fogház minősítés


kismutymuty # 2012.01.17. 11:41

Üdvözletem!

Az lenne a kérdésem hogy első fokú tárgyaláson a 3 év fogházat megfelezték,lett másfél év letöltendő fogház büntetés.ilyen esetben kérhető e a 2/3odolás?

Válaszát köszönöm előre is!!

kemping # 2012.01.02. 20:13

Úgy tudom 3 hónapot kell beleülni a fogházba aztán lehet beadni az evsz-t.De sok múlik a nevelőn is mennyire segítőkész.

bogyo68 # 2011.12.22. 10:05

Tisztelt Obudafan
A férjem múlthéten megkapta az átminősítést börtönről fogházra.Mi az a legkorábbi időpont, mikor kérheti, hogy haza jöhessen,legalább egy napra?
Válaszát előre is köszönöm.

ObudaFan # 2011.12.20. 06:44

Aki önhibáján kívül nem vonult be, azt pusztán ezért eddig sem zárták ki. A kedvezmények terén egy dolog változik: a fokozatváltás némileg szigorodik.

batyani # 2011.12.19. 15:59

Tisztelt ügyvéd úr!
Az ügyben szeretnék információt kérni, hogy tényleg 2012 Jan. 1.-től változnak-e a kedvezmények és azok adhatósága. PL: aki nem vette át a végrehajtási végzést (ön akaratán kívül)annak is jár majd a kedvezmény jó magatartás estén? Úgy hallottuk ez még csak javaslat, de ebben sem vagyunk biztosak.

Előre is köszönöm válaszát!

ObudaFan # 2011.10.28. 17:22

Nincs mit.

Aggódó. # 2011.10.28. 16:57

Köszönöm.
További szép estét.

ObudaFan # 2011.10.27. 19:59

Először is meg kell nézni az alapítéleteket, hogy nincs-e kizárva kedvezményből, Meg kell nézni, hogy önként vonult-e be. Ezeket követően már a benti magatartásától. Mindkét büntetésnek maximum az 1/3-a jöhet le, hacsak az alapítéletek nem engedik, hogy a fele után szabaduljon.

Aggódó. # 2011.10.27. 17:14

Köszönöm szépen a gyors válaszát.
Mitől függ ez?A jó magaviselettől?
Mi a minimum és mi a maximum Ön szerint?
Lehet,hogy a 15 hónapból csak 10 lesz.Az 1 évből lejön 4 hónap az 8 hónap és annak a 2/3-a?
vagy az 1 évből jön le a 2/3-ad?
Köszönöm Magának .Tudja mekkora támasz és segítség ez az aggódó embereknek?.Köszönjük.

ObudaFan # 2011.10.27. 17:07

Attól még lehet kedvezmény akár mind a kettőből is.

Aggódó. # 2011.10.27. 15:50

Kérem válaszoljon valaki.Ha nincs összbüntetés akkor nincs kedvezmény se?
Vagy akkor mindkét büntetésből külön jön le a kedvezmény?
sos

Aggódó. # 2011.10.20. 07:46

Tisztelt ügyvéd úr!
Gondolom azért nem kaptam választ,mert nem jól fogalmaztam.Most olvastam vissza:(((
Az első ügy április 24-én emelkedett jogerőre.Ez az ügy meg szeptemberbe indult magánvádas eljárásban.Most született itélet.
Akkor így ha nincs össz büntetés,hogy számoljam ki?
Köszönöm válaszát.

Aggódó. # 2011.10.18. 12:02

Tisztelt Ügyvéd úr.
Köszönöm gyors válaszát.
Akkor ezt,hogy kell kiszámolni?Azt tudom,hogy 2/3 után,de hónapokba ez mit jelent?
Hogy kell kiszámolni.Bocsánat ha értetlen vagyok.
További szép napot.

ObudaFan # 2011.10.17. 16:49

Ha a későbbi bűncselekményt a korábbi jogerős ítélet után követte el, nincs lehetőség összbüntetésre.

Aggódó. # 2011.10.17. 12:29

Tisztelt Ügyvéd Úr,tisztelt fórumozók.
Van a gyermekemnek 1 év fogháza 1 évre felfüggesztve.
A
felfüggesztés alatt a
volt barátnője feljelentette zaklatás és becsületsértés miatt meg mindenért és ezért mivel felfüggesztett alatt követte el kapott 1 év 3 hónapot.
Össz büntetésbe ez mit jelent?Ja a legfontosabb az első ügyből 4 hónapot volt előzetesbe.
Fogház büntetést kapott.
Mennyi ideig kell bent lennie?
köszönöm gyors válaszukat.

hunfrakk # 2011.10.08. 14:45

282/B. § (2) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés,

  1. ha a tizennyolcadik életévét betöltött személy tizennyolcadik életévét be nem töltött személynek kábítószert kínál vagy átad...

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

*

talán egy felfüggesztett szabadságvesztéssel megússza
ha szerencsés
de ki fogják mondani, hogy bűnös
próbaidő végéig nincs tiszta erkölcsi bizonyítvány

wendyhil # 2011.10.07. 11:19

Nem, nem volt.Ez az első ügye.

ObudaFan # 2011.10.07. 08:17

Volt már büntetve?

wendyhil # 2011.10.07. 06:10

Sziasztok!
Érdeklőnék.Egy 22. életévét betöltő barátomnak egy hónapon belül lesz a tárgyalása.A vétsége,hogy több 18. életévét be NEM töltött szeménynek kábítószert,csekély mennyiségben kínált és átadott.A cselekményét elismerte.Körülbelül mi az ami várható számára??

Edina86 # 2011.09.13. 07:21

Jó napot!
Egy olyan kérdésem lenne hogy mikor lép életbe az hogy a fogháznál 6 hónap lesz a kedvezmény???
Előre is köszönöm a választ.

1walaki # 2011.08.28. 19:55

Jó estét! Nekem az lenne a kérdésem hogyan zajlik a környezettanulmány ha az elítélt haza szeretne jönni? Mivel az én párom bent van fogházban már január óta most jöhetett volna haza és valami oknál fogva ez a tanulmány el lett utasítva. 3 hete volt itthon 3 napot mivel sajnos meghalt a nagymamája. Akkor haza engedték akkor most vajon miért nem? Vagy ez teljessen független egymástól? a válaszokat előre is köszönöm.

ObudaFan # 2011.07.31. 14:28

Akkor érdemes kérni, amikor már van értékelhető benti "teljesítménye", de amikor még van értelme kérni.

kérdező22 # 2011.07.31. 14:27

Köszönöm!Ha jól értelmezem,akkor bemegy félévre,és ha nagyon jó magatartást tanúsít,vagy ilyesmi,akkor kérhet átminősítést fogházra.De ha mondjuk már ül 4 hónapja,akkor szinte semmit nem jelent a minősítés.Csak akkor,ha még nagyon az elején kéri,ugye?Legalábbis,így gondolom,ahogy számolgatok.

ObudaFan # 2011.07.31. 14:14

Még időben van a bíróság.
Börtön fokozatban a büntetés 3/4-ének a kitöltése után lehet szabadulni. Fogház fokozatban viszont már a 2/3 kitöltése után. A bv. bíró akkor változtathatja meg a végrehajtási fokozatot börtönről fogházra, ha a fogvatartottnak a fogvatartás alatt tanúsított magatartása ezt indokolja.

kérdező22 # 2011.07.20. 10:27

Kedves,levelemet Olvasó!
Szeretnék érdeklődni "minősítés" ügyben.
Párom 9 hónapig előzetes letartóztatásban volt.16 hónapja jött ki.Ezidáig lakhelyelhagyásin is volt.A kb.3. tárgyalás/ítéleti/ júni 22-én volt.Azt az ítéletet kapta,amire persze senki sem számított,hogy 20 hónap!Tehát még vár rá a börtön bűntetés.Egyik kérdésem,hogy a tárgyalás óta miért nem jött meg írásban,ami ott történt?Van e ennek valami határideje?A másik kérdésem az,hogy amikor bevonul a párom a börtön bűntetésre,minősítést kérhet e.Lehet,hogy kicsit laikusan fogalmazom,sorry!De úgy számolta,hogy kb.6 hónapot még ülnie kell.De bízik benne,illetve hallota,hogy ez lehet kevesebb is.De milyen módon?Mi lehet ennek a vége Ön szerint.Van aki azt mondja,hogy tuti fél év,van aki azt,hogy csak kb.3 hónap.Kérném,hogy egy kicsit világosítson fel,nagyon köszönöm.
Kérdező22