Büntetőeljárás


Majordomus # 2023.11.12. 20:32

Ha a konzulensek nem okosodtak ki,akkor mi sem fogunk ennyiből.

drbjozsef # 2023.11.12. 16:05

Szóval ügyvédek, konzulensek, és satöbbik nézték át jó alaposan oda vissza a vádiratodat, kielemezték, mérlegelték és leszűrtek, majd idejössz kérdezni, úgy, hogy még csak halvány fingunk nincs az egészről. Hát tényleg nehezen befogadható...

Kovács_Béla_Sándor # 2023.11.12. 12:59

OFF
Barátom, alig van itt bárki is nálam régebben. :)
ON

kaoszkar # 2023.11.12. 12:30

Kovács Béla Sándort nem tudnátok kiiktatni?

Vannak ügyvédek, konzulensek stb., bizonyos rálátással az ügyre, és tapasztalattal.

Abban értenek nagyjából egyet, hogy azt az érvet kell folyamatosan hivatkozni, alátámasztani, hogy a vád nem törvényes (bár ez már azt hiszem, így nincs az új Be-ben) és végül a bíró, bármennyire is akar a semmiből dolgozni, végül kénytelen lesz felmenteni.

Szerintem a vád formálisan sem felel meg, és ennek okán illegitim az eljárás. Ezért én azt javasoltam, hogy kérje a vádlott a per felfüggesztésést a vád szabályos közléséig.

EGy példával illusztrálnám: kb olyan, mintha engemvalaki gyilkossággal vádolna, de nem tenne említés bárki haláláról sem. Ez hogyan vád akkor, és hogyan eljárás az, ahol a vádlott vád hiányában nem tud védekezni?

Ehhez keresek ötletet, segítséget.

Lejjebb a másik kérdésem, az másik ügy problematikájához kapcsolódik.

Majordomus # 2023.11.11. 20:55

Ügyvéded nincs? Két éve?

kaoszkar # 2023.11.11. 15:23

És egy további kérdés:

Kettő éve folyik magánszemély vádlottal szemben úgy büntető eljárás, hogy:

a vádat pontosan, hiánytalanul nem közlik vele.

A sértetthez, képviselőjéhez és a bírósághoz is ismételeten, félreérthetetlenül intézett kérdést a vád tisztázása érdekében, de választ nem kapott.

A vád gyanánt egy fiktív, novellaszerű írás áll rendelkezésre, amiből eddig semmilyen ügyvéd, semmilyen konzulens stb., egyáltalán senki nem tudta leszűrni, hogy végül is mi akarna lenni a törvényes vád.

Kérdésem, hogy ezzel az állapottal szemben milyen perorvoslat vagy hasonló út járható, hol, hogyan lehet valamiféle panaszindítvánnyal élni? OBH? OBT? ?

Megjegyzem, hogy vélhetően a vád egy koholmány, amit nem is lehet a törvény értelmében megfogalmazni.

kaoszkar # 2023.11.11. 11:01

Büntetöügyben,

lehet-e egyidejüleg perújítási indítványt és felülvizsgálati indítványt is benyújtani?

Majordomus # 2023.10.19. 19:44

Aki egyszer bekerül a rendszerbe...

drbjozsef # 2023.10.19. 11:17

drbzs,

Köszönöm.
Most nincs szó polgári jogi igényről, úgyhogy nem fogok elmenni.
(Egyébként csak külön azért hívtak be a rendőrségre pár hónapja, hogy azt írjam alá, hogy mindenről lemondok, nem érdekel mi lesz az üggyel, ne értesítsenek, nincsen igényem, satöbbi. Azt hittem, többet nem keresnek.)

drbzs # 2023.10.19. 10:25

drbjozsef

Szerintem a kérdést a Be. 112. § (1) bekezdése alapján lehet eldönteni, mely szerint idézni azt szükséges, akinek kötelező a jelenléte eljárási cselekménynél, míg értesítés esetén a jelenlét nem kötelező, de lehetséges (sértett esetén jellemzően polgári jogi igény előterjesztésénél).

drbjozsef # 2023.10.19. 07:29

Jól értelmezem a Be.-ben, hogy a sértettnek nem kötelező megjelennie az előkészítő ülésen?
Nem találtam erre közvetlen utalást, csak azt, hogy "a bíróság értesíti".
Az értesítésben, annak tájékoztató részében is csak ugyanezek a paragrafusok vannak, és "ha megjelenik" kitétel, de gondoltam megkérdezem.

Majordomus # 2023.08.17. 19:33

Mondjuk ez eég merész húzás a dolgozó részéről kb.a hivatali visszaékés kategória.
Ha tudod bizonyitani,irány a területileg illetékes ügyészség.

Vadsuhanc # 2023.08.17. 13:28

Tisztelt KBS!

Nagyon köszönöm és értem. Hivatalos eljárásról van szó, amelyben csatoltam egy hivatalos személy által kiadott iratot. Az átvételt igazoló hivatalos személy a bírósághoz viszont nem azt az iratot csatolta , melyet én mellékeltem, hanem egy másik - jelentősen - javított változat.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.08.17. 11:33

Feljelentést bármelyik hatóságnál lehet tenni - majd átteszik az ügyészségre. De hogy a gyanú alapos-e, azt nem te döntöd el. Ahogy a minősítést sem.

Vadsuhanc # 2023.08.17. 10:34

Tisztelt Fórumozók!

Kérdésem, hogy a Járásbíróságon lehet-e büntetőfeljelentést tenni hivatali bűncselekmények elkövetésének alapos gyanúja miatt?

Szomorú örökös # 2023.07.17. 15:56

Ezen most sírok a röhögéstől! :-D

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?…

Majordomus # 2023.07.16. 19:10

A Pad a Ferencvárosban (IX.ker) található volt!

"a Feröer Szigetek egyetlen csapata sem hivatásos focistákból áll, ott közel mindenki munkából jár edzésekre, meccsekre"

Mondjuk nem is verik meg az angolokatbidegenben 4:0-ra.

Szerintem előbbi soraim alapján a magyar játékosokból (most már) különb csapatot rakna össze Dárdai Pál (és nem Csercseszov)

Szomorú örökös # 2023.07.16. 03:34

Majordomus

Talán másik fórumba kellene irdogálni...

Maximálisan egyetértek! Egyébként alapból azt nem értem, hogy miért pont zöld-fehér? Csak azért, mert valami fradi nevű focicsapatnak ez a színe? Miért kell erőszakosan - ráadásul jogszabályt megsértve - mások pofájába tolni törvényellenesen ezt? Egyébként is ki az, mi az a fradi? Elmehetnének végre ők is dolgozni, mint minden más rendes ember. Annyira nem jók ők, hogy ezért még fizetést is kapjanak. Ahogy a Feröer Szigetek egyetlen csapata sem hivatásos focistákból áll, ott közel mindenki munkából jár edzésekre, meccsekre.

Szomorú örökös # 2023.07.15. 05:11

És ez még mindig Jogi Fórum...

Majordomus # 2023.07.11. 20:00

Polgári hülyeség....

economist # 2023.07.11. 19:47

polgári engedetlenség ¯_(ツ)_/¯

Szomorú örökös # 2023.07.11. 15:29

Kérdés, hogy mi a bűncselekmény? Az, amit Ferencváros önkormányzata megrendelésére készít valaki,
vagy inkább az, amit csuklyával a fején tesznek a fradi-ultrák? Szerintem leginkább az utóbbi. :-)

https://24.hu/…-pad-festes/?…

Csütörtökön az Amnesty International és a Ferencvárosi Önkormányzat adta át a főváros első szivárványos köztéri padját a IX. kerületi Tompa utcában, de a festés nem volt hosszú életű: szombatra Fradi-ultrák zöld-fehérre mázolták át a padot. Vasárnap aztán helyreállították, hétfőn viszont már megint festékszóróval estek neki

Szomorú örökös # 2023.07.11. 07:07

M7R-227

Amit itt, a Jogi Fórumon elkövettél, az gyakorlatilag nyílt rágalmazás, becsületsértés vétsége. Gratulálok!

Szomorú örökös # 2023.07.11. 05:36

M7R-227

Azzal kezdődött a bűncselekmény, hogy visszafestették az eredeti színére?

Hogyne, ugyanis arra már nem volt meg az önkormányzat engedélye, ellenben a szivárvány színű festéssel.
Az pedig, hogy te egy zsidó származású fradi drukker vagy, az bizony egyéni szociális probléma.

Majordomus # 2023.07.10. 19:58

A festékgyártók dörzsölik a tenyerüket....