összbüntetés


ObudaFan # 2013.04.05. 08:57

Nem.

Szandy1990 # 2013.04.05. 08:25

És az új Btk szerint sem foglalhatják összbüntetésbe az ítéleteket?

ObudaFan # 2013.04.04. 10:15

Nem jár összbüntetés.

Szandy1990 # 2013.04.04. 08:08

2007 márciusában követte el azt amire a felfüggesztett börtönbüntetést kapta és 2007 decemberében követte el azt amire a jogerös ítéletet kapta,szóval a jogerös ítélet elött követte el azt amire a felfüggesztett börtönbüntetést kapta és ennek a jogerös ítélet hirdetésekor utolagosan rendelték el a végrehajtást.Ez a két ügye volt ösz visz nem volt harmadik.Kérdésem az hogy erre jár e az összbüntetés,mert tuomásom szerint csak 2 jogerösre jár,de ivel utolag elrendelték igy gondolom az is jogerös lett vagy tévedek?Remélem így már kicsit átláthatobb a helyzet és tud segíteni ebben.Köszönöm

ObudaFan # 2013.04.04. 05:32

Ahogy írtam, csak akkor, ha mindkét bűncselekményt a legelső jogerős ítélet előtt követte el. Ez az új hozzászólásodból sem derül ki.

Szandy1990 # 2013.04.03. 20:29

csak 2 büncselekményt követett el és a jogerös itélet elött kapta a felfüggesztett börtönbüntetést aminek utolag elrendelték a végrehajtását.6.6.án kezdi a jogerös 8 hónapot igy s jár majd az ij btk szerint az összbüntetés?

ObudaFan # 2013.04.03. 20:23

Szandy1990

Csak akkor, ha mindegyik bűncselekményt a legelső jogerős ítélet előtt követte el.

Szandy1990 # 2013.04.03. 11:28

Jó napot!
Kérdésem a következő:Ha valaki kapott egy felfüggesztett börtönbüntetést jelen eseteben 1év 3 hónap 4 évre felfüggesztve 2007 márciusában és 2012 márciusában egy jogerős 8 hónapot és így visszakapta az 1 év 3 hónapos felfüggesztettjét,mivel a második bűncselekményt amire a 8 hónapos letöltendőt kapta 2007 decemberében követte el,így az új Btk szerint jár e neki majd júliusban az összbüntetés,ha igen ki milyen formában és hová nyújthatja be?Azt tudom hogy a mostani törvény szerint nem jár,de arra vagyok kíváncsi,hogy júliusban kérvényezhetjük e majd az összbüntetésbe foglalást,attól függetlenül hogy június 6.-n kezdi majd letölteni a 8 hónapot,mert most a 1év 3 hónapos felfüggesztettjét tölti.
Remélem értelmezhető!Köszönöm a választ!

Dr.Attika # 2013.02.09. 10:02

Nincs törvényi határidő.

katica411 # 2013.02.09. 08:10

Azt szeretném megtudni ha az összbüntetési ítélet ellen az ügyész fellebezett, akkor a másodfokú bíróságnak mennyi határideje van a jogerős összbüntetési ítélet kiszabására???

ObudaFan # 2012.06.05. 13:56

Meg kell hatalmazni egy védőt, majd az betekint az iratokba. Ahhoz nem is kell személyesen eljárni, mert védőt nagykorú hozzátartozó is meghatalmazhat.

Dr.Attika # 2012.06.05. 12:57

Tisztelt Petikes!
Hát ki tudja? Mit tartalmaz a határozat? Annak ismerete nélkül Ön szerint bárki is tud választ adni kérdésére?

Petikes # 2012.06.05. 12:36

Tisztelt Ügyvéd Úr!
2006-ban egy ismerősömet csalással és magánokirathamisitással vádolták meg.
A határozat már megszületett az ügyben de nem tudja mi mert nem találták meg.
Mivel elfogató parancs lett kiadva el is fogták külföldön, de 72 órán belül bizonyiték hiányában elengették.
Miért?

ObudaFan # 2012.05.31. 10:34

Az összbüntetésbe foglalásra a legutóbb befejezett ügyben eljárt elsőfokú bíróság illetékes, ha az eljárásokat azonos hatáskörű bíróságok folytatták; egyébként a magasabb hatáskörű elsőfokú bíróság jár el.

E.edu # 2012.05.31. 08:48

TISZTELT ÜGYVÉD ÚR!
Az élettársam 2006 ban elkövetett egy lopást amiért letartoztatták.
2006-ban meg is lett az elsöfoku itélete melynek 1 év 6 honap börtönbüntetés lett az eredménye.
Ezt Ö meg fellebezte igy szabadlábra helyezték.
Szabadlábra helyezése után ismént belekeveredett egy másik ügybe.
2008 márciusába előzetes letartoztatásba helyezték.
Az elözetes ideje alatt 2008.06 ho ban jogerös itélet született az 2006 os megfelebbezett 1 év 6 honap börtön büntetése.
Ezáltal az elözetese megszünt és elkezdte letölteni a jogerös itéletét.
A jogerös itéletének letöltése alatt 2009 áprilisában kapott 3év 6 honap fegyházat elsöfokon 2008 áprilisában elkövetett ügyért.
Amit szintén megfellebbezett.
Igy eböl az ügyböl kifolyolag levették rola a foglyositás!
2009 oktoberében szabadult a a jogerös 1 év 6 honap börtönbüntetése alol melyett minden kedvezmény nélkül csontra kitöltötte!
Miközben szabadlábon volt 2010 januárjában jogerös lett a 3év hat honap fegyházbüntetése.

A kérdésem az lenne hogy jár e az élettársamnak összbüntetés hiszen a két itéletböl 3 honap kijárás volt és egyik jogerös itélet hozatalánál sem született összbüntetés.
Kérem segitsen nekem az összbüntetéssel kapcsolatban hova fordulhatnék hogy uj eljárást kérvényezhessünk!
Segitségét elöre is megköszönöm!

Tisztelettel:Egy reménykedö

Zsolt_0814 # 2012.03.22. 18:35

Tisztelt Ügyvéd Úr!
2009 decemberében elkövettem,egy súlyos testi sértést,és most kaptam egy levelet,hogy 2012 Április 4 lesz az elsőfokú tárgyalás.De közbe most 2012 januárjába ismét elkövettem,egy súlyos testi sértést ami folyamatba van.
Az lenne a kérdésem,hogy milyen büntetésre számíthatok?
(más bűncselekmények nem voltak előtte)
Válaszát előre is köszönöm!

heni33 # 2012.02.15. 19:30

Nekem a következő lenne a kérdésem:a páromnak 2007.04.24 volt 6hónap,végrehajtásában 1év próbaidőre felfüggesztett itélt.2008 fer 01 napján jogerös lett.Közben volt egy másik ügye ami 2011.03.21 lett jogerös 1év 4 hónap.Ezeket már tölti le,kapott kedvezményeket már ugy van feltünteve a papiron.És sajnos van egy folyamatban lévö ügye,aminek feb 24én lesz a tágylása.Igy azt szertném tudni lehet-e igy összbüntetésbe foglalni?

Elöre is köszönöm a válaszát!!!

gcra # 2011.12.16. 18:27

Az lenne a kérdésem elmentem egy szlovák céghez egy interneten talált hírdetés után dolgozni és 3 hónap után kiderült,hogy fiktív cég és még be sem jelentettek ,de mint beszerzőnek a feladat köröm elvégeztem.Kibéreltem a saját nevemre ,mert más nevére nem lehet csak aki jelen van az elvitelnél annak az igazolványát kérik el igy kibéreltem.igazolhatóan átadtam a bérelt eszkőzöket.pár nap után a bérelt eszközökkel eltüntek és engem rángatnak a rendőrségre és ezen felül engem is vontak felelőségre elsőfokon ,mint másodfokon és hiába bizonyitom ártatlanságom nem érdekel senkit sem.Most várom a harmadfokot.Kérem ha tudnak segítsenek.

ObudaFan # 2011.12.11. 10:06

Ember nincs, aki előre megmondja, hogy épp az adott ügyben lesz-e esélyed ügyvéd nélkül. Mindenesetre azzal nem baj, ha tisztában vagy, hogy egy eleve elrontott pert nem mindig lehet kijavítani.

sugarzsuzsi # 2011.12.10. 17:48

Köszönöm a válaszokat!

Lenne még egy kérdésem:

Ha a polgári per során nem szeretnék saját ügyvédet, de a másik félnek is csak kirendelt ügyvédje van, van-e esélyem komolyan megvédeni magam, hol tudnék esetleg felkészülni? (az 1952. III. tv-t és a ptk-t már tanulmányozom)

ObudaFan # 2011.12.09. 21:36
  1. A maximum az a két év szabadságvesztés. A realitás meg - büntetlen előélet esetén - inkább a pénzbüntetés.
  2. Igen.
  3. Nem szűnik meg.
sugarzsuzsi # 2011.12.09. 18:27

Tisztelt jogi fórumozók!

1.) Érdeklődni szeretnék, hogy abban az esetben, ha valaki halálosan megfenyeget engem és a családomat is, és a személyéből adódóan komolyan vehető a fenyegetés, és feljelentem, akkor mi lehet a minimum, és mi lehet a maximum, amit kaphat ezért?

2.) Ha esetleg felfüggesztettet kap, akkor ha újra megfenyeget, akkor kaphat-e komolyabb büntetést?

3.) Ha az illető polgári peres eljárást indít valaki ellen, de időközben őt perelik büntetőperben és ott kap egy eltiltást, vagy felfüggesztettet, akkor mi lesz a polgári perrel? Automatikusan megszűnik?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

bumm01 # 2011.11.28. 12:10

Tisztelettel érdeklődnék egy hozzátartozom esetéről aki előszór kettő év felfüggesztett majd kettő év letöltendöd kapott.Azt szeretném megtudni hogy mennyi kedvezményt kaphat lehet e öszbüntetni?-kaphat-e börtön fogház kedvezményeket és kaphatnék egy linket a(összbüntetés,fogház börtön kedvezmények) a legfrissebb rendelkezésekről Tisztelettel előre is köszönöm szíves válaszát'

ObudaFan # 2011.11.14. 21:31

Hogy kedvezmény van-e, azt innen nem fogom tudni megmondani, nem láttam a határozatokat.

Aggódó. # 2011.11.14. 17:27

Én arra és ugy értem a 6 évet,hogy közbe a körözések stb megszakítják.Jól tudom?
Akkor egyikből sincs kedvezmény?Semmi lehetóség?Marad a 23 hónap?