fogház minősítés


ObudaFan # 2014.06.16. 17:03

Ha az ítélet másképp nem rendelkezik, a büntetése 2/3-ának a letöltése után mehet feltételesre.

baba0101 # 2014.06.16. 11:37

TISZTELT ÜGYVÉD ÚR A KÉRDÉSEM A KÖVETKEZŐ 8 HÓNAP FOGHÁZAT KAPOTT A TESTVÉREM A TÖRVÉNY SZERINTI LEHETŐSÉGEKNEK MEGFELELŐEN VAN E RÁ LEHETŐSÉG HOGY JÓ MAGAVISELET MIATT KORÁBBAN SZABADULHAT ??? NEM VISSZAESŐ NEM VOLT BÜNTETETT SOHA . VÁROM VÁLASZÁT ÉS KÖSZÖNÖM.

ObudaFan # 2014.06.09. 19:54

Az attól függ, hogy ki vagy ebben az eljárásban.

lcdtv2013 # 2014.06.09. 16:35

tisztelt ügyvéd ur .azt szeretném megkérdezni hogy a törvényszék büntetö irodában kérhetek e másolatokat az ügyiratokrol .mert sehonnan semijen iratot nem kaptunk mijota aperujitás fojik. sem az elmeszakértöi véleményröl semmiröl sem .egyszoval semmit sem tudunk az egészröl, csak azt hogy az ügy már a törvényszéken van birálás alatt.szeretném tudni hogy kaphatok e az iratokbol másolatot. segitségét elöre is köszönöm.

Agent Cooper # 2014.05.28. 06:22

Kedves lcdtv2013!

Erre a kérdésére egy másik topicban már választ kapott, olvasson vissza.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

lcdtv2013 # 2014.05.27. 07:18

TISZTELT ÜGYVÉD UR.ÉRDEKLÖDTEM A TÖRVÉNYSZÉKEN ÉS AZT MONDTÁK HOGY A PAPIROK MÉG A FÖÜGYÉSZSÉGEN VANNAK. MENNYI IDÖ KB HOGY ÁTKÜLDJÉK A TÖRVÉNYSZÉKRE??VÁLASZÁT ÉS SEGITSÉGÉT NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM.

Agent Cooper # 2014.05.27. 05:44

Kedves lcdtv2013!

A törvényszék büntető irodájánál kaphat választ a kérdésére.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Sherlock # 2014.05.27. 05:27

Jajj...

lcdtv2013 # 2014.05.27. 04:58

TISZTELT ÜGYVÉD UR, HA A VIZSGÁLATI ANYAG MÁR A TÖRVÉNYSZÉKEN VAN AKKOR VALOSZINÜ HOGY MÁR JUNIUS HONAPBAN KITÜZHETIK AZ UJRAPERFELVÉTELI TÁRGYALÁS ENGEDHETÖSÉGÉT?

Agent Cooper # 2014.05.23. 20:23

Kedves lcdtv2013!

A rendőrség, az ügyészség és a bíróság nem cáfolhat meg szakértői véleményt, azt legfeljebb csak egy másik szakértő vagy szakértői intézmény teheti meg.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

lcdtv2013 # 2014.05.23. 16:43

Tisztelt ügyvéd ur .azt szeretném megkérdezni hogy a rendörség megcáfolhatja e az elmeszakértöi véleményt. vagy tehet ehozzá valamit.Válaszát elöre is köszönöm.

Agent Cooper # 2014.03.24. 13:34

Kedves Ani.W!

Valószínűleg nem pénzbírság, hanem pénzbüntetés került átváltoztatásra (a különbség lényeges!). Minél előbb keresse fel a törvényszék gazdasági hivatalát a jogerős határozattal és fizesse be a büntetést, ugyanis a pénzbüntetés akkor is megfizethető, ha azt a bíróság már átváltoztatta szabadságvesztésre! Ebben az esetben a szabadságvesztés nem hajtható végre!

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Ani.W # 2014.03.22. 13:24

Szép napot !

A kérdésem a kovetkezo lenne :

Testvérem 6 éves bortonbuntetését tolti,amibol 2014.04.27.-én szabadult volna,de egy korábbi 150 ezer forintos pénzbírság miatt ,ráhúztak még 1 év 15 napot. Azt szeretném tudni,hogy a fent említett osszeg utólagos fizetése esetén,lehetséges-e a szabadlábra helyezés? Illetve,hova kéne fordulnom ezzel kapcsolatban? Válaszát elore is koszonom !
Udvozlettel:
Ani

Agent Cooper # 2014.02.21. 09:37

Kedves zsolt1111!

Pár napja biztos lesz. Egyébként meg ha az elsőfokú határozatot megfellebbezi, akkor azzal is nyer egy kis időt, hacsak nem helyezi előzetes letartóztatásba a bíró (de erre kicsi az esély).

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

zsolt1111 # 2014.02.20. 19:05

Hello! Van egy olyan kérdésem ,hogy tárgyalás előtt állok és ha elitélnek börtönbüntetésre akkor mennyi idöm van az itélettől a a börtönbe vonulásig? Ami miatt most tárgyalásom lessz az egy garázdaság. Sannos felfügesztett börtönbüntetés hatálya alatt követtem el igy nem sok esélyt látok arra ,hogy szabadságvesztés nélkül megusszam. 2 évre vagyok felfügessztve 6 honap börtönbuntetésel. a jogerös itélet után 10. honapban követtem el a garázdaságot.Sújostestisértés miatt kaptam a felfügessztett. Szeretnék még párhonapotszabadlábon tölteni hogy biztosan elintézhesek minden ügyet.

CLARK KENT # 2014.01.23. 19:28

Köszönöm a választ, kedves Agent Cooper!

Agent Cooper # 2014.01.23. 10:24

Kedves CLARK KENT!

A 2013. évi CCXL. törvény csak 2015. január 1-től hatályosul, azaz a szabályait csak ettől az időponttól kezdődően kell alkalmazni.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

ObudaFan # 2014.01.23. 07:59

kmarianna78

Neked van igazad.

kmarianna78 # 2014.01.22. 21:08

Jó estét!

Legyenek szívesek felvilágosítani, hogy pontosan mikortól lehet beadni a rezsimváltási kérelmet!

Férjemet még a régi BTK szerint ítélték el tavaly, 4 év börtönt kapott.
Én úgy értelmezem a jogszabályt, hogy a feltételes szabadság felétől lehet beadni a fogházasítási kérelmet, ám párom nevelője azt mondta, hogy az összes büntetés, tehát csak a 4 év felénél, 2 év után lehetséges ez.
Mi a valóság?

Előre is köszönöm a választ!

kmarianna78 # 2014.01.22. 21:08

Jó estét!

Legyenek szívesek felvilágosítani, hogy pontosan mikortól lehet beadni a rezsimváltási kérelmet!

Férjemet még a régi BTK szerint ítélték el tavaly, 4 év börtönt kapott.
Én úgy értelmezem a jogszabályt, hogy a feltételes szabadság felétől lehet beadni a fogházasítási kérelmet, ám párom nevelője azt mondta, hogy az összes büntetés, tehát csak a 4 év felénél, 2 év után lehetséges ez.
Mi a valóság?

Előre is köszönöm a választ!

CLARK KENT # 2014.01.16. 12:27

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy tényleg van-e lehetősége egy jogerősen elítéltnek arra, hogy az ítélete utolsó néhány hónapját házi őrizetben töltse le, és ha igen, akkor ennek mik a feltételei? Állítólag belekerült ilyen az új BV. törvénybe, de sehogyse tudtam rátalálni a neten, azért írtam ide.

Előre is köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2013.12.07. 10:04

Attól függ, hogy az új, vagy a régi Btk. szerint kapta a büntetését. Ha a régi Btk. szerint, akkor börtön fokozatban a 3/4 letöltése után szabadulhat, fogház fokozatban a 2/3 letöltése után. Ha az új Btk. szerint, akkor ha nem visszaeső, a 2/3 után szabadulhat, ha visszaeső a 3/4 után.

Persze minden esetben, ha az ítélet másképp nem rendelkezik.

Gina1990 # 2013.12.06. 15:18

Jó napot, anyám szeptemberbe kezdte el a bőrtőn büntetését ami 14 hónap eböl mennyi kedvezményre lehet számitanni ? avagy mikor szabadulna? kérem segitssenek.

Nicolkaah # 2013.11.01. 22:43

Köszönöm szépen a választ. És még azt szeretném kérdezni, hogy mivel lehet dicséreteket szerezni a munka és a jó magaviseleten kívül? Mert dolgozni szeretne és már csak arra vár, hogy engedélyezzék neki a munkát meg a jó magaviselet is meglesz neki szerintem csak azokon kívül, hogy lehet még dicséretet szerezni? Hogy jó sok dicsérete legyen? Vagy ezenkívül már nem nagyon tud mit tenni? Csak a munkával meg a jó magaviseletért?

Agent Cooper # 2013.10.24. 07:20

Kedves Nicolkaah!

Szülés előtt az intézet parancsnokánál kérelmezni kell a szabadságvesztés félbeszakítását, de ehhez mindenképpen az szükséges, hogy addig ne történjen semmilyen fegyelmi probléma, és még így sem biztos, hogy engedélyezni fogják. A félbeszakítás 10 napnál nem lehet hosszabb.
Az enyhébb végrehajtási szabályok alkalmazására legkorábban 11 hónap múlva kerülhet sor, amennyiben nincs semmilyen kizáró körülmény (pl. bűnszervezetben történő elkövetés), ehhez látni kellene az ítéletet. Ha minden kedvezményt megkap, akkor legkorábban 1 év 11 hónap múlva szabadulhat feltételesen.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…