Online jogi tanácsadás


beszter77 # 2014.05.16. 18:06

Akkor inkább nem reklamálok...Nagyon szépen köszönöm a válaszát..:-)

Agent Cooper # 2014.05.16. 14:32

Kedves beszter77!

Nyugodtan fellebbezze meg, súlyosabb büntetést nem fog kapni, hacsak nem fellebbezett az ügyészség súlyosbításért (amin csodálkoznék, mert enyhe büntetést kapott).
Legyen nyugodt, nagyon-nagyon jóindulatú volt a döntés!

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

beszter77 # 2014.05.16. 11:37

Tisztelt Ügyvéd Úr! A következő ügyben szeretném a tanácsát kérni: Tegnap volt egy tárgyalásom, ami röviden leírva: Kb 2 évvel ezelött felcseréltem a rendszámokat 2 autón, így kaptam 10.000ft bírságot, egyedi azonósítójel meghamisítása miatt, 1 évre próbára bocsájtva. Sajnos ez az egy éven belül sikerült eladnom egy autót, ami nem volt a nevemen, így közokirat hamisítás miatt volt a tárgyalás, amihez az előbb említett szabálysértést is hozzácsapták. A Bíróság 160.000ft-ra büntetett, igaz, részletekben, de iszonyú soknak tartom.
A kérdésem az, hogy ez tényleg egy jóindulatu döntés volt,(ahogy azt a Bírónő mondta, vagy nem annyira reális?
Érdemes megfellebbeznem , és kérni az összeg csökkentését, vagy nyugodjak bele, és örüljek, hogy ennyivel "megúsztam"? A Bírónő 3 nap gondolkodási időt adott, csak annyira ledöbbentem, hogy nem figyeltem, tulajdonképpen mire...

Segítségét előre is megköszönve maradok tisztelettel:B.Erika

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.05.15. 16:33

úúúúúúú 2014-et írunk.

Feljelented csalásért.

erdey # 2014.05.15. 15:00

Hitelt szerettem volna, és az interneten hirdetőknek írtam. jelentkezett is egy magyar ember, nagyon szép levelet írt, és ad hitelt. Leírta a feltételeket. Elfogadtam, majd küldte a szerződést, vele személyi igazolvány , adókártya, Tb kártya másolatot. Az adóazonosító számot le is ellenőriztem, hogy létezik és jó is.
A hitel küldésének feltétele volt, az első havi részlet elutalása. Ezt megtettem, a nevén lévő bankszámlára. Ez 150.000 Ft volt. Ez hétfőn történt, azóta nem válaszol, se kép se hang. Mit tudok tenni? Van lehetőségem valahogy visszaszerezni a pénzem? Nekem ez sok pénz. Nem hiszem el, hogy ilyen megtörténhet.

Panna50 # 2014.05.15. 14:55

Kedves Agent Cooper!
Nem tudom, hogy ki a bíró leírója, kétszer telefonáltam a kezelő irodában, két különböző tájékoztatást kaptam, két személytől.
Utólag úgy is mondhatjuk, hogy a kérvényeztetési beadvány utáni engedélyeztetés tartalmú, az hibás és téves felvilágosítás volt, amit a kezelőiroda munkatársa adott a bíróság nevében.

Panna50 # 2014.05.15. 14:51

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

"Elég ám egy rovatban."
köszönöm a figyelem felhívást, de véletlenül ide írtam, mivel kitörölni nem tudtam, ezért átmásoltam oda, ahová való, s ahová eredetileg is szántam, ezt ott meg is jegyeztem.
Ritkán tévedek, a akkor igyekszem mielőbb korrigálni, kijavítani a hibát, nem szándékosan írtam ugyanazt két rovatban.

Rita0107 # 2014.05.15. 12:32

Tisztelt ügyvéd úr!

5 évig éltem együtt párommal,ez idő alatt én iskolába jártam, bejelentett munkahelyem nem volt.
2. év után ház építkezésbe fogtunk. Az ő bevételéből épült a ház, nyílván 5 év alatt az Én részemről is sok minden került be a házba, illetve a szüleim által kapott dolgok. Nem voltunk sem házastársi viszonyban-sem élettársiban sem. 5,5 év után ő félrelépett, és az új "hölgy" él itt vele. Kérdésem lenne a következő:-
ilyen esetben tudok követelni bármilyen kártérítést tőle visszamenőleg?
az ügyet bonyolítja hogy azóta eltelt már 2,5 év.
Válaszát előre is köszönöm.

( Rita )

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.13. 19:41

Most látom: büntető eljárás? Hiszen akkor arra nem vonatkozik a Pp.

Agent Cooper # 2014.05.13. 19:20

Kedves Panna50!

Beszéljen a bíró leírójával, mert ha még nem került rögzítésre a jegyzőkönyv, akkor másolatot sem fog tudni kapni belőle.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.13. 19:19

Elég ám egy rovatban.

Panna50 # 2014.05.13. 17:54

Tisztelt Szakértők és Hozzászólók!

Tárgyalási jegyzőkönyv megküldésével kapcsolatban szeretnék felvilágosítást kéri.

Eddigi több tárgyalás alkalmával a tárgyalást követő pár napon belül megkaptuk postai úton a jegyzőkönyvet.

Most az a helyzet állt elő, hogy hiába kérjük nem tudjuk megkapni.

A kérdésem arra vonatkozna, hogy mit tudnék tenni?

  • Ha bemegyek személyesen a kezelő irodába ott meg tudnom nézni, kérhetek belőle másolatot, és kapok is?
  • Vagy be kell adnom egy újabb kérelmet beadványt arra vonatkozóan, hogy még mindig nem kaptuk kézhez, több mint egy hete... és ki van tűzve a következő, tehát okkal szeretnénk már hozzájutni, látni, hogy mi lett rögzítve benne.

Van erre vonatkozóan valami jogszabály, amire hivatkozni lehet és érdemes?

Kétszeri kérésemre nem tudom most mitévő legyek.

Ha tudnak erre információt, kérem segítsenek tanácsukkal, mitévő legyek?

Köszönöm szépen, tisztelettel várom a válaszukat: Panna

kisfiamdorian # 2014.05.13. 17:38

tiszteletem érdeklödni szeretnék mik a lehetöségeim láthatással kapcsolatban röviden a történet párommal nemrég házasodtunk össze elözö kapcsolatábol született egy kisfia aki anyakönyvileg képzelt apa van bejegyezve én szeretnék apasági nyilatkozatot tenni a gyermekre jelenleg a gyermeket anyagi okok miatt a házasságunk elött elvették az anyukátol nevelöszülökhöz került rendszeresen látogatja a gyermeket az utobbi két láthatásra engem is bemutattak a nevelöszülök a gyermeknek akivel nagyon jol kijövök és szeretem és ugy érzem ö is szeret engem viszont most a nevelö szülök és a gyámügyi hivatal is elakar tiltani a gyermektöl mivel csak a férje vagyok az anyukának de én szeretném a láthatást és az apaságot is elismertetni szeretnénk minnél hamarabb vissza kapni a gyermeket érdeklödök mik a jogi esélyeim arra hogy ha rendezödnek az anyagi és lakhatási problémáink a lakhatásunk már rendezve van részemmröl az anyagi okok is adottak a páromnak az állás keresése folyamatban mi a jogi esélyem hogy láthassam a gyermeket addig is hivatalosan amig vissza nem kapjuk és hogyan tudom a nevemre venni apasági nyilatkozattal a gyermeket válaszukat elöre is köszönöm

Nikoo25 # 2014.05.13. 15:57

Tisztelt Agent Cooper!
Köszönöm a választ,esetleg olyan megoldást nem lehet,hogy fogházasítást kérni?Úgy hallottam,hogy az enyhébb fokozat mint a börtön..Illetve 300 km-re van,kértük az áthelyezést,biztonsági okokra hivatkozva..elutasították,mert nem volt indokolva konkrétan...ebben az a fura ,hogy ha ugye indokolja,akkor spicli ,meg vamzer,meg nem is tudom mi...és akkor sem biztos hogy átszállítják..Mit lehet tenni?Sajnos én nagyon tanácstalan vagyok.
Köszönettel
Nikoo25

Agent Cooper # 2014.05.13. 14:34

Kedves Nikoo25!

Gyakorlatilag nincs rá lehetőség, hogy visszakapja az elveszett kedvezményt, amennyiben önhibából nem kapta kézhez a bevonulós papírját.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Nikoo25 # 2014.05.13. 09:06

Páromnak 2012 februárjában másodfokú ítélet szerint 1.5 évet
kellett volna leülnie..életveszélyt okozó súlyos testi sértés
kísérlete miatt(börtön fokozatban)...A bevonulós papírját nem kapta kézhez...Majd
egy nap...2014-ben elcsípték..A bv bíró döntése
alapján(miszerint nem vonult be a megfelelő időpontban) a
kedvezményre(1.5 év)nem jogosult, így a teljes büntetést(3 év)
le kell ülnie...Kérdésem a következő lenne: bármilyen
lehetőség illetve megoldás lehetséges,hogy visszakapja a
kedvezményt?EVSZ, perújrafelvétel...akármi ami elősegítené
hamarabbi szabadulását?
Bent dolgozik, és a munkahelyén már tanfolyamra is küldték,mert
meg vannak elégedve a munkájával...
Várom válaszát....
Köszönettel
Nikoo25

Agent Cooper # 2014.05.12. 19:38

Kedves Zsu (MAGa)!

Elméletileg lehet értelme, gyakorlatilag azonban nincs.(Általában elutasítják.)

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

MAGa # 2014.05.12. 12:04

Tisztelt ügyvéd úr!

Szeretném megkérdezni van e értelme 2010-11-ben üzletszerűen elkövetett csalás ügyében, kegyelmi kérvényt benyújtani, az ítélet enyhítése céljából.

Köszönettel Zsu

Agent Cooper # 2014.05.07. 08:30

Kedves Pietro87!

Első körben talán érdemes felvenni a kapcsolatot a facebook ügyfélszolgálatával (sértő tartalom bejelentése), viszont ha többször is megismétlődnek a történtek más profil létrehozásával, akkor érdemes elgondolkodni a feljelentésen.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Pietro87 # 2014.05.07. 06:35

Sziasztok Szép Napot! Ezúton szeretném kérni a tanácsotokat az alábbi ügyben! Egy "kedves rajongó" létrehozván egy fake profilt az egyik nagy közösségi oldalon becsmérel engem és még két ismerősömet. Erős gyanúnk van arra, hogy ki az de hiába beszéltünk vele ő természetesen tagadta! A tartalom amit megoszt sértő számunkra és több bejegyzése is eljutott a személyes oldalunkra illetve sértő bejegyzései között már lakcímünk és fényképünk is mellékelve van! Szerintetek milyen lépéséket lehet tenni ha egyáltalán lehet tenni! Válaszotokat előre is köszönöm!
Tisztelettel Balogh Péter

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.16. 09:14

Ivett, birtokvédelmet és kártérítést kérhetsz. Az eper ügyében a jegyzőtől, a kerítés ügyében bíróságtól. Nem bontathatod le önkényesen.

(Nem hiszem, hogy ügyvéd nélkül boldogulsz.)

Angelicasol # 2014.04.16. 09:06

Tokospanni
A cselekmény 50ezer ft alatt nem bűncselekmény, hanem tulajdon elleni szabálysértés. Ez esetben a bizonyítás a szabálysértési hatóságot terheli, annak tekintetében is, hogy ki volt elkövető, és őt milyen értékben terheli az elkövetett cselekmény.
Szabálysértési feljelentés esetén ez a hatóság a Rendőrség, aki mellesleg nem csak bűncselekményekkel foglalkozik.

Jelen esetben a bizonyítás kérdése lesz nehéz, mert önvallomás hiányában annak tisztázása, hogy ki és mekkora kárt okozott az automata üzemeltetőjének szerintem gyakorlatilag lehetetlen.

Ivett08 # 2014.04.16. 07:36

Jó napot kívánok!
A következő ügyben szeretnék tanácsot kérni:
A szomszédunk akaratán kívül átépült a területünkre. Ennek ellnére a melléképület mögötti kerítést még kijebb helyezte a területünkre. Erről tájékoztatást kaptunk mi is, ők is 2012-ben, térképvázlattal kiegészítve. Szemet hunytunk, nem foglalkoztunk vele.
Ősszel történt annyi bibi, hogy a mi területünkön elhelyezett kerítés mellé erdei szamócát telepítettem,melyet ők legyomírtóztak. Szóltam, megmutattam, nem történt semmi, újratelepítettem. Múlt héten megismétlődött, de most a nagyszemű, nemesített szedrem is áldozatul esett a általuk kijuttatott gyomírtónak. Szóltam, válasz vállrándítás. MIt tehetek? A kerítésüket mindenképpen szeretném, ha a jogos helyére visszatennék. Lebontathatjuk?
Válaszát köszönöm: Ivett

Agent Cooper # 2014.04.14. 21:17

Kedves tokospanni!

Gondolom azért itt tette fel a kérdését, mert a lelkiismeretéhez nem tudta intézni... Egyébként szerintem nem fog a rendőrség foglalkozni az üggyel, mert nem történt bűncselekmény, mivel nem minden jogellenes cselekmény bűncselekmény is (sőt, ritkán az), és polgári úton az igény érvényesítése gyakorlatilag lehetetlen.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

tokospanni # 2014.04.14. 19:38

Estét!

A kollégiumunkban elromlott az automata és 10 forintért bármiféle dolgot kidobott , szóval sokan hozzájutottunk kb. 300 forintos energiaitalhoz, üditőkhöz stb. ,és teljesen kiürítettük az automatát ,kb. 20-30 ember élt ezzel ,senkinél nem haladta meg a lopás a 2000 forintos értéket. Most rendőrségi ügyet akarnak csinálni és köteleznek minket a visszafizetésre ... jogos ez? Az automata rossz volt és mi éltünk az alkalommal. Milyen következményei lehetnek ennek? Érdemes bevallani? A rendőrség foglalkozik ilyet piti ügyekkel?