügyvéd képviselhet minket a szembesítésen. Édesapám külföldön dolgozik, mi meg édesanyámmal rettegünk ettől az embertől. Én már most remegek mióta jött a telefon.
Illetve édesapám milyen büntetést kaphat, ha úgy dönt az ügyészség, hogy bűnös.
Volt páromnak 8erőszakos bűncselekmény és egy lopás van a háta mögött.
Köszönöm a választ.

Szomorú örökös # 2018.12.23. 18:41

rigoz

Csak szólok csendben, mert ez már a sokadik alkalom - mint új fórumozónak, aki hirtelen elég sok topikot végiglátogatott és írogatott oda - hogy érdemes lenne néha a hozzászólás dátumát is figyelni, amire válaszol. Egyik-másik már bizony több éves hozzászólás és nagy valószínűséggel a kérdező nem nézi már. :-)

rigoz # 2018.12.23. 18:05

Tisztelt Tünde0423!

Sértettként az iratokba betekinthet, így a tanúvallomásokat is megnézheti, a másolatukat ki is kérheti.

rigoz # 2018.12.23. 18:02

Tisztelt Szilvy90!

A rendelkezésre álló adatok alapján a nyomozó hatóság mérlegeli, hogy mit lép.

Célszerű lehet egyéb objektív bizonyítékot csatolni arra nézve, illetve tanúk meghallgatását indítványozni, az állítása alátámasztására.

Szilvy90 # 2018.12.07. 11:49

Sziasztok. Ma voltam szembesítésen. A gyerekeim apja 2.5 éve nem fizet gyerektartást. Be adtam végrehajtóhoz nem tudták behajtani. Megkértem a gyerektartás megelőlegezést a gyámhivatalon meg kaptam. Az állam hivatalból feljelentést tett ellene. Ma a szembesítésen azt mondta a kezembe adja minden hónapban ami nem igaz. A barátnőjét is be vitte hogy tanusítsa. A szembesítés sikertelen volt. Most hogyan megy tovább a nyomozás?

Tünde0423 # 2016.03.10. 21:13

Tényleg? nyugodtabb vagyok mint egy órával ezelőtt. Jól esett olyanokkal beszélgetni akik értenek hozzá és konkrét válaszokat adnak. Köszönöm a válaszokat. :) szép estét kívánok. :)

Majd leírom mi történt. ha más ügyben is kérdésem lesz ezen az oldalon fogok írni. :)

DNM10750 # 2016.03.10. 21:02

Kedves Tünde, nem bántásból írtam a mosolygós elbizonytalanodást. Csak arra utaltam, hogy Ön kérdezett valamit, mi pedig elkezdtünk másról irogatni, és Ön írta hogy ,,már semmit nem ért."

Az érthető, hogy a szembesítés zavarja, senki nem szeretne találkozni a támadójával. Fogja fel úgy hogy a vádemeléshez/ítélethez erre szükség van. Ne eméssze magát azon se ha nem mond igazat az illető, joga van hozzá. Azzal teszi a legjobban saját magának a lehető legkevesebbet emészti magát az ügyön (persze, tudom, mondani könnyű.)

folyami géb # 2016.03.10. 21:00

Nyugodjon meg Tünde, ha sokallnánk a kérdéseit, akkor elmennénk répát egyelni vagy valami más hasznos dolgot tenni, senki nem kényszerít arra, hogy válaszolgassunk. Legalábis engem, de gondolom, más is így van ezzel.

Szóval éppen most derült ki, hogy egyáltalán nincs egyedül, nem önnek kell végigharcolnia az ügyet, szerintem most sokkal jobb a helyzete, mint ahogy egy órával ezelőtt tudta.

Azon meg ne akadjon ki, hogy a vallomésuk nem egyezik: a terheltek túlnyomó többsége tagad. Ehhez joguk van. Az ügyészi váderedményesség meg évek óta 95 % körül van. Úgyhogy nyugi. :)

Tünde0423 # 2016.03.10. 20:54

Elbizonytalanodtam? :) nem értem. Elmondanám hogy egyébként nagyon kevés vagyok tájékozott. Biztos sokallják a kérdéseimet de kicsit buta vagyok ezekhez. nem voltam ilyen helyzetben ezelőtt. Férfi sem emelt rám kezet eddig..... és idegesít a szembesítés. Azt jelenti hogy nem egyezik a vallomásunk. Képes hazudni? Tanácstalan is vagyok és egyedül is vagyok és a hátam közepére sem kívánom hogy találkozzak vele.

folyami géb # 2016.03.10. 20:52

Dehogy bántom én a kérdezőt, még így is jobban leírta az ügyét egy átlag laikusnál. Az is igaz, hogy én meg már az itt ( http://www.jogiforum.hu/forum/21/26509 ) írtak ismeretében válaszolgattam.

DNM10750 # 2016.03.10. 20:51

Igen.

folyami géb # 2016.03.10. 20:50

Azt szinte biztosan.

DNM10750 # 2016.03.10. 20:49

A feledékeny kérdező védelmében azért említsük meg, hogy itt a szembesítés következményeire kérdezett. Abból a szempontból meg mindegy mi a minősítés. Gondolom csak elbizonytalanodott egy kicsit utána:-)

Tünde0423 # 2016.03.10. 20:47

Tárgyalásra mennem kell ha vádat emelnek?

folyami géb # 2016.03.10. 20:42

No látja, akkor feltehetően garázdaság vétsége és könnyű testi sértés vétsége miatt folyik az eljárás, és akkor nagyjából el is felejthet mindent, amit eddig válaszoltunk.

A garázdaság ugyanis közvádas bűncselekmény, azaz a rendőrség nyomoz, az ügyész vagy megszünteti az eljárást vagy vádat emel,és ha utóbbira kerül a sor, az ügyész képviseli a vádat. Ön csak sértettként szerepel az ügyben, tanúvallomást tesz, esetleg - szűk körben - kártérítési igényt érvényesíthet. Más dolga nincs, illetéket sem kell fizetnie.

Tünde0423 # 2016.03.10. 20:37

Persze, az utcán.

folyami géb # 2016.03.10. 20:35

Mondja Tünde, nem véletlenül nyilvános helyen történt az eset? Abból, hogy vannak tanúk, ez erősen esélyes!

Tünde0423 # 2016.03.10. 20:34

Ezt nem tudom mert beidéztek így gondolom akkor sehogy. Nem értek már semmit. Mindegy, majd kiderül. A 2 tanú nem tudom mit mondhatott ha az ő vallomásuk sem egyezik akkor teljesen egyedül vagyok. Az az érzésem hogy a vádlott mellett állnak. Meglátom mi lesz.

folyami géb # 2016.03.10. 20:33

Jól van, no! :)

DNM10750 # 2016.03.10. 20:32

Nem ismertem másik topikból az ügyet, a lenti leírásból nekem nem derült ki hogy ismerné...szóval tényleg az érdekelt,konkrétan ebben milyen akadályt látsz. Nem ovizni akartam.