összbüntetés mellé kedvezmény


barbirobika # 2014.08.05. 07:40

Tisztelt ObudaFan
azzal a kérdésel fordulok önhöz párom 2 év 6 honapos borton itéletét tölti a másod foku biroság kizarta a kedvezményböl az ok önbiráskodás magán laksértés könnyü testi sértes .az lenne a kérdésem van e esély arra hogy valamien modon kap kedvezményt

válaszát előre is köszönöm tiszteletel barbirobika


ha valakit kedvezményöl kizárnak kaphat e még a vádmagán laksértls önbiráskodás könyütesti sértés

ObudaFan # 2014.06.12. 07:43

Elég.

pufó75 # 2014.06.11. 19:03

Köszönöm a választ ObudaFan
A többi jogi elem

  • halasztás
  • összbüntetés
  • önhiba hiánya

Ezek is fontosak vagy elég a bírói kioktatás hiánya a kedvezményhez ?

pufó75 # 2014.06.11. 18:48

cseszti

Úgy tudom összbüntetés esetén ha több ügyet
összbüntetésbe foglalnak akkor kaphatja vissza.
De abban az esetben időre kell bevonulni.
De ez is benne van a 82. Bkv leiratban.
Ez a leirat tavalyi.
Vagyis mellékesen megjegyezve
nem értem hogy jogi szakemberek előtt miért ismeretlen

ObudaFan # 2014.06.11. 18:41

A bírói kioktatás ha nem szerepel a bevonuló
papíron, létezik hogy van kedvezmény illetve
feltételes szabadláb ?

Igen.

ObudaFan # 2014.06.11. 18:41

Valóban:

"II.1. Amennyiben az elítéltet a jogerős ítélettel kiszabott határozott ideig tartó szabadságvesztés esetében a Bv. tvr. 23/A. § (1) bekezdése alapján kizárják a feltételes szabadság kedvezményéből, majd e büntetést összbüntetésbe foglalják, akkor az összbüntetés vonatkozásában – ez okból – nem lesz kizárt a feltételes szabadságra bocsátás. Jelentősége van ugyanis annak, hogy a Bv. tvr. 23/A. § (1) bekezdése értelmében egy adott határozott ideig tartó szabadságvesztés végrehajtása megkezdésének önhibából elmaradása miatt történik a feltételes szabadság kedvezményéből kizárás. Ha az elítélt a feltételes szabadság kedvezményében – a végrehajtás alatt tanúsított magatartása miatt – nem részesül, akkor ezáltal utóbb nem lesz kizárva az összbüntetés vonatkozásában a feltételes szabadság lehetőségéből. A Bv. tvr. 23/A. § (1) bekezdése szerinti önhiba tanúsítása pedig – a 2009. augusztus 9-i törvénymódosításhoz fűzött indokolásból kitűnően – éppúgy mérlegelendő a kedvezmény tekintetében, mint a végrehajtás alatti más magatartás.

2. a) A 3/2002. BJE határozat értelmezése alapján az összbüntetési ítélet rendelkező részében csak olyan rendelkezésnek van helye, amelyet az alapítélet is tartalmazott. A feltételes szabadságból – a Bv. tvr. 23/A. § (1) bekezdése alapján – történt kizárásról nem az összbüntetés alapítélete rendelkezik. Következésképpen az ilyen kizáró rendelkezés kívül esik az összbüntetésbe foglaláson.

  1. Ha mielőtt a perbíróság a szabadságvesztés letöltésére vonatkozó határozatát meghozta, illetőleg a büntetés-végrehajtási bíró a terheltet felhívta volna a határozott ideig tartó szabadságvesztés megkezdésére, e büntetést [így például a Be. 327. § (4) bekezdése szerint] összbüntetésbe foglalják, a terhelt pedig – önhibájából – az összbüntetés végrehajtása végett kibocsátott bírósági felhívásnak nem tesz eleget, akkor a feltételes szabadságból történt kizárása értelemszerűen az összbüntetésre vonatkozik. A feltételes szabadságból történt kizárásra vonatkozó rendelkezés azonban ilyenkor is a büntetés-végrehajtási bíró, s nem pedig az összbüntetési ítéletet meghozó bíró hatáskörébe tartozik, s ilyenkor sem az összbüntetési ítéletben kell róla rendelkezni."
pufó75 # 2014.06.11. 18:35

Kedves ObudaFan
"Szerintem sehogy, de ha tudsz ilyen határozatot mutatni, akkor megmondom."
Szerintem ez nem határozat, hanem maga a törvényekben (egyelőre)
nem beiktatott de a birói jogalkalmazás gyakorlata.
Remélem jól mondom, és hasznos információ ez a jogi szférában

pufó75 # 2014.06.11. 18:26

82 Bkv
Azaz 82. Büntető kollégiumi vélemény
Engem is foglalkoztat ez a kérdés
csak más tekintetben
A bírói kioktatás ha nem szerepel a bevonuló
papíron, létezik hogy van kedvezmény illetve
feltételes szabadláb ?

ObudaFan # 2014.01.25. 11:15

Szerintem sehogy, de ha tudsz ilyen határozatot mutatni, akkor megmondom.

czeszti # 2014.01.24. 19:09

Kedves Obudafan!

Nem kekeckedni szeretnék, de nem egy elitéltnél fordult ez elő mostanában gyakorlatban,akik az új 2013. 07. 01-ei btk módosítás után, kedvezmény megvonás után összbünttették és kapott kedvezményt. Ez hogyan lehetséges akkor?

ObudaFan # 2014.01.24. 11:13

Nem kapja vissza.

czeszti # 2014.01.24. 10:44

üdvözlök Mindenkit!
Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e olyan, (amit több embernél is hallottam)hogyha valakinek elveszik a kedvezményét,feltételes alatt követett el más bűncselekményeket is, és ha összebüntetik visszakaphatja a kedvezményt?
köszönöm