Közmunka nem teljesítése


Majordomus # 2023.08.01. 20:12

5 év.

zsofar # 2023.08.01. 18:46

Sziasztok! Lehet nem ide kéne de hátha. Ha közérdekű munka átlett váltva fogházra ( csalás miatt) mennyi ideig lehet benne az erkölcsibe?

Zsolt

Majordomus # 2023.06.15. 19:57

Milyen szép magyar szó: mentesülés

Én inkább kifizettem volna.
Persze ha nincs...

Slainte # 2023.06.15. 16:43

Így van. És az igaz, hogy ez nem elévülés, hanem mentesülés.

drbjozsef # 2023.06.15. 04:38

Timecsikehh,

Helyesen :

Az elítéléshez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól a törvény erejénél fogva mentesültél : Btk. 100.§(a) pont.

Nem számít, hogy elzárásra változtatták a pénzbüntetésedet. A jogerős ítélet után 5 évig van még nyilvántartva a pénzbüntetésed, de ez az erkölcsi bizonyítványodba nem kerül bele, az most is "tiszta".

Majordomus # 2023.06.14. 19:31

Tudomásom szerint 5 év.

Timecsikehh # 2023.06.14. 18:20

Sziasztok. Ojan kérdésem lenne hogy volt pénzbüntetésem amit leültem. Annak mennyi az elévülési ideje hogy ne legyen benne az erkölcsi ben???

Drszedlak # 2022.09.04. 05:43

@Majordomus : Itt nincs szó arról, hogy nem ússza meg. A pártfogó jelezte volna telefonban, ha visszakéri a papirjait. Egyébként is, először figyelmeztetést kapnak. Megírja az ügyészsègnek,hogy az elítélt külföldön volt,ismét rendszeresen vègzi a munkáját.

Drszedlak # 2022.09.04. 05:39

Az ügyészsègnek nincs ideje utànad nyomozgatni. Ha valóban rendszeresen voltàl 4 alkalmat havonta,most ez a kettő meg nem úgy sikerült,bajod nem lesz. Én mikor Kassára mentem ismerőssel kocsival, szintèn baràtokhoz, nem tudnàm bizonyítani. Dolgozd le azt az 52 órát. Ha átváltanàk szabadságvesztésre ,akkor is csak ezt és a másik 200-at nem. Az más tészta. De nem fogják. Dolgozd le , ennyi.

Dwader # 2022.09.04. 05:29

Egyébként 2 hetet trényleg voltam külföldön kocsival ,barátokkal,barátokhoz mentünk. De már azt sem tudom bizonyítani,maximum a privát beszélgetésekkel.

Dwader # 2022.09.04. 05:25

Mikor telefonon beszéltünk nem mondta,hogy igazolnom kell. Azt mondta rendben van,de iparkodjak ezt befejezni,hogy a másikat mihamarabb elkezdjem.

Majordomus # 2022.09.03. 21:44

Hát esélyes hogy lebuksz. Most húzzál bele a munkába, talán megúszod ha a pártfogód támogat.

Dwader # 2022.09.03. 20:32

Valaki tudna esetleg segiteni bármi tanàccsal? Köszönöm! Hètfőn megyek folytatni egyèbkènt a közérdekűmunka büntetést. Rettegek,hogy kèrni fogja a pàrtfogó,hogy igazoljam azt,hogy külföldön voltam...

Dwader # 2022.09.01. 05:32

Illetve az ügyész inditvànyozhatja jó esèllyel,hogy átváltsák letöltendőre? A munkafelügyelővel jóban vagyok,mindig elmondja mennyire hàlàs a munkàmért,rendesen dolgozok. Tudom,hogy ez így nem volt rendszeres(júniusban is csak 2 napot voltam a 4 helyett,de akkor fogműtèt miatt) Most a július-augusztust elszúrtam azzal,hogy csak egyet mentem. Bár a pártfogó azt mondta rendben lesz minden,de tartok tőle,hogy az ügyész nem ezt gondolja(szerintem az augusztusi hónapomat meg nem is látta). Van mèg 200 órám amit egy másik règi ügyem miatt kaptam,azt ha ennek vége,akkor kell elkezdenem ledolgozni. Ha erre amit még most dolgozok le,mègis.letöltendőt kapok(fennmaradt 52 óra) akkor arra a 200-ra is azt fogok?

Dwader # 2022.08.31. 07:42

Tisztelt Fórum!
Közérdekű munkabüntetésem van,amiből fenmaradt 52 óra. Hetente becsületesen mentem 8 órát ,teljesítettem az előírt kötelezőt. Júliusban és augusztusban azonban 1 alkalmat mentem csak. Ma felhivtam a pártfogót,(ma menni szerettem volna de belàzasodtam),és azt mondtam szeretnék elnézést kérni,de külföldön voltam és az utóbbi két hónapban azért voltam csak 1-1 alkalmat. Mondta, jo hogy szóltam mert az ügyészsègtől jött egy ellenőrzés kérés felé,viszont akkor ezt megírja nekik és nem lesz gond.
Ez azonban nem igaz,nem tartózkodtam vègig ott. Bizonyítanom kell majd ezt? Illetve mennyi idő alatt kell teljesíteni a büntetèst? Jöbőhéttől megint megyek tisztességesen.
Köszönöm szépen a segítő válaszokat

Majordomus # 2022.07.05. 21:22

Meg kell kérvényezni a folytatást. Sürgősen vegye át a levelet.

Inddor # 2022.07.05. 15:36

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a testvérem kapot pénzbüntetést meg kb 60 óra közműnkát. A pénzt befizete és a közműnkát is elkezdte áprilisban. Elment pár alkalommal és útána nem ment.48 óra hiányzik még neki.A pártfogótól ma kapot levelet de még nem vete át a postán.Ilyenkor rögtön átváltják a közműnkát börtönre vagy elöször még kap esélyt befejezni a munkát?

gfrenk # 2022.02.08. 19:05

2017.01.06-án született ítélet alapján 120.000,-Ft pénzbírság+ 120 óra közmunkára ítéltek. Előtte ittas vezetésért 250 óra közmunkára ítéltek. Mindkét esetben jelentkeztem a pártfogónál és kaptam is határozatot a kijelölt munkára. Elkezdtem ledolgozni.,de közben egy másik ügyben börtön büntetésre ítéltek amit már letöltöttem.
A 250 óra közmunkát a szabadulás után munka mellett ledolgoztam. Mentem a pártfogóhoz,hogy a másik 120 órai munkát felvegyem mire ő közölte,hogy a 49§ értelmében azt le kell ülnöm fogházban.
Közel 2 éve élek itthon,dolgozom,betartom a szabályokat, normális életet élek.
Azt szeretném megtudni,hogy egy ügyintéző intézkedhet-e a börtönben való bevonulás ügyében? Ezt nem csak büntető bíró mondhatja ki?
Igaz a 49§ ezt mondja ki,de azt a benti szabadságvesztéssel együtt kellett volna elrendelniük.
Akkor az előző 250 órát,hogy-hogy ledolgoztatták és az általuk hozott határozat ellenére amit még vissza sem vontak ezt szabadságvesztésre akarják átváltoztatni?! Válaszukat előre is köszönöm!

Slainte # 2021.12.02. 17:16

Nem, a felfüggesztett szabadságvesztés végrehajtását ezért nem lehet elrendelni.

tszaboma # 2021.11.30. 14:05

Szeretném megkérdezni,hogy ha van felfüggesztett börtönbüntetésem,és ha átváltanák ezt szabadságvesztèsre(a közérdekű munkát) a fel.függ.börtönt is le kellene ülnöm?
Ma felhivtam a pártfogót ès mondtam,hogy decembertől nagyon belehúzok.

tszaboma # 2021.11.30. 06:21

Nem hiszem,akkor azt mondta volna. De decemberben nagyon megnyomom a dolgot.
Viszont továbbra is azt kerdezném,hogy jogos-e a fenyegetése?
A törvényben előìrt minimumot teljesítem(ami heti min.4 órában van meghatározva,és szabálysértési ügyben irja csak elő a havi 24 óràt,én büntetőügyben kaptam ítéletet,amiben ez nem kitétel)
Ne èrtsék félre kérem,nem akarom megúszni stb.a közérdekűmunkát,a kérdésem csupàn a pàrtfogó kijelentése miatt tettem fel

Szomorú örökös # 2021.11.30. 04:27

tszaboma

Ma felhívott a pártfogóm,hogy ez nem elég,és ha nem megyek heti 3 alkalmat minimum ,akkor kérvényezni fogja a szab.vesztésre történő átvsltàst.

Lehet pont ezt akarja most bepótoltatni veled, nem?

3 alkalmat hagytam ki(tehát háromszor volt olyan,hogy havi 4 helyet ,háromszor voltam. )

tszaboma # 2021.11.29. 17:09

Tisztelt Fórum!
Szeretném megkérdezni,hogy jogos-e a pártfogó felügyelőm fenyegetése?
Hetente egy alkalmat megyek ,6 órát közmunkára.
Ma felhívott a pártfogóm,hogy ez nem elég,és ha nem megyek heti 3 alkalmat minimum ,akkor kérvényezni fogja a szab.vesztésre történő átvsltàst. Június óta dolgozom le(312 óra) eddig 3 alkalmat hagytam ki(tehát háromszor volt olyan,hogy havi 4 helyet ,háromszor voltam. )
A válaszokat köszönöm!

Slainte # 2020.10.09. 05:51

Már többször megkérdezte különböző helyeken, és nem hiszi el, hogy nem lehet házi őrizetben letölteni, meg hogy hivatalból elhalasztják a gyerek egy éves koráig. Persze jelezni kell.

OkineObazs # 2020.10.08. 19:58

Udv.
Atvaltottak a kozmunkamat foghaz buntetesre, mert azt nem dolgoztam le. Ido kozben en teherbe estem. Erdeklodnek, hogy ilyenkor mi fog kovetkezni, ugyanugy le kell toltenem, esetleg adnak haladekot, vagy nekem kell kervenyeznem a halasztast? Esetleg van olyan, hogy felmentenek? 31naprol van szo, en 7honapos terhes vagyok. Vagy lehet kerni haziorizetet, ha le kell tolteni a buntetest?