Vagyonőr igazolvány


Tibicsoki88 # 2010.01.10. 12:14

Tisztelt Fórum!

Azzal a kérdéssel fordulok önökhöz,hogy szíveskedjenek tájékoztatni visszakaphatom-e vagyonőr igazolványomat,ha igen,akkor mikor.

Orrgazdaság bűntette miatt 2004 jan 15.-én 4 hónap börtönbüntetést kaptam,2 év próbaidőre felfüggesztve.
Sem előtte,se utána büntetve nem voltam.

laeyer # 2010.01.10. 20:29

A Btk. és a vagyonöri törvény alapján kérheted kb. 2014-ben!

Tibicsoki88 # 2010.01.11. 08:40

Köszönöm a válaszát.

Tibicsoki88 # 2010.01.11. 08:43

Még annyit,hogy akkoriba az igazolványomat nem vonták be.De az újat még nem próbáltam meg kiváltani.Így is ugyan az a helyzet?

isihawaii # 2010.01.12. 12:11

Hello !
Remélem tudtok segiteni.
Tavaly dolgoztam egy biztonsági cégnél akik elfelejtettek bejelenteni minket és 2 hónapi pénzüket sem kaptuk meg.Másnap nem mentünk dolgozni ezt zokon vették és azt mondták hogy bevonatják az igazolványunkat azért mert nem vittük vissza a ruhákat,a legjobb az egészben hogy nem adtak.
Tényleg bevonhatják????

Sz.Márton # 2010.01.12. 12:52

Tisztelt isihawaii!

Ez megmosolyogtató, ugyanakor ha igaz olyannyira siralmas is.!Fell kell keresni egy helyileg illetékes kamarai szintű szervezetet és ott ezt bejelenteni, mert a vagyonőr igazolványt elvileg nem egy céghez adják, az pedig ne vonassa be, még fenyegetésként sem, ha a leírtak igazságtartalma alapján súlyosan megsérti a munkadói kötelezettségeket.

laeyer # 2010.01.14. 13:43

Mond meg nekik, hogy feljelented őket adócsalásért, ha már nem jelentettek be. Biztos nem fenyegetőzik tovább. Vagy akát még a részletektől függen plusz zsarolás...

Meg kell kérdezni az új igazolványt kiállítót. Lehet az információ elveszett köztük és odaadják. De, ha azzal dolgozol, az okirat hamis!

Tibicsoki88 # 2010.01.14. 19:24

Erkölcsi bizonyítványt kaphatok?

isihawaii # 2010.01.14. 20:24

Köszönöm szépen a gyors választ mindenkinek.Igen tényleg elszomoritó hogy ilyen emberek vannak azt boztos ha bevonatja az igazolványomat akkor mindenhol feljelentem ahol lehet.
Még1x köszi mindenkinek !

jozef52 # 2010.01.28. 11:04

Tisztelt fórum!

Kérem segítsenek mert nem igazán tudom hova forduljak.Röviden megprobálom leírni a történetet.
Vagyonőrként szeretnék dolgozni de a hatosági bizonyitvány kiadását megtagadták.1997 elején
történt egy esemény az életemben amiből rendőrségi ügy lett.1998-ban leadták a bíroságnak az
ügyet tárgyalásra majd 2002-ig nem történt semmi majd értesítettek az elsőfoku tárgyalásról
ahol felmentettek.Fellebezett az ügyész és a távollétemben(mivel nem tudtam róla)megtartották
a tárgyalást,elitéltek 8 hónap börtönre 1 évre felfüggesztve orgazdaság btt-e társt.Később
pontosabban 2005 februárjában sikeresen leraktam a bizonyítványt mind a vagyonvédelmi mind a
maroklőfegyverre vonatkozót.Mivel külföldön tartozkodtam eddig,így most került oda
sor hogy ki is használjam.Kifizettem mindent mindenhol megvan "minden" papirom és ebben a mai piaci
helyzetben nem dolgozhatok benne?Most fellebezhetek 10 napon belül de hova fordulhatok segítségért?
Kicsit felháborítonak tartom hogy így valojában a biroság tétlenkedése miatt a selejtezés időpontja
2011 novemberében jár le.Tehát a cselekmény időponjától számitva több mint 14 évig vagyok eltiltva
a vagyonőri igazolványtól.Továbbá nem értem hogy miért csak addig voltam jó amíg mindent elvégeztem
kifizettem(most pl. a rendőrségen a csekkeket)utána pedig kapok 2 db használhatatlan papírt.Kérdésem
hogy fordulhatok-e egyáltalán valahová mivel nagyon dolgozni szeretnék és nem az állam pénzén élni.
Nem értem a törvény alkotoit hogy miért jó ez nekik.Köszönöm előre is a válaszukat és elnézést a
hosszú írásért.

tisztelettel

poczkodi77 # 2019.05.16. 06:22

Tisztelt Forumtagok!

Mit tudtok a Vagyonőri igazolványok késedelmével kapcsolatosan.
Nálunk (Szerencs), van aki már Februártól vár rá. Én 2hónapja...
Felkeresésemre annyit mondtak.
Elromlott a nyomdagép, és nincs rá külön engedélyük, hogy szakhatósági engedélyt állítsanak ki helyette. Várjak, jelentkeznek. Aztán, ha 6hónap után sincs igazolvány, akkor visszafizetik a 6900Ft-ot.
Ez még velem szemben sem megy el, aki x ideje nem dolgoztam a szakmában. De kérdeztem, mi van azokkal, akiknek jelenlegi megélhetésük is ettől függ?
No comment...