Rágalmazás


Kovács_Béla_Sándor # 2024.04.05. 07:19

Ott max. hatósági megkeresésre reagálnak

Pont arról beszél.

Szomorú örökös # 2024.04.05. 04:08

citromfa123

Mennyi idő kb. Mire a facebook válaszol?

A Facebooktól ne nagyon várj megoldást. Ők nem arról híresek.
Ott max. hatósági megkeresésre reagálnak úgy, ahogy azt kellene.
Sőt ha bármi történik, ott bizony nyomozni is szokott a rendőrség.
Pl. kapcsolatot keresve egy-egy esetnél két lehetséges elkövető között.

citromfa123 # 2024.04.04. 22:45

Kedves Válaszolók!
Csak egy képet szerettem volna adni, hogy milyen ez a helyzet, mivel ez nem egy szimpla fiókfeltörés pl .Iránból, hanem személyes vonatkozása is van. A rendőrség nem gyanúsít semmivel.
Sajnos nem volt 2 lépcsős bejelentkezésem..tudom ez nagy hiba volt.
A jelszavam se volt erős.
Mennyi idő kb. Mire a facebook válaszol?

Kovács_Béla_Sándor # 2024.04.04. 05:22

Kicsit grafomán vagy?

Meggyanúsítottak már bármivel is? (Nem a kollégád vagy az igazgatód, hanem a rendőrség.)

Szomorú örökös # 2024.04.04. 04:49

citromfa

A rendőrség azt megállapította, hogy az én facebook fiokomról küldték az üzeneteket..
igaz akkor majdnem leestem a székről, mert én ezt nem értem,
ha nem írtam semmit, hogy mehettek erről a fiókról üzenetek.

Ha valóban a te fiókodról mentek azok a bizonyos üzenetek, akkor azt neked is látni kell.
Javaslom a fiókba belépéskor a kétlépcsős azonosítást, akkor tudni fogsz mindig mindenről.

citromfa123 # 2024.04.03. 04:19

Kedves Mindenki!
Nagyon nehéz helyzetben vagyok, és tanácsot kérnék.
Az ügy röviden.
Idén januárban a munkatársam azzal fogadott ujév után, hogy én, őt becsmérlő, rágalmazó üzeneteket küldtem messengeren valakinek. Hiába kértem, hogy mondja meg kinek ,,küldtem,,...mert nekem eszemben sem volt őt becsmérelni..nemhogy irogatni. Hozzáteszem az ügy hátteréhez, hogy vezetőváltás lesz nálunk nyugdíj miatt, és mindketten esélyesek lehetünk a pozicióra.
Végtelenül kiakadtam. Mivel én semmit nem írtam, és azt se tudom mind a mai napig, hogy kinek...így elmentem a rendőrségre, és ismeretlen tettes ellen tettem feljelentést. Akkor azt mondták ott, hogy elég, ha új jelszót készítek, nem kell jelentenem a facebook felé..ez megtörtént.
A nyomozást elrendelték.Az első jelzés után 3 héttel a munkatársam már azzal is vádolt, hogy én őket kibeszélem(kis falu), megfigyelem a családját egy másik településen, és fegyelmit kér ellenem. Én továbbra is kértem, hogy állítsa szembe velem, hogy kinek írtam. Ezt mond a főnök jelenlétében, aki az üzeneteket látva nem hisz nekem, bár azt is hozzáteszem, hogy ők rendkívűl jóban vannak.
Az ügy azóta is tart.A rendőrség azt megállapította, hogy az én facebook fiokomról küldték az üzeneteket..igaz akkor majdnem leestem a székről, mert én ezt nem értem, ha nem írtam semmit, hogy mehettek erről a fiókról üzenetek..De feljelentést továbbra is fenntartottam, tartom, és kértem a nyomozás folytatását. Elvileg a facebooknak küldték meg az ügyet.
Eddig itt tartok, és már az idegeim nem bírják, hosszú ez az idő.
A munkatársammal egy szó nem sok, annyit nem beszélek, miután a közvetlen munkatarsak előtt több alkalommal hazugnak nevezett..gondoltam arra, hogy megfutamodok, mert nagyon úgy érzem, hogy csak a pozició miatt van ez az egész, és ki akarnak készíteni..de a családom nem hagyja, támogató, így küzdök.
Mellékes de lehet fontos
A google fiokomban kutakodtva ,nem ertek az internet világához túlságosan, megtaláltam, hogy 3 másik internetes jelszavamhoz illetéktelenül hozzáfértek.
Voltak furcsaságok más is, amit akkoriban én fel se fogtam. Ezeket mind feljegyeztem, végiggondolva az egészet.
Annyit még, hogy az akinek elvileg írtam volt bent a rendőrségen, de még mai napig nem tudom, hogy ki az.
Egy halvány sejtés van csak, hogy egy olyan személy, aki miatt a munkatarsam érdeklődött fenntartónál, hogy felveszi e dolgozni hozzánk?!de ugye erre alapozva senkit nem gyanúsíthatok.
Segítséget kérnék.Meddig húzódik egy ilyen ügy?Mit tudnék még tenni?Köszönöm annak aki válaszol