A tanú korábbi vallomásának felolvasása


Gabicsek # 2012.08.03. 19:31

Ha letelt a nyolc nap és jogosult vagy kikérni a jegyzőkönyveket, akkor igen.

kovacs_dora # 2012.08.09. 07:42

Tisztelt Fórumozók!
Szeretném megkérdezni, hogy vádlott voltam az ellenem indult eljárásban, és nem tettem vallomást. Ez egy hamis vádas eljárás volt, ahol először tanú voltam, és azután lettem gyanúsított, és utána vádlott. A tárgyaláson a tanúkénti meghallgatásomról készült jegyzőkönyveket is felolvasta. Azt szeretném kérdezni, hogy ezt miért, és milyen jogszabály alapján tehette meg? Én nem indítványoztam, hogy felolvassák a korábbi tanúkénti vallomásomat felolvassák.

Van a Be.291.§ (2) bekezdése, de ezt nem tudom rendesen értelmezni, mivel van ott olyan, hogy " a tanúvallomásról készült jegyzőkönyvből a 85. § (3) bekezdésében meghatározott figyelmeztetés és az erre adott válasz egyértelműen kitűnik.". Ez most az jelenti, hogy ha figyelmeztettek a hamis tanúzás, és a hamis vád következményeire, akkor jogában áll a bírónak a tanúkénti vallomásomat a tárgyaláson ismertetni?

Válaszukat előre is köszönöm!

Tisztelettel:
Kovács Dóra

Gabicsek # 2012.08.09. 08:24

Mintha már kérdezted volna. Jogában áll felolvasni. Szerinted mi tiltaná meg?

kovacs_dora # 2012.08.09. 09:15

Köszönöm a választ! Én azt szerettem volna kérdezni, hogy vádlottnak a tanúkénti vallomását felolvashatja-e?

ObudaFan # 2012.08.09. 09:40

Fel lehet olvasni.

Gabicsek # 2012.08.09. 09:49

Gondolom eléd tárta a korábban tanúként tett vallomásod, valószínűleg nem egyezett a terhelti vallomásoddal.

kovacs_dora # 2012.08.09. 10:27

Nem is tettem vallomást a bíróságon! Nem indítványoztam, hogy felolvassa. Elmondtam kérdésere, hogy a vádat megértettem. Azután eljáró bíró figyelmeztetett arra, hogy nem vagyok köteles vallomást tenni meg ilyenekre, és azután eljáró bíró kérdésére azt mondtam, hogy a figyelmeztetést megértettem, nem teszek vallomást, és kérdésekre sem válaszolok. Ebben az ügyben először tanú voltam, és azután lettem gyanúsított, és most vádlott vagyok. Nyomozati szakban tettem vallomást és tanúként, és terheltként is ugyanazt mondtam! Köszönöm a válaszokat!

Gabicsek # 2012.08.09. 13:50

Nem kell indítványoznod, hogy felolvassa. Felolvassa, ha akarja, megteheti.