Roncsautók műszaki vizsgagyára Tiszaújvárosban?


Supervisiter # 2014.08.13. 15:06

Még az alábbiakat tenném közzé az ügy pontosabb megismeréséért: A tiszaújvárosi rendőrségi nyomozást megszüntető határozatban ez áll: „- mivel a nyomozás adatai alapján nem állapítható meg a bűncselekmény elkövetése és az eljárás lefolytatásától sem várható eredmény” Továbbá: „…feljelentő a Be. 195. § (2) bekezdése alapján a határozat ellen panasszal nem élhet mivel a bűncselekménynek nem sértettje.”
Hogyan lehetséges, hogy a hatalmas csalást az én sérelmemre követték el nagyon jelentős értékben és mégsem én vagyok a sértett? Avagy Tiszaújvárosban kénye-kedve szerint járhat el a rendőrség? Az én igazamat bizonyító személyek tanúkénti kihallgatását megtagadja a gyanúsítottakat a saját ügyükben tanúként hallgatja ki. Ki érti ezt? Én nem.

Bizony nagyon sok eredmény várható az elfogulatlan a minden bizonyítékaimat figyelembe vevő eljárás lefolytatásától. A nyomozást megszüntető határozat ellen – bizonyítékaimat mellékelve - azonnal panasszal éltem Gy város Járási Ügyészségénél. Amennyiben kötelezik a tiszaújvárosi rendőröket az igazamat kétségbevonhatatlan bizonyítékokkal bizonyító vizsgabiztos és a Gy Megyei Kormányhivatal Közlekedési Felügyelőség dolgozójának tanúkénti kihallgatására, akkor bizony kénytelen-kelletlen szembesülniük kell azzal, hogy a tiszaújvárosi műszaki vizsgaállomáson igenis súlyosan büntetendő csalást követtek el. Egy valóságos időzített bombát engedett ki a közútra a lelkiismeretlen vizsgabiztos és „ a mint a bagoly nappal” szellemében járt el a tiszaújvárosi rendőrség…

ius latratus # 2014.08.13. 15:01

Ja,ezeket én nem tudom.

Supervisiter # 2014.08.13. 13:38

A bírósági eljárás polgári perben indult a szerződés érvénytelenségének megállapítása és kártérítés iránt.
Gy városban csalás miatt van folyamatban a rendőrségi nyomozás, hogy ebben a tiszaújvárosi műszaki vizsgaállomáson történt csalást vizsgálják-e azt most még nem tudom. A történtek teljességében kimerítik az új Btk. 373. § -ában foglaltakat. Büntetőper csak akkor indulhat ha a rendőrség vádemelési javaslattal zárja le az ügyet és az ügyészség vádat emel.

ius latratus # 2014.08.13. 13:09

..."miután a gyanúsítottakat a saját ügyükben tanúként hallgatta ki. A tiszaújvárosi rendőrség..."

Lehet, hogy ez lesz majd a szerencséd.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.13. 12:59

A bíróság érvényteleníti-e az adásvételi szerződést
Büntetőeljárásban nem fognak szerződés érvénytelenségéről dönteni.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.13. 12:58

valamikor is vizsgálni fogja-e valaki, hogy Tiszaújvárosban folyamatosan működik-e ez a műszaki vizsgagyár, vagyis a közúti közlekedésre alkalmatlan gépjárművek sikeres műszaki vizsgáztatása? Gy városban most csalás miatt van folyamatban rendőrségi nyomozás
Kérdésedben a válasz, hiszen már vizsgálják is.

Supervisiter # 2014.08.13. 12:12

Tudom az én hibám, hogy vakon megbíztam abban, hogy egy sikeres friss műszaki vizsgás gépjármű valóban kifogástalan műszaki állapotban van. Több évtized alatt ezt szoktam meg, legalábbis Gy városban ez így van. Előzetes közlekedésbiztonsági vizsga, ahol ha vannak hibák felírják és megjavítják. Ezután mehet vizsgára. Az esetemben - hogy csak a legelképesztőbb életveszélyes hibákat említsem – kizárólag csak a jobb első kerékfék fogott, hátul egyáltalán nem volt fék. A főfékhengert és a teljes fékrendszert cserélni kellett. A gömbfejek nem voltak biztosítva. Az egyik lengéscsillapító mindössze 2%-os volt. Életveszélyes állapotú gumiabroncsok. A tolórúd azonnali cserére szorult. A többit nem sorolom. Az erősen elkorrodált alvázkeretbe fagerenda darabokat helyeztek és gyenge kittel lekittelték. Kár, hogy itt nem lehet fényképet mellékelni, mert ha lehetne, akkor szívesen közreadnám a Tiszaújvárosban friss műszaki vizsgás „A” minősítésű gépjárműről a Gy városi szerviz és műszaki vizsgabázison készült döbbenetes hibajegyzéket és fényképeket. Itt tartunk most a csaló vizsgabiztos és az eladó ügyében a tiszaújvárosi rendőrség megszüntette a nyomozást, miután a gyanúsítottakat a saját ügyükben tanúként hallgatta ki. A tiszaújvárosi rendőrség elfogultságára mi sem jellemzőbb, mint az, hogy az én igazamat bizonyító műszaki vizsgabiztost és a gépjármű kritikus műszaki állapotát felülvizsgáló a Gy Megyei Kormányhivatal Közlekedési Felügyelőség dolgozójának tanúkénti kihallgatását gondosan mellőzték. Ami az egyiket megilleti, az megilletné a másikat is. Azonban Tiszaújvárosban meglehetősen furcsán értelmeznek bizonyos dolgokat… A hatályos jogszabályok szerint 2014. augusztus 1.-jétől a szervizt 500.000.- forintra meg kellett volna bírságolni minden egyes alkalmatlan autó átengedése után http://www.vezess.hu/…tmegy/45532/. Vajon valamikor is vizsgálni fogja-e valaki, hogy Tiszaújvárosban folyamatosan működik-e ez a műszaki vizsgagyár, vagyis a közúti közlekedésre alkalmatlan gépjárművek sikeres műszaki vizsgáztatása? Gy városban most csalás miatt van folyamatban rendőrségi nyomozás, amelynek az eladó ellen az új Btk. 373.§ alapján vádemelési javaslattal kellene zárulni a bizonyított tények alapján. A bírósági tárgyalás szeptemberben lesz. A bíróság érvényteleníti-e az adásvételi szerződést – amelyen ráadásul nem is a valós időpontokat tüntette fel saját kezűleg az eladó – és kötelezi-e a jármű visszavételére és minden a számlákkal igazolt költségeim megtérítésére? Vajon győzni fog az igazság?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.13. 11:43

Van kérdésed is?
Mert tudod, az, hogy emberek követnek el jogsértéseket (csalnak, lopnak, hazudnak), nem akkora újság. Pláne ezen a Fórumon.

Supervisiter # 2014.08.12. 18:01

Roncsautók műszaki vizsgagyára Tiszaújvárosban?

2013. szeptemberében Tiszaújvárosban kapott sikeres „A” minősítésű műszaki vizsgát az a Barkas kisteherautó, amelyet én jóhiszeműen megvásároltam. Számomra biztosíték volt a friss műszaki vizsga, amely olyan lett, mint egy borzalmas rémálom. Lassan haladtam, amikor szemből folyamatosan jött át a jobb oldalra a velem szembe jövő autó. Félrekaptam a kormányt a fékre léptem a fékpedál beesett az útpadka feldobta a mindössze 2%-os lengéscsillapítójú gépkocsit és szó szerint millimétereken múlt, hogy sikerült elkerülni az összeütközést. Az eset után lépésben azonnal a közeli szerviz és műszaki vizsgaállomásra vittem, ahol a sokat tapasztalt szakemberek megdöbbentek a friss műszakis roncsautó átvizsgálásakor. Nem kevesebb, mint 15 életveszélyes műszaki hibát találtak rajta. Feljelentettem a tiszaújvárosi vizsgaállomást és a feljelentést a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Közlekedési Felügyelőségének igazgatójánál is megtettem. Az igazgató úr értesülve a bűncselekményről természetesen semmi érdemlegeset nem tett az ügyben. Ezután kétszer is feljelentést tettem a tiszaújvárosi rendőrkapitányságon, ahonnét visszaküldték az ügyet Gy városba. Feljelentést tettem a Tiszaújvárosi Járási Ügyészségen is de azt is visszaküldték Gy városba. Gy város Járási Ügyészsége utasította a Tiszaújvárosi Rendőrkapitányságot vesztegetés miatt a nyomozás lefolytatására. A nyomozás az Audiatur et altera pars szellemét teljességében mellőzve történt. A csaló vizsgabiztost és az eladót a saját ügyükben nem gyanúsítottként hanem tanúként hallgatták ki. (Senki sem kötelezhető arra, hogy önmagát bűncselekmény elkövetésével vádolja.) Azt a vizsgabiztost és azokat a szakembereket akik Gy városban írásban rögzítették a roncsautó tizenöt életveszélyes hibáit valamint az ezt felülvizsgáló Megyei Kormányhivatal Közlekedési Felügyelőségének munkatársainak tanúkénti meghallgatását gondosan mellőzte a tiszaújvárosi rendőrség. Így az igazam bizonyítására nem adtak lehetőséget. Ahhoz, hogy a friss műszaki vizsgás roncsautót ne kelljen kivonni a forgalomból összesen 842.949.- HUF lett az az összeg, amelyet ki kellett fizetnem. A fülke és a plató alatt szinte minden alkatrészt ki kellett cserélni, teljesen új fékrendszer, új gumik, stb és több mint 200.000.- HUF volt a szervizszámla. Ezután következett az elrendelt hatósági szemle. Ott sem kaphatott „A” minősítést, mivel a motorból és a váltóból folyik az olaj, így „H” minősítést kapott. Ahhoz, hogy ezeket is megszüntessem még mintegy 200.000. –HUF-t kellene kifizetnem, de ezt már nem tudom bevállalni. A roncsautót természetesen este 18 óra után nyomták át a műszaki vizsgán. (A tapasztaltak tudják, hogy minden roncs az esti órákban kerül sikeres vizsgáztatásra…) A csaló vizsgabiztos természetesen azóta is zavartalanul folytathatja a tevékenységét. Az ügy csalási része Gy városban folyamatban van. A bírósági tárgyalást szeptemberre tűzték ki. Esetem intő tanulságul szolgáljon mindazok számára akik - mint korábban én is - azt hiszik, hogy a friss műszaki vizsgás autóval minden rendben van.