összbüntetés


ObudaFan # 2011.11.14. 13:49

Ennek az elévülése kb 6 év?

5 év.

yvettke # 2011.11.14. 11:21

Köszönöm a gyors választ.
Olvasom,hogy akkor nagyon sok mindentől függ az összbüntetés.
De sajna így akkor nem lehet előre megtudni az ítéletet.
És a3év 4hónapnál nincs tapasztalat,hogy kb mennyi lehet a minimum letöltendő?
Még egyszer köszönöm!!


Sziasztok:)
A kérdésem az lenne,hogy az egy 14szeresen büntetett el? élet? ember kaphat-e kedvezményt ha 3felfüggesztett jóger?s ítéletet kapott vi

Aggódó. # 2011.11.14. 09:48

Köszönöm válaszát.Akkor semmi kedvezmény nem jár?
Tehát előszőr 1 év ebből 4 hónap előzetesbe.
1 év 3 hónap a második ügy.
akkor ez 8 hónap +15 hónap=23 hónap leülés?
Ennek az elévülése kb 6 év?Addig lehet bujkálni valahol?
Megéri?

ObudaFan # 2011.11.14. 09:34

Valószínűleg nem lehet összbüntetésbe foglalni, kivéve, ha az újabb bűncselekményt is a korábbi ítélet jogereje előtt követte el. Nem hiszem, hogy bent ne lehetne kérni az elterelést.

yvettke

Az összbüntetés tartamának el kell érnie a legsúlyosabb büntetést, de nem érheti el a büntetések együttes tartamát. (Az összbüntetést a bűnhalmazatban lévő bűncselekmények büntetési tételei közül a legsúlyosabbnak az alapulvételével kell kiszabni, de a büntetési tétel felső határa a felével emelkedik, és az nem érheti el az egyes bűncselekményekre megállapított büntetési tételek felső határának együttes tartamát.)
"A Btk. 93. §-a szerint az összbüntetés tartamának el kell érnie az alapítéletekben kiszabott büntetések közül a legsúlyosabbat. Az összbüntetésbe foglalás során ebből kiindulva, a rövidebb tartamú büntetés vagy büntetések mértékének csökkentésével kell az összbüntetést meghatározni.

Az elengedés lehetséges mértékét azonban az alapítéletekben kiszabott szabadságvesztésekre irányadó büntetési tételek is befolyásolhatják.

A határozott ideig tartó szabadságvesztés leghosszabb tartama összbüntetés esetén húsz év [Btk. 40. § (2) bek.]. Ennélfogva ha az alapítéletekben kiszabott legsúlyosabb büntetés megközelíti vagy eléri ezt a tartamot, a rövidebb tartamú büntetést csak kisebb mértékben lehet csökkenteni, vagy ennek lehetősége kizárt (a rövidebb büntetés részben vagy egészében elenyészik).

  1. Összbüntetés esetén is irányadók a Btk. 85. §-a (2) és (3) bekezdésének szabályai. Ez azt jelenti, hogy az összbüntetés mértéke nem haladhatja meg az alapítéletek szerinti legsúlyosabb bűncselekményre megállapított büntetési tétel felével megemelt felső határát. Hosszabb tartamú szabadságvesztést ugyanis akkor sem lehetett volna kiszabni, ha a bűncselekményeket egy eljárásban bírálják el.

Az összbüntetés tartamát korlátozhatja az is, hogy a 93. § értelmében az összbüntetés nem érheti el az alapítéletekben megállapított büntetések együttes tartamát.

3. A 2. pontban említett korlátok között a kvázi halmazati összbüntetés tartamának meghatározásánál elsősorban azt kell figyelembe venni, hogy a több eljárásban elbírált bűncselekmények elkövetésének, illetőleg elbírálásának az időpontja folytán fennállott-e a lehetősége az egy eljárásban való elbírálásnak. Így ha más-más bűncselekmények miatt, különböző bíróságok előtt a büntetőeljárások egyidejűleg folynak, és az egyesítés célszerűségi okból nem indokolt: az összbüntetésbe foglalás során a külön lefolytatott eljárásokban hozott ítéletekben kiszabott szabadságvesztések közül a rövidebb időtartamú teljesen elenyészhet. Ennek indokoltsága hiányában is a rövidebb időtartamú büntetés jelentős mérvű csökkentésével kell az összbüntetés tartamát meghatározni.

Az elengedés mérvének a megítélésénél vizsgálni kell azt is, hogy a több eljárásban elbírált cselekmények jellegükben azonosak vagy hasonlók-e; elkövetési magatartásuk időbelileg egybeeső vagy közeli-e; a cselekmények egymással összefüggésben állnak-e stb. Így pl. ha az egyik bíróság az elkövetőnek többrendbeli azonos vagy hasonló jellegű bűncselekményét bírálta el, majd utóbb indult újabb büntetőeljárás valamely korábban fel nem derített ugyanolyan bűncselekmény miatt: az ezt követően lefolytatott összbüntetési eljárás során a rövidebb időtartamú szabadságvesztés teljes elenyészése vagy igen nagy mérvű csökkentése biztosíthatja, hogy az összbüntetés a halmazati büntetés tartamával legyen azonos.

Azokban az esetekben, amikor az egymással kvázi halmazati viszonyban álló szabadságvesztések közül a rövidebb tartamú büntetés teljes elenyészése nem indokolt: a csökkentés a rövidebb büntetésnek akár a háromnegyedét meghaladó részéig is terjedhet.

Ha viszont az elsőfokú - nem jogerős - elítélés után követte el a terhelt az újabb bűncselekményt (jóllehet ilyen esetben is kvázi halmazatról van szó), ezt a körülményt nem lehet figyelmen kívül hagyni az összbüntetési tartam meghatározásakor. Ilyenkor a rövidebb tartamú szabadságvesztés mértéke tekintetében viszonylag kisebb mértékű elengedés indokolt: a két alapítéletben kiszabott szabadságvesztés közül az egyik általában nem enyészhet el teljesen, és a rövidebb tartamú szabadságvesztés fele részének elengedésén túli mérséklés rendszerint nem indokolt.

4. Az összbüntetés tartamának, illetőleg az elengedés mérvének a megállapítása szempontjából nincs jelentősége annak, hogy az egyes alapítéletekben kiszabott büntetésekből a terhelt ténylegesen mennyit töltött ki az összbüntetésbe foglalás időpontjáig, illetőleg milyen tartamú a büntetés még le nem töltött része."

(3/2002 BJE)

Aggódó. # 2011.11.14. 09:23

Tisztelt fórumozók,ügyvédek.
A gyermekemnek van 1 éve 1 évre felfüggesztve.Az első ügy jogerős itélete után egy zaklatás,becsületsértésből kapott 1 év 3 hónapot.
Tehát ezt nem lehet összbüntetésbe foglalni?Most a bevonulása előtt igazoltatták és bevitték vizelet és vér vizsgálatra.Alkohol,nincs de marihuánás cigarettát kifogja mutatni.Akkor ez újabb büncselekmény?
De elterelésre nem tud menni,mert bent lesz így mi várható?Vagy bent is van elterelés?Vagy pénzbüntetés?Mi várható?
Köszönöm gyors válaszukat.

yvettke # 2011.11.14. 09:01

Sziasztok
Tudja valaki,hogy az összbüntetést,hogy számolják?Ha
valakinek van 1év börtön,1év börtön,1év fogház,és 4 hónap mert egyszer feltételesen szabadult,és vissza kapta azt is.
Tehát ez 3év 4hónap.
Mennyi ebből a letöltendő?
És mit jelent hogy a vádlott feltételes szabadságra nem bocsájtható?
köszi a segítséget


Sziasztok:)
A kérdésem az lenne,hogy az egy 14szeresen büntetett el? élet? ember kaphat-e kedvezményt ha 3felfüggesztett jóger?s ítéletet kapott vi

ObudaFan # 2011.07.31. 15:33

Nincs mit.

Zlate # 2011.07.31. 15:23

koszonom szepen .

ObudaFan # 2011.07.31. 14:57

Jogszerűen nem hagyhatja el az országot.

Zlate # 2011.07.31. 14:51

Neharagudjon de zavarhatnam megegy kerdessel ,keressel?Legyen szives segitsen mar nekem abban hogy irja mar le hogy kit kell felhivnom ,hogyha megakarom pontosan tudni hogy a ferjem utlevele ervenyes -e vagy levan -e tiltva es meddig ,ha kedvezmennyel szabadul akkor sem hozhatom ki a magyar repterrol kulfoldre amig le nem jar az ugy lejarhatosaga 2012 januar 14 ig?Akkor csak januar 15-tol hagyhatja el az orszagot?Legyenszives segiteni ,mert nagyon draga a repulojegy es nem szeretnek 2x venni.nem Unios orszagba utazna.Mar felhivtam a Magyar Belugyminiszteriumot es sajnos nem tudjak megmondani annyit mondtak talan kerdezzem meg telefonon a BRFK-t talan hozzajuk tartozik.En gondoltam meg a Hatarorsegre de sajnos nem igazodok el a telefonszamokon.Tudna nekem meg ebben segiteni ,mert fel sdzeretnem hivni bediktalni az utlevelszamat es megkerdezni pontosan elmondva az ugyet hogy elhagyhatja -e hamarabb az orszagot vagy sem az utlevelet nem kertek be nalam van elotte 1 honappal lett csinaltatva ez az elso utlevele.Varom valaszat es nagyon koszonom.

ObudaFan # 2011.07.31. 14:24

Nincs mit.

Zlate # 2011.07.31. 14:22

nagyon koszonom a faradozasat.

ObudaFan # 2011.07.31. 14:16

Hátha lesz valaki olyan lelkes, hogy ezt mind kibogarássza, és legalább arra az esetre kiszámolja, ha minden marad börtön fokozat. Jómagam az alábbiak után legfeljebb akkor tudnám vállalni, ha az ítéleteket - ide értve az összbüntetéses ítéletet - látnám és az eddigi előzetesről szóló pontos adatokat tudnám.

Zlate # 2011.07.31. 14:12

koszonom a faradozasat,de ne haragudjon nem ertem .Miert januar 14 van irva?miert nem 2011 november 5,vagy 10?mar belezavarodtam,februar 5 tel volt egy kedvezmenytargyalasa amin 1 honapot vett le neki a BV,de ez sincs a papirjan feltuntetve,de miert?Mikor fogom tudni pontosan a veget,mar augusztus van.Tudna nekem valami pontosabbat mondani vagy elmagyarazna kerem hogy megertsem.Nagyon koszonom.Egyeppkent beirt o maga is ezzel kapcsolatban a Budapesti leggfellsobbreis es mar 2 levelet is kapott hogy tovabbitottak az illetekes helyi Varosi birosagnak.Akkor csak latnak benne igazat ,vagy nem .Ez mit jelent kerem valaszoljon koszonom.

kérdező22 # 2011.07.31. 14:09

Kedves Obuda -Fan!
Megkérném,hogy a "témák" között a fogház minősítés címszó alatt,amit írtam,elolvasná,és válaszolna nekem?Sajnos,mikor azt írtam,fogalmam sem volt,hogy kell ezt az oldalt használni.../most sem nagyon/
Szóval,ha nem fáradtság,kérem olvassa el,és várom válaszát.Köszönöm

ObudaFan # 2011.07.31. 13:34

Már miért tűnt volna el 2 hónap? Egyébként majd a bv. bíró a feltételessel kapcsolatos döntésekor figyelembe veszi az előzetest, vagy ha nem lesz feltételes, a bv. a szabadításnál.

Zlate # 2011.07.31. 13:21

Nagyon koszonom!Ha meg megtudna nekem mondani hogy jol van-e ez igy vagy lehetett volna jobb osszbuntetest csinalni,mert az 1 ev es a 6 honapbol csinaltak osszbuntetest 4 honapot vettek le,igy 1 ev 2 honap maradt,de ez nekem sehogyan sem stimmel, meret ha elozetesben ult 5 honap 18 napot ,akkor majdnem kb.2 honap eltunt valahova ,mert elkezdte letolteni a bunteteset 2010 szept.08-an es a szabadulasanak a napjara 2012 januar 14 -et irtak .Hogy lehet ez ?Meg ha a felfuggesztettet leuli kedvezmennyel ami ha jol tudom 9 honap ,akkor is nekem valahogy oktober vege,november elejere jon ki.Legyen szives mar nekem szamolja ki ezek alapjan a szabadulasa napjat 2011 .marcius 3-val emelkedett jogerore az osszbuntetes,bar o elotte megfellebezte de sajnos nem fogadtak el.ha jol szamolom Februar 5-tel leulte az iteletet.de kb 70 nap nekem nem stimmel.Segitene kerem szepen.!Tisztelettel Zlate varom valaszat nagyon !

ObudaFan # 2011.07.31. 11:52

Akkor legfeljebb a második két ítélet foglalható összbüntetésbe.

Zlate # 2011.07.31. 11:19

igy van irva pontosan ,hogy 2006 aprilis 04-en jogerore emelkedett tarstetteskent elkovetett sulyos testisertes buntette kiserete miatt 1 ev bortonbuntetesre itelte,amit 2 ev probaidore fellfuggesztett. elkovetesi ido 2005 szeptember 25.

ObudaFan # 2011.07.31. 10:49

Nem az az ítélet, hanem amelyik eredetileg kiszabta a felfüggesztettet. A legelső ítélet.

Zlate # 2011.07.31. 10:46

2010 marcius 31-en lett jogeros.es az elkovetesi ido 2007 augusztus 19. varom a valaszat koszonom.Lehet -e osszbuntetesbe venni a felfugesztettet?-es mikorra varhato a szabadulas napja Nagyon koszonom.
Zlate

ObudaFan # 2011.07.31. 09:26

Mikori a felfüggesztettet kiszabó jogerős ítélet? És az a bűncselekmény mikor lett elkövetve?

Zlate # 2011.07.31. 09:19

Hat ha jol ertem itt ,akkor 2010 marcius31-en emelkedett jogerore a tarstetteskent elkovetett garazdasag buntette 1 ev bortonbuntetes es egyben elrendelte a 2005-evi ugy 1 ev fellfugesztettet is 1 ev bortonbuntetes vegrehajtasat elkovetesi ido 2007 augusztus es 2011 napjan emelkedett jogerore a tarstetteskent elkovetett garazdasag vetsege amiben 6 honap foghazbuntetesre itelte ebbol az utobbi ugybol ult elozetesben 2008-2009 -ig 5 honap 18 napot.ennek az elkovetesi ideje 2008 oktober.Hat nagyon remelem mostmar erthetoen leirtam nagyon varom valaszat koszonom .Tisztelettel Zlate

ObudaFan # 2011.07.31. 08:10

Még most sem az igazi, ebből nem látszik , hogy mikor lett jogerős az első büntetés. Mindenesetre összbüntetésbe foglalásnak csak akkor van helye, ha az elkövető valamennyi bűncselekményt a legkorábban hozott ítélet jogerőre emelkedését megelőzően követte el.

Zlate # 2011.07.30. 18:42

Tisztelt ugyvedur!Nagyon nem jol irtam le ezelott az ugyeket ,sajnos nem ertek hozza egyaltalan,megprobalnam megegyszer :egy garazdasag rendbeli vetseg fellfugesztett 1 evre elkovetesi ido 2005. garazdasag vetsege sulyos testisertes kiserete miatt jogerosen 1 ev bortonbuntetes es elrendelve melle az 1 ev fellfugesztett vegrehajtasa 2008 elkovetesi ido es jogerore emelkedett 2010-ben. zsarolas buntette miatt ami jogerore emelkedett 2011-ben 6 honap bortonbuntetes ebben az ugyben 2008-2009 -ig 5 honap es 18 napot ult elozetesben. a masodik ugy bortonbunteteset megkezdte 2010 szeptember 08-an.Szeretnem megkerdezni hogy jar -e neki a fellfugesztett 1 evre is az osszbuntetes?Varom valaszat elore is koszonom Tisztelettel :Zlate.Esetleg ha megtudna mondani a szabadulas datumat koszonom.